Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Jakiego "czyściciela" do akwarium
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakiego "czyściciela" do akwarium  (Przeczytany 3777 razy)
Mary1517
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Wrzesień 30, 2014, 19:41:26 »

Cześć wszystkim, jestem nowa na forum, ale mam zamiar tu zaglądać dość często Wink

Mam 25litrowe akwarium, kwadratowe ofc, zarybione 6 gupikami pawie oczko  (z czego 2 to samce) jakieś 2 tygodnie temu. Nie jest to moja pierwsza hodowla, ale po kilkuletniej przerwie, a przy pierwszych akwariach popełniałam TYLE błędów, że wstyd się przyznać... traktuje siebie jako totalnego nowicjusza.

Chciała bym się zapytać, jaki "czyściciel" będzie dobry dla mojego akwarium i w jakiej ilości? Dno usypane żwirkiem 3-4mm, korzeń, trochę roślin, zero skał, zero porcelany i innych zameczków. O mały włos nie dostałam w prezencie do akwarium zbrojnika niebieskiego, ale przecież na 25l to on jest za duży chyba... Nie za bardzo wiem, co innego, czyszczącego a zarazem małego, można do akwarium wpuszczać. Co mi polecacie?

Aha i jeszcze jedno pytanie. Widziałam w internecie na zdjęciach takie śmieszne kudłate kulki do akwarium. Robią się zielone i rybki to sobie skubią, co to jest? Warto to kupić?

Tak, wiem że gupiki mnożą się jak wariaty, mam już przygotowany awaryjny kotnik 8 litrowy Cheesy
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #1 : Październik 01, 2014, 11:58:40 »

Cytuj
Chciała bym się zapytać, jaki "czyściciel" będzie dobry dla mojego akwarium i w jakiej ilości?
NIC żywego.
Do czyszczenia szyb jakiś czyścik magnetyczny a do odmulania dna rurka do spuszczania wody.
Nie przekarmiać ryb, ryba musi pływać ciągle głodna i szukać jedzenia.
Im mniejsze akwarium tym trudniej zachować równowagę biologiczną.
Cytuj
Aha i jeszcze jedno pytanie. Widziałam w internecie na zdjęciach takie śmieszne kudłate kulki do akwarium. Robią się zielone i rybki to sobie skubią, co to jest? Warto to kupić?
Gałęzatka.
Czy warto.... wybór należy do właściciela akwarium.
Mi wizualnie to się nie podoba.

Cytuj
Tak, wiem że gupiki mnożą się jak wariaty, mam już przygotowany awaryjny kotnik 8 litrowy
Jak masz możliwość pozbądź się samic, zostaw same samce bo inaczej za 2-3 miesiące będziesz mieć w kotniku zupę rybną z "kundelków"
Wiem.... drastyczne ale taka jest natura gupików, te w sklepie to może 1/10 albo i 1/100 z całej hodowli po selekcji - reszta ląduje jako żywy pokarm dla innych ryb.

« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2014, 12:01:28 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Listopad 14, 2014, 19:58:58 »

do czyszczenia w takim małym akwarium znakomicie nadają się ślimaki z rodzaju Neritina. Możesz też dać jakieś krewetki karłowate.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: