Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Obsada do low-techa ~900 l (260x60x60cm)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada do low-techa ~900 l (260x60x60cm)  (Przeczytany 3687 razy)
Gregory85
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 172



« : Grudzień 12, 2013, 09:18:58 »

Witam serdecznie.

Doradźcie bo nie wiem jaką ciekawą rybkę ławicową wrzucić do akwarium.
Będzie to low-tech na ziemi ogrodowej. Podłoże ze żwirku (koloru jeszcze nie ustaliłem).
Sporo roślin mało wymagających plus przestrzeń na środku dla ryb do pływania. Trochę korzeni itp.

W akwarium żadnego sprzętu bo jest sump (5 komór - gąbka, biobale, keramzyt, biceramika, pompa - ok 170 l brutto plus grzałka) więc nie ograniczam przestrzeni.
Oświetlenie 4x36W T8.

Dodatkowo w akwarium będą zbrojniki z innego akwarium.

Jakie ciekawe gatunki ławicowe znacie?

Ewentualnie czym je uzupełnić, jaką większą, niegroźną rybką? Smiley
Zapisane

Zmiana obsady
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #1 : Grudzień 12, 2013, 10:23:52 »

Witam. Jeżeli chodzi o ryby ławicowe to ja polecam żwawiki. Sam od niedawna posiadam stadko składające się z 25szt. i jestem tą rybką zachwycony, na ogół pływają rozproszone, ale zawsze wieczorem jak przygaśnie część oświetlenia pływają w zwartej ławnicy. Bardzo żywa ryba zwłaszcza podczas karmienia, energicznie chwytają pokarm, a i nie odpuszczaja resztką które opadną na dno. Po za tym jest to ryba o niezbyt wygórowanych wymaganiach, co do parametrów wody. Ja jestem zadowolony z tego wyboru, jak do tąd najciekawsza ryba stadna jaką miałem.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2 : Grudzień 12, 2013, 14:32:06 »

Jeśli chodzi o ławice to najładniejszą ławicą jaką widziałem były Rozbory Espei lub hengla, po prostu pływanie synchroniczne.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: