Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Danio...  (Przeczytany 3564 razy)
Borys
Nowy
*
Wiadomości: 3


WWW
« : Wrzesień 04, 2003, 16:15:47 »

Mam pytanko, jedna zrybek danio (mam ich Cool, ma duzy brzuszek, i duzo innych ryb z tego gatunku gania za nia, nie jakos "zabujczo" ze tak powiem,ale gania.

Mam pytanie czy to oznbacza,ze bedzie miala male?

bo okolo 1,5 tygodnia tewmu mialem podobna sytuacje z danio. Jednak minelo. A wczoraj przy wymianie wody, zauwazylem malutka rybke (jak maly gupik swiezo urodzony, a nawet rochemniejszy - jednak gupik to nie mogl byc bo nie mam ich Smiley i nie mam zadnej rybkli zyworodnej...)

rybki niestety nie zdarzylem odlowic, gdzies uciekla i domyslam sie,ze pewnie juz siedzi u kogos w brzuszku Wink

Po czym moge poznac czy samiczka bedzie rodzic, a jesli to ne dlatego ganiaja to jaka moze byc tego przyczyna?

p.s.s zalozylem tez 2 temat, bo mam tez inny "problem"
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2003, 19:09:15 »

To z perwnością samica która ma brzuszek wypełniony dojżałą ikrą i jest gotowa do odbycia tarła. Danio bardzo chętnie przystępują do tarła nawet w akwarium towarzyskim. Najczęściej dochodzi do niego wczesnym rankiem, zwłaszcza po podmianie wody. Samce uganiają się za samicą, która po krótkiej gonitwie wypuszcza porcję ikry która natychmiast zostaje zapłodniona przes samce i opada na dno. Mołde klują sie po ok 3 dniach i początkowo leżą na dnie aż do czasu całkowitego wchłonięcia pęcherzyka żółtkowego.Trwa to ok 2-3 dni i wtedy rybki zaczynają pływać poszukując pokarmu,wtedy należy zacząć je karmić. Także rybka którą znalazłeś podczas wymiany wody była na 100% młodym danio, który miał ok 1 tygodnia i jakimś cudem nie został jeszcze zjedzony przez rodziców. Skoro danio rozmnażają sie u Ciebie to świadczy że zapewniasz im odpowiednią opiekę. Proponuję "brzuchatą" samicę i najładniejszego samca umieścić razem w osobnym zbiorniku i pozwolić im na odbycie tarła w samotności po czym odłowić rodziców i pozostawić ikrę by się wylęgła. W ten sposób powinieneś odchować następne pokolenie danio. Życzę dalszych sukcesów chodowlanych
Zapisane

Gośka
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2004, 14:04:52 »

A jeżeli zauważymy młode danio pływające w akwarium ogólnym jak je wyłapać?
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2004, 18:50:37 »

Ja zawsze łapie niespodziewany narybek  małym siteczkiem....troche uciążliwa praca, nie powiem :mrgreen: (oczywiście w małym akwa, bo w dużym był by trochę problem :lol: )  Nie zawsze mi się udawało, ale w większości przypadków po godzinie mordęgi odnosiłam sukces Tongue  Tongue  Tongue  Niestety nie znam lepszego sposobu :?
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: