Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bałtyckie krewetki  (Przeczytany 17069 razy)
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« : Czerwiec 27, 2013, 15:13:23 »

Witam,
Na giełdzie przy ul. Balickiej w Krakowie zobaczyłem krewetki w roli karmówki. Sprzedawca mówił, że to krewetki bałtyckie, ale mogły to być też krewetki zmienne. Wiecie czy da się je trzymać w akwarium? Znalazłem temat na innym forum, ale on dotyczy krewetek atlantyckich (też żyją w Bałtyku): http://forum.superakwarium.pl/topic/23984-bałtyckie-krewetki-w-małym-akwarium/. Mam akwarium 60 l z gupikami endlera, krewetkami red cherry i ślimakami. Wszystko to mogę dać do akwa ogólnego i będę miał miejsce na krewetki. Akwarium ma pokrywę ze świetlówką 15 W i filtr gąbkowy napędzany brzęczykiem (będzie trzeba kupić inny, żeby zapewnić ruch wody). Czy może to być zwykły filtr wewnętrzny z wkładem gąbkowym? Zasolenie będzie pewnie 10 g na 1 l. Czy można użyć do zasolenia wody soli do akwariów rafowych?
Co do roślinności dam może gałęzatkę i mech zdrojek. Czytałem, że żyją one w Bałtyku. Co o tym sądzicie?
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 28, 2013, 10:37:57 »

Próbuj Smiley Na pewno można je utrzymać przy życiu w akwarium, na nano-reefie ktoś chyba o nich pisał. Podobno nawet temperatura zbytnio im nie szkodzi, chociaż trzeba uważać, żeby nie wzrosła ponad te 20 kilka stopni. Ale pewnie wolałyby być w niższej.

Zwykły filtr z gąbką będzie ok. Co do soli, to jak najbardziej, najtańsza sól do rafowych będzie odpowiednia. Jak miałem słonawe to najtaniej wychodziła sól Instant Ocean lub Dophin (czy jakoś tak), ale ta była chyba tylko w sporych wiadrach. Co do gałęzatki i mchów to przy zasoleniu 10 g/l nie wróżę im dobrze. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej by sobie poradziły mikrozoria i ewentualnie nurzaniec olbrzymi (ale on za duży na akwarium 60 l). Z mchów to chyba raczej jawajski, chociaż zdrojka nie próbowałem, to z opisów mi wychodzi, że woli jednak miękką wodę i ogólnie jest delikatniejszy od jawy.

Powodzenia Smiley
Zapisane

Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 28, 2013, 14:04:19 »

Dzięki za informacje. O zdrojku i gałęzatce wyczytałem w tym linku (punkt 3.2): http://www.wgsr.uw.edu.pl/tmp/BSE-02.pdf
Zapisane
Sprinter
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2013, 23:30:11 »

Po prostu trzeba im stworzyć w takim razie warunki podobne do tych panujących w Bałtyku Smiley Czy prezenty i upominki dla lekarzy są etyczne?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 09:59:22 wysłane przez Sprinter » Zapisane
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #4 : Lipiec 31, 2013, 20:49:35 »

Krewetki żyjące w Bałtyku tolerują różne warunki. Te na giełdzie prawdopodobnie pochodzą z chodowli.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: