Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomóżcie w obsadzie  (Przeczytany 7989 razy)
TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« : Styczeń 02, 2014, 10:02:10 »

Witam. mialem akwa 80l ale z przyczyn starego zbiornika i braku miejsca musialem zmienic na mniejsze. Teraz mam 40l. otóż mam prośbę czy moglby mi ktoś poradzic jakie rybki moge zostawic

1: welonka 1 szt. (dosyć duża 10cm.)
2:4 mieczyki czerwone
3:2 kiryski albinoisy
4:4 żałobniczki
5:7 kardynałków
6:3 gupiki(1samica i 2 samce
7: 8 ampularia( wiem wiem tego musze sie pozbyc na pewno ale nie tak latwo oddac jak nikt nie chce za free)

Pomozcie bo sie mecza chyba te rybki w o polowe mniejszym zbiorniku


z gory wielkie dzieki;)javascript:void(0)
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2014, 10:28:17 »

zanim ktos Ci odpisze - jak myslisz Ty - jakich ryb powinienes sie pozbyc w trybie natychmiastowym?   i ktorych wogole nie powienies miec razem ze soba ?  i ktorych nie powienies tez miec w bylym 80  l akwarium ?
Zapisane

TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #2 : Styczeń 02, 2014, 12:55:40 »

wiem na pewno ze welonke musze szybko usunąć i te slimaki ale co do reszty nie jestem pewien dlatego pytam bardziej profesjonalnych
Zapisane
RyCho
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 02, 2014, 13:16:54 »

Dla kardynałków Twoje akwarium nowe będzie za krótkie. Podejrzewam że mieczykom też będzie za ciasno. Pamiętaj o napowietrzeniu dobrym i filtrze.
Zapisane
TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2014, 13:26:32 »

Napowietrzam kurtyną przez ok. 15-17 godzin dziennie, filtr kaskadowy 500l/h pracuje tyle samo co kurtyna. na noc tylko wylanczam.podmiana wody ok. 1/3 zbiornika z czyszczeniem dna 1-2 razy w tygodniu . rośliny żywe przy oświetleniu 18W 0,46W/L ladnie rosną i tez w nocy trochę tlenu uwalniają dlatego myślę ze rybki sie nie podusza. wiec które z moich rybek oddać???
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #5 : Styczeń 02, 2014, 16:30:20 »

Dlaczego filtr wylaczasz na noc?
Zapisane

TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #6 : Styczeń 02, 2014, 19:18:22 »

zawsze tak robię. nie zauważyłem zeby coś się działo niepokojącego z wodą. przy dojrzewaniu akwa tylko chodził bez przerwy z tydzień. a co z tą obsadą??? podpowie ktoś konkretnie co mogę zostawić a co oddać???ogólnie zależy mi na żałobniczkach, kardynałkach, tych 2 kiryskach i może gupiki bym zostawil żeby sie coś rozmnarzało nie do chodowli tylko może jako żywy pokarm albo żeby komuś sprezentować.
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #7 : Styczeń 02, 2014, 22:08:37 »

Rozmnazac pisze sie przez z z kropka.  Hodowla pisze sie przez samo h'.

To takie podstawowe podstawy,  ktorych musisz sie trzymac,   zeby ktos z toba dyskutowal.

Filtr musi chodzic cala dobe. Wlaczanie go na kilka godzin ma taki sam sens jak jego brak...

Jesli nie wiesz dlaczego, to nie powinienes miec wogole rybek.

Zapisane

TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #8 : Styczeń 03, 2014, 09:40:22 »

dobra widzę że na tym forum są sami poloniści. dzięki za RADY panie irshman. Czepiasz sie pierdół a ja po pierwsze pytałem o obsadę akwa a nie o to czy filtr ma chodzić całą dobę czy nie, czy napowietrzać porządnie czy nie. skoro nie potrafisz odpowiedzieć na takie pytanie to nie wyjeżdżaj mi tu z jakimiś literówkami tylko po prostu nie pisz wcale. poradzę sobie sam. nie piszcie już na ten wątek. 
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #9 : Styczeń 03, 2014, 15:44:03 »

Jak piszesz czyjegos nicka, to z szacunku dla drugiej osoby pisz go poprawnie.
Nie masz co sie burzyc i nerwowac. Skoro masz swoje zdanie na temat dzialania filtra, usmiercania bakterii nitryfikacyjnych, i wlewania syfu do akwarium przy kazdym starcie, to po co sie pytasz, czy mozesz wielkie ryby zimnolubne trzymac razem z tropikalnymi w pojemniku wielkosci zlewu.


Ps.  Literowka a ortograf to nie to samo Smiley
Zapisane

TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #10 : Styczeń 03, 2014, 16:50:05 »

Posłuchaj. Jakbym chciał się zapytać o pracę filtra to nie pytałbym na forum o obsadzie. dzięki za uwagi. Może i faktycznie źle robię, że go wyłączam na noc. Pewnie to zmienię skoro tak trzeba. Pytałem o obsadę, bo nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie i Ty pewnie też od razu nim nie byłeś. Chciałem, żeby mi ktoś krótko poradził : - to zostaw, to wydaj, dlatego, że... i tyle. Jakbym się znał na tym to już we wcześniejszym zbiorniku nie wpuszczałbym niektórych rybek. Dlatego właśnie ktoś mądry stworzył takie forum, żeby tacy amatorzy jak ja mogli zadawać pytania, może czasem i głupie i niedorzeczne, ale jeśli chcesz pomóc komuś to pomóż, a nie zamiast napisać konkretną odpowiedź na pytanie zaczynasz mnie poprawiać bo napisałem chodowla przez ,,ch". Moim zdaniem pomyłki się zdarzają i pewnie Tobie też. To nie jest dyktando w podstawówce. Mimo wszystko dzięki za poradę z filtrem. Pozdrawiam.
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #11 : Styczeń 03, 2014, 17:05:06 »

Witam. mialem akwa 80l ale z przyczyn starego zbiornika i braku miejsca musialem zmienic na mniejsze. Teraz mam 40l. otóż mam prośbę czy moglby mi ktoś poradzic jakie rybki moge zostawic

1: welonka 1 szt. (dosyć duża 10cm.)
2:4 mieczyki czerwone
3:2 kiryski albinoisy
4:4 żałobniczki
5:7 kardynałków
6:3 gupiki(1samica i 2 samce
7: ampularia 8


Ampularii za duzo, zostaw sobie ze dwie
Gupiki ok
Kardynalki bym oddal
Zalobniczki ok
Kiryskow za malo ale na wiecej nie masz miejsca wiec powiedzmy ze bym zostawil
Mieczyki zdecydowanie out
Welonka na pierwszym miejscu out.
Zapisane

TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #12 : Styczeń 03, 2014, 19:11:26 »

O to mi właśnie chodziło Irishman. Dziekuję
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: