Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « obsada dla akwa 180l ;)
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: obsada dla akwa 180l ;)  (Przeczytany 16672 razy)
karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #15 : Maj 30, 2013, 23:37:00 »

Też polecam paprotnice jako roślinę pływającą. Jej zaletą jest to, że rośnie nawet przy skąpym oświetleniu. Jeśli chodzi o azjatyckie ryby pływające w toni to jednym z mych faworytów jest Aplocheilus lineatus.
Zapisane
colisa_nova
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Maj 31, 2013, 09:53:32 »

miałam kiedyś paprotnicę szerokolistną, ale rozrastała się jak szalona w moim 36l akwarium więc ją oddałam komuś innemu. Teraz wzięłam sadzonkę od tej osoby, ale narazie nie chce rosnąć...
Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #17 : Maj 31, 2013, 18:03:05 »

Z moich obserwacji pistia jest bardzo wrażliwa na wysoką temperaturę i długozalegającą wodę na jej liściach. W 112l zrobionym pod ancistrusy mam kilka kamieni napowietrzających. Pęcherzyki powietrza wypływając na powierzchnię chlapią. Maleńkie kropelki wody lądują na świetlówce i pokrywie, następnie woda kapiąc na pistię 24h/dobę niszczą ją. Drugim problemem jest kropla wody na liściu pistii. Taka kropla nagrzana przez świetlówkę również może zniszczyć liście. Kolejną rzeczą są rozgrzane świetlówki. Standardową pokrywę przerobiłem na 3x18W w T8, dodatkowa świetlówka jest bardzo nisko. Zaledwie kilka milimetrów zapasu aby nie było jej widać spod wytłoczki. Po zgaszeniu światła pistia składa się. Dotykając końcówkami liści jeszcze ciepłych świetlówek, parzy się i wysusza. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę. Gdy wyeliminowałem wyżej wspomniane czynniki udało mi się wyhodować sztuki o średnicy około 12-15 cm i korzeniach około 25 - 30 cm.
Zapisane

gg - 4479432
colisa_nova
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 03, 2013, 19:36:38 »

yhm...dziękuję:) teraz  mam jasność co do tej roślinki:)
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: