Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [25l] Krewetkarium Kafar - szukam inspiracji
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [25l] Krewetkarium Kafar - szukam inspiracji  (Przeczytany 3911 razy)
Kafar
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Wrzesień 14, 2013, 19:43:04 »

Witam serdecznie,
Przeglądając wasze akwaria zazdrosze wielu osobom inspiracji i wykonania:)
sam szukam czegoś dla siebie.

dane akwarium:
akwarium profil 25l , 40x25x25
oświetlenie aquael ecolight 11W 6500k
filtr aquel mini plus
grzałka aquael 50W
podłoże AQUA SUBSTRATE II i bazalt

flora:
gałęzatka
nurzaniec niski
strzałka
moczarka
wąkrotka
nadwódka zmienna


fauna:
10 x red cherry
10 x red rilli

nawożenie mikro makro, EC


Kilka miesięcy akwarium uruchamiałem jak na 1 zdjęciu lecz nic się nie przyjęło, osiadły nitki i zmieniłem obsadę roślinności.

Aktualnie roślny jak powyżej od 2 tygodni ale jakiś mały start mają i czekam na boom żeby akwa się bardziej zazieleniło.



Proszę o jakieś ciekawe inspiracje i podpowiedzi:) które bedę mógł wprowadzić w życie. Na przyszłość planuję dokupić jeszcze jeden moduł oświetleniowy Aqueala 9W, wyminić filtr na minikani 80, stworzyć jakiś fajny trawniczek z małego henia.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 15, 2013, 00:29:16 »

Masz aktywne podłoże i od samego początku nawozisz macro i micro-to poważny błąd. Na aktywnych granulatach lepiej jest startować nawożąc tylko potasem i robiąc częste podmiany.
Nie wiem też jak świecisz, ale powinieneś zaczynać od 5 godzin dziennie i powoli zwiększać ten czas (raz w tygodniu o godzinę).
Te kilka czynników i mała masa roślinna na start mogły przyczynić się do wysypu glonów.

Poza tym korzonek ładny, zamysł z trawniczkiem też. Jedynie ten otoczak na przodzie mi nie pasuje.
Możesz też spróbować ustwaić korzeń pionowo i zrobić z niego i mchu "drzewko". Jak zarośnie trawnikiem dookoła, będzie wyglądało jak samotne drzewo na polanie.
Z łatwiejszych trawników polecam eleocharisa.

Sugeruje też zdjąć dolną część obudowy filtra, tak aby została sama gąbka-pod obudowę mogą wchodzić młode krewetki, które nie będą umiały znaleźć wyjścia i finalnie padną. Z gąbką na wierzchu jest też lepszy przepływ filtra Smiley

Powodzenia!
Zapisane

Kafar
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 15, 2013, 06:38:56 »

Akwarium ma ogólnie 9 miesięcy, zacząłem nawozić gdzieś miesiąc temu. EC od zawsze. świecić też zacząłem od razu od 10 godzin - kolejny brak kompetencji;)
czyli aktualnie jak byś próbował walczyć z glonami i szybszym wzrostem roślin?

otoczak wywalę:) za tą trawką co podałeś się rozejrzę:) tylko powiedz mi jak z tym oświetleniem? dokupować kolejny moduł czy zostawić jak jest? boję się że od nadmiaru światła mi się zagloni

z tym filtrem też podziałam, myślałem nad fzn-1 ale musialbym się bawić z pokrywą.
narazie pomyślę jak zamocować tą gąbkę żeby wisiała bez dolnej części:)

dzięki za rady, napewno wszystko się przyda i uda się znaleźć błędy które popełniłem
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 15, 2013, 08:49:12 »

Z gąbką nic nie musisz myśleć-ściągasz osłonkę i tyle. Gąbka nie trzyma się na osłonce, ale na trzpieniu wewnątrz niej. Przy okazji wypłucz gąbkę w podmienianej wodzie z akwarium i rób tak przy każdej podmianie. Gąbka się zatyka i trzeba dbać o jej drożność.

Lampki na razie bym nie dokładał.
Zmniejsz na razie czas naświetlania, do jakiś 6h dziennie. Zmniejsz też ilość podawanych nawozów. Zrób większą podmianę i pilnuj aby co tydzień podmieniać jakieś 30-40% wody. Staraj się lać dzień wcześniej zimną wodę do jakiegoś wiaderka, tak aby się odstała i uzyskała temperaturę pokojową i na taką podmieniaj.

Czym nawozisz? Aqua Art'owskie nawozy w płynie ostatnio mocno podupadły na jakości...
Zapisane

Kafar
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 15, 2013, 12:43:36 »

kupiłem taki produkt gotowy.http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-i-mikro-wegiel-co2-super-i3543503623.html

carbo normalnie z easy life. 1ml dziennie.

okej sprobuje zmniejszyc czas naswietlania tyle ze tego wzrostu roslin juz wogole nie uzyskam;)

jaki jest okres aktywnosci takiego podłoża? bo niewiem czy nierobic poprostu calkowitego restartu.
czy bawic sie w sprowadzenie do porzadku stanu obecnego.

dodam że woda ma troszkę dziwny zapach, jakby ziemią do kwiatków
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2013, 12:59:29 wysłane przez Kafar » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2013, 01:16:11 »

Dziwny zapach może wynikać z braku podmian lub ich nieregularności i dawno nie czyszczonego filtra.

Aktywne podłoża wzbogacane co jakiś czas kapsułkami lub kulkami nawozowymi są praktycznie nie do zajechania.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: