Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada do 60l  (Przeczytany 3280 razy)
Ponury
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Wrzesień 03, 2013, 20:26:45 »

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum pragnę wszystkich serdecznie powitać Wink

Prosiłbym o pomoc w uzgodnieniu obsady do baniaka 60l (prostokąt)

W tej chwili siedzi w nim moc krewetek red cherry i babaulti (niedługo się ich pozbędę) oraz gupiki odmiana red fire (podobno). Jeszcze wcześniej był to zbiornik urządzony na coś w stylu Azji, jednakże teraz czas na zmiany.

Moja propozycja obsady jest taka:

6x gupik (te, co już tam siedzą)
6x kirysek panda
2 - 3x pielęgnica ramireza

Chciałbym tam jeszcze wsadzić microrasbory galaxy (bardzo mi się podobają), albo jakieś inne krewetki (zamiast tych, co mam, bo już mam ich serdecznie dość - mnożą się jak króliki i nikt tego nie chce.

Proszę o poradę - co wybrać, z czego zrezygnować ewentualnie. 
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 03, 2013, 22:16:04 »

Ramirezy w czasie tarła mogą ci poważnie uszkodzić gupiki, szczególnie powolne samce z apetycznym ogonkiem. microrasbory galaxy też nie polecam łączyć z tymi ramirezami. Niby ramirezy u mnie siedzą z neonkami, ale te są szybkie i mają gdzie zwiewać, zresztą Zostały mi 2 ramirezy i nie podchodzą już do tarła.
Więc albo zostań przy ramirezach + kirysy albo microrasbory galaxy + gupiki + kirysy. Gupików osobiście nie lubię, bo się mnożą i nie można ich mnożenia nazwać sukcesem bo mnożą się zawsze i wszędzie.
Fajne rybki do małego akwarium:
Bystrzyk trójpręgi
Razbora plamista
Bystrzyk Amandy
Zwinnik jarzeniec
te mi się podobają, poszukaj w necie zdjęć, może ci się jakieś spodobają.
Zapisane

iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2013, 19:18:27 »

Popatrz jeszcze na takie małe rybki jak Pseudomugil furcatus , lub gertrudae . Jeśli chcesz mieć pielęgniczki to odpuść sobie krewetki bo jeśli redki nie to inne droższe staną się pokarmem dla ramirez . Proporczykowce kap lopez też dadzą radę w takim zbiorniku - nawet kilka samców , ale krewetki też odpadają .
Zapisane
Ponury
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 07, 2013, 23:20:35 »

To co polecalibyście zamiast pielęgnic do krewetek?

Bardzo mi się podobają krewetki filtrujące...

Może zdecydować się na przykład na microrasbory galaxy, takie większe  stadko, np. 20 sztuk?
Do tego ze 6 kirysków panda i te krewetki. Co o tym myslicie?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: