Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: woda dla paletek  (Przeczytany 3793 razy)
Maciek Szulc
Zainteresowany
**
Wiadomości: 75


« : Styczeń 17, 2004, 22:36:02 »

Witam,


Mam pewne pytanie, jak dobrze i skutecznie przystosować wode kranową do potrzeb paletek? Najlepiej PH w granicach 6-6,5 twardość ogólną na poziomie do 6 stopni n a węglanowa bliską 0 stopni n. Ja mam aktualnie w akwarium wodę o parametrach PH 7,5-8, TwO nawet do 17 stopni n, czyli o wiele za dużo. Jak te wartości obniżyć? Wymieniacze jonowe? Torf? Czy warto inwestować w filtr RO? Jesli tak to prosiłbym o informacje na ten temat, pozniewaz nigdy do tej pory nie miałem styczności z takim sprzętem. Czy woda z RO jest odpowiednia dla paletek? Do tej pory hodowałem z powodzeniem pielęgnice z SA, ale dla nich chemia wody nie ma strategicznego znaczenia, stąd moje problemy z parametrami wody. Proszę o radę od osob ktore juz od dłuższego czasu zajmują sie paletkami.
Będę bardzo wdzięczy za odpowiedź.
Zapisane

Pozdrawiam
Maciek Szulc
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2004, 11:28:54 »

Jesli nie zamierzasz rozmnazac paletek to nie ma sensu walczyc z woda. Lepiej jak beda przyzwyczajone do takiej wody jaka masz.
Jesli natomiast chcesz miec wode taka jaka piszesz to jest troche roboty. Ja takiej nie mam. Dlatego zapraszam na strone http://www.discus_org_pl/  na forum tam dowiesz sie jak to sie robi:)
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2004, 08:57:41 »

Myślę, że sama twardość do 17N jeszcze nie jest taka zła jeśli nie chce się ich rozmnażać, ale większy problem może stanowić pH do 8, to już mocno zasadowa woda.
Wydaje mi się, że torf jest wskazany.

Ale faktycznie lepiej zasięgnąć porady hodowców paletek.

Zapoznałeś się z artykułami z "Akwarium" - jest tego trochę.
http://www.akwarium.prx.pl/adv/symphysodon_discus.htm
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: