Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z Utricularia graminifolia  (Przeczytany 4101 razy)
Zielnik
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Lipiec 19, 2013, 15:11:06 »

Witam,

Mam spory problem z rośliną Utricularia graminifolia. Już po raz 3 podchodzę do jej obsadzenia w moim zbiorniku i po raz kolejny wróżę porażkę.
O zbiornikach:
Kilka miesięcy temu uruchomiłem zbiornik 25l z podłożem ADA Amazonia II. Obsadzony po brzegi zdrową Utricularią, roślina po inwazji Sinicy obumarła.

Kilka tygodni temu zrobiłem nowe akwarium 25l, również z podłożem Amazonia II, pod Amazonią znajduje się dawka Bacter 100 i Power Sand M.

Oświetlenie to 2x T5 - 8W.

Roślina nie wzrasta i z moich obserwacji powoli obumiera, liście robą się co raz bardziej brązowe niż zielone.
Czy ma ktoś jakąś radę - jak można uratować roślinę, i wzbogacić specjalnie dla niej wodę. Mam szeroką gamę nawozów tylko nie za bardzo wiem co dla niej będzie najlepsze.

Czekam na uwagi i spostrzeżenia.









Potrzebujesz obsługi informatycznej? http://www.komp-net.eu/ Zobacz!
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 16:49:34 wysłane przez Zielnik » Zapisane
Zielnik
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Sierpień 13, 2013, 17:00:58 »

Nikt nie potrafi mi pomóc? Chyba będę musiał wyrzucić po raz kolejny...











Potrzebujesz obsługi informatycznej? http://www.komp-net.eu/ Zobacz!
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 16:49:52 wysłane przez Zielnik » Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2013, 17:18:41 »

Podawaj węgiel w płynie lub co2 z butli, do tego nawóz mikro-makro. Drobne rośliny lepiej rosną przy ciepłej barwie światła - to z moich obserwacji, a o temperaturze barwy nie ma ani słowa. Ja mam 2700k czyli zwykłe świetlówki i wgłębka, mech tajwański, jawajski rosną pięknie. Z roślinką, o której wspominasz, nie mam doświadczenia, sprawdzić nie zaszkodzi jak ci zależy.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2013, 06:33:22 »

Z tego co mi wiadomo to roślina wodno-lądowa więc ciężko jest ją utrzymać tylko w wodzie.
Z tego co czytałem kiedyś nie potrzebuje wcale mocnego oświetlenia w wysokiej barwie światła w związku z przewagą jednego chlorofilu. Spróbuj zmienić z jedną świetlówkę na coś o niskiej temperaturze widma.
Obstawiam że roślina lubi dobrze napowietrzoną wodę skoro podobno lubi polować na skorupiaki.
Zapisane

Stiep
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2013, 21:36:30 »

Jedyny problem jaki miałem to jej ukorzenienie. Chyba przez 2 miesiące wypływała z podłoża.
Fazy rozwoju wyglądały następująco:

Posadzenie: 04.04.2013



30.05.2013



Dzisiaj: 20.08.2013



Zapisane

102L profil: Neon similans, Ancistrus sp.
20L: Red Cherry, 30L: Crystal Red A-SSS, 30L: CPO, Razbora borneanska, 40L: Yellow,
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/stiep-102l-10-l/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: