Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Problem z nitkami oraz powolny wzrost
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z nitkami oraz powolny wzrost  (Przeczytany 2201 razy)
Kafar
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Wrzesień 14, 2013, 19:05:01 »

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów:)

przeszukałem trochę forum ale chciałbym żeby wypowiedział się jakiś specjalistka w temacie. Otóż mam problem z nitkami które cały czas nawracają.

Akwarium 40x25x25
Oświetlenie 11W
Nawożenie mikro i makro kupionym na allegro, EC w ilości 1ml codziennie, okres świecenia 10 godzin. obsada to krewetki red cherry i red rilli. Filtracja aquael fun plus, temperatura 25 stopni

wyniki z testów paskowych JBL:
no2-0
no3-0
ph-6,8
GK >7d
KH_3-6d

Już raz deorganizwałem całą roślinność która i tak wolno aktualnie rośnie. Miałem sporo mchów i większość osiadła nitkami (wata, łatwo zrywalna)
aktualnie mam nurzańce, strzałki i inne mniejsze rośliny. Korzeń również zarasta zielonym futerkiem.
Co może być powodem wymienionej sytuacji? jak zaradzić?

Druga sprawa to wolno rosnąca roślinność, mały heniek się nieprzyjął, glosia również nie,aktualnie strzałki mają problem z rozrostem. Czy może to być problem za słabego oświetlenie? aktualnie wychodzi 0,44/l. Zamontowałem odbłyśniki ale i tak rosliny w niższych partiach gorzej rosną niż te bliżej góry.
z góry dziękuję za pomoc
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: