Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 120 litrowe brzankarium ;)  (Przeczytany 4635 razy)
Adrianek94
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Marzec 10, 2014, 21:20:37 »

Witam, chciałbym zaprezentować swoje akwarium, od początku, do teraz Wink zaczynamy.

Akwarium 120 litrów wysokość 38cm, szerokość 32cm, długość 100cm

Bez pokrywy, oświetlenie 12 h dziennie 1x39W Sylvania Aquastar T5.

Filtr kaskadowy Aquael, jestem w trakcie kompletowania swojego starego Ehima 2017 i docelowo on będzie działał w akwarium.

Podłoże Filtus Florian Start + Piasek kwarcowy, około 25 KG, jednak chcę jeszcze trochę dodać na tył akwarium

Flora to nurzańce, żabienice, jakiś rogatek, który nie chce się szybko rozmnożyć Wink gałęzatka kulista i coś jeszcze tylko nie pamiętam nazwy Wink jak się dowiem to edytuje Wink

Fauna 12 Brzanek Sumatrzańskich, 5 Brzanek różowych, 2 kosiarki i nieszczęśliwie przywiezione z zoologa zatoczaki Wink

Nawożenie od dwóch dni JBL Ferropol + AZOO ALGAE TREATER  nie wiem czy to lać czy czekać aż okrzemka sama zniknie.

Parametry wody, niestety znam tylko NO3 i utrzymuje się na poziomie 10mg/l

Na sam dół poszedł FILTUS FLORIAN START


Zabezpieczony siatką Wink


Warstwa żwiru i piasek kwarcowy


Rośliny woda i cała reszta



Później pożegnałem się z Pyszczakami i Skalarami, doszło trochę roślin, wyrzuciłem ceramikę Wink i zmieniłem oświetlenie.



Ostatnie zdjęcie zrobione 11 Lutego, aktualne zrobię jutro.

Zapraszam do oceniania, liczę na jakieś propozycję, co do zmiany wystroju jak i sprzętu czy obsady.
Zapisane
Adrianek94
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2014, 00:21:33 »

Coś mało aktywnie na tym forum Wink krytyka również mile widziana.

najnowsze zdjęcia.





Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #2 : Marzec 14, 2014, 22:16:22 »

Ok więc jak ja to widze.
Dla mnie za pusto.
Skoro zdecydowałeś się na Brzankarium, to dlaczego nie iść za ciosem i nie zrobić azjatyckiego stylu?
Coś w stylu sumatrzańskiej leśnej rzeki? Jakiś korzeń, sporo microzorium, jakieś bambusy?
Pomyśl o tym. Więcej roślinności!
Rośliny też za bardzo na środku. Przesuń je albo w lewo albo w prawo.
Pokombinuj Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 22:26:15 wysłane przez Komandos » Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2014, 15:33:13 »

A jak dla mnie może być, szału co prawda nie ma, ale jest jak by to powiedzieć "poprawnie".  Jakąś roślinkę bym dał w lewy róg tylni bo niefajnie widać pusty róg akwarium.

Biotop byłby mile widziany, ale dla ryb trzymanych i rozmnażanych całymi pokoleniami w pustych akwariach raczej to nie ma znaczenia.
Zapisane

Adrianek94
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2014, 00:27:33 »

Witam, akwarium ma około miesiąca i aranżacja jest ciągle w fazie przemyśleń, ale ogólny zarys już jest, zostało mi tylko rozmnożenie roślin, a później tylko cieszyć oczy i patrzeć jak rybki dobrze egzystują w zbiorniku Wink

Akwarium miało iść w stronę Azji, ale zrezygnowałem z tego, ogólnie trudniej zrobić akwarium biotopowe od takiego zwykłego trochę z Azji trochę z Ameryki Wink

Do akwarium doszły 2 Gurami dwuplame, zobaczymy co z tego będzie.

Najnowsze zdjęcie Dwa dni po przycince widać nowe roślinki Wink (lewa strona)


« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 00:31:59 wysłane przez Adrianek94 » Zapisane
Adrianek94
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Marzec 17, 2014, 17:07:03 »

Wrzucam jeszcze korzenie Bacopy Wink

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: