Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Krewetkarium 64l  (Przeczytany 3581 razy)
Tomasz Chmielewski
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Maj 01, 2013, 15:40:48 »

Witam, mam kilka pytań dotyczących założenia krewetkarium 64l (40x40x40)
1.W jaki filtr lepiej zainwestować, kaskada czy jakiś mały kubełek?
2.Jakie oświetlenie wybrać do takiego akwa,  DECOLIGHT DUO PLANT 2 X 11W czy DIVERSO  LED INTENSO 10.1W?
Pozdrawiam.
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2013, 17:17:33 »

Wszystko zależy od tego jakie krewetki maja tam być, jakie podłoże planujesz, czy to ma być akwarium dekoracyjne czy hodowlane, jeśli dekoracyjne to jakie rośliny planujesz i jakie nawożenie.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2013, 18:01:59 »

Lampki Diversa ledowe są nie do końca takie wspaniałe jak deklaruje producent. Faktycznie design mają dużo ciekawszy i lampka wygląda nad zbiornikiem o wiele zgrabniej niż tradycyjna 11W Aquael'a, ale niestety cudów nie ma jeśli chodzi o tempo wzrostu roślin. W moim krewetkarium 30L pod zwykłą Aquael'ką mchy (nawet te kapryśne) rosły jak szalone bez co2 i nawożenia, ale odkąd zmieniłem oświetlenie na Led Intenso 7,4W czy jakoś tak, wszystko stanęło w miejscu. Wyglądem świetna, ale mało praktyczna niestety Sad
Co do filtra, to pomyślałbym raczej o jakimś kubełku, bo 64L to już sporo. Ewentualnie wydajny wewnętrzniak. Kaskada raczej słabo się sprawdza w większych akwariach na dłuższą metę.
Zapisane

klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2013, 20:36:01 »

Zalezy ile masz  pieniedzy  i czy masz miejsce    bo jak masz miejsce to kup sobie filtr kubełkowy   a jak nie to  kup kaskade  aqua clear 50   kupiłem ją do mojego akwarium 64 litry  i jestem bardzo zadowolony   tylko ze nie jest tania
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Tomasz Chmielewski
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Maj 06, 2013, 05:40:53 »

O.K, dzięki za info, w takim razie będę unikał LED-ów.Pozdrawiam Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: