Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki filtr, jakie wyposażenie ?  (Przeczytany 2854 razy)
LejdiP
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5


« : Maj 13, 2014, 19:41:17 »

Witam, jestem nowa na forum więc jeśli umieszczam wątek w złym dziale proszę o nie besztanie mnie  Smiley
   Otóż dostałam w prezencie akwarium rogowe 112l. Chciałabym zacząć z nim już tak na poważnie (aktualnie prowadzi się tam filtr który nie daje rady do końca i grzałka którą puszczam tylko na kilka h bo przegrzewa wodę)

Jaki filtr jest najlepszy do takiego akwarium?
Jaka grzałka? ( Myślę o Aquael'u 150W)

Jeśli chodzi o podłoże to mam biały piach kwarcowy, dwie żywe roślinki i kokosa na dnie   Wink
Jeśli natomiast chodzi o ryby póki co mam ok. 10 neonów innesa i parkę danio.

Bardzo proszę o rady, podpowiedzi itp. Z góry dziękuję - Lejdi!
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #1 : Maj 13, 2014, 20:39:10 »

zobacz sobie na allegro filtr  hw-302   nie ma co przepłacać
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
LejdiP
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2014, 08:48:04 »

Jest to filtr zewnętrzny, nigdy nie miałam z takim styczności, dlaczego taki? Czemu jest lepszy od wewnętrznego i jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o hałas?
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #3 : Maj 15, 2014, 20:10:41 »

nie zajmuje miejsca w akwarium , najwiecej miejsca  na wkłady filtracyjne  i czyszczenie   raz na 3 miesiace  lub rzadziej     miałem zarówno  hw-302  jak i obecnie hw-303  i są ciche     hw-302 spokojnie wystarczy do twojego akwarium   
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Maj 15, 2014, 23:18:47 »

Lejdip kup sobie używany filtr zewnętrzny markowy np. JBL. Ja mam 701 cristal profi green line w akwarium 85l ale do Twojego 112l też powinien taki wystarczyć. Taki filtr zużywa tylko 9W a u mnie skręcony do połowy nawet 6W (sprawdzałem miernikiem zużycia prądu). Mało tego piszę że używany bo ten mój akurat jest nowy ale ma 4 lata gwarancji, więc spokojnie można w dobrych pieniądzach  kupić np. 2 letni jeszcze z gwarancją na kolejne 2 lata. W chińczyki bym się nie pchał na Twoim miejscu bo do nich nie ma części zapasowych.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: