Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podłączenie statecznika  (Przeczytany 4162 razy)
zerodwadwa
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Sierpień 20, 2014, 18:58:10 »



Pomóżcie. Smiley Mam statecznik jak na zdjęciu i chcę podłączyć do niego dwie świetlówki. Oprawki bryzgoszczelne. Jeśli to możliwe proszę o schemat jak to podłączyć. Smiley
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Sierpień 20, 2014, 19:16:17 »

schemat masz po prawej stronie statecznika 1,2,3,4 jest czytelne do 5 podłączasz dolne przewody obu świetlówek a do 6 górne najważniejsze są kropki to miejsca połączeń kabli ale można też wpiąć bezpośrednio w statecznik po dwa przewody.
Przewody zasilające już masz to te po lewej stronie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
zerodwadwa
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2014, 19:30:05 »

Zielony jestem..

Co to znaczy dolne i górne przewody?
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #3 : Sierpień 20, 2014, 19:42:52 »

To jest statecznik na 2 świetlówki rozumiem ?
A więc tak. Do prawej strony statecznika (tam gdzie 6 wejść) podłączasz od góry:
1 i 2 są to przewody od prawej strony pierwszej świetlówki- podłączasz pod 1 i 2 wejście
3 i 4 są to przewody od prawej strony drugiej świetlówki- podłączasz pod 3 i 4 wejście
5 i 6 są to połączone przewody od lewej strony oby dwóch świetlówek.  A więc łączysz kable oby dwóch świetlówek tego samego koloru i wkładasz do 5 wejścia. To samo robisz z drugim kolorem przewodu i wkładasz do 6 wejścia.
A wejścia po lewej strony (tam gdzie są 3) to miejsce pod przewód od zasilania ( z wtyczką)

Mam nadzieję, że pomogłem ( i się sam nie pomyliłem Cheesy )
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
zerodwadwa
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2014, 20:17:38 »

Dzięki!  Świeci aż miło.  Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: