Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Węgiel BiCarbon Wet  (Przeczytany 10677 razy)
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« : Kwiecień 02, 2013, 17:45:22 »

Czy ktoś używał? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy nie szkodzi organizmom w akwarium? Z góry dzięki za odpowiedź.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 03, 2013, 01:45:47 »

Węgiel ten ma identyczne stężenie jak Easy Carbo, a cena mówi sama za siebie Smiley
Działa też identycznie jak Easy Carbo. Przy stosowaniu według zaleceń producenta, nie ma negatywnego wpływu na zwierzęta.
Przy kilkukrotnym przedawkowaniu rozpuszcza (zresztą jak każdy dostępny na rynku węgiel w płynie) wgłębkę, dużego hemianthusa, nurzańce i może szkodzić krewetkom oraz niektórym gatunkom ryb akwariowych.
Jeśli nie masz zbyt zarośniętego akwarium, polecam stosować zgodnie z zaleceniami producenta.
Wpływ na rośliny ma rewelacyjny!
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 26, 2013, 13:28:18 »

Również polecam. Kupiłem 0,5 lita w koncentracie i mam 4 litry co starczy mi na jakieś 3 lata. Z przesyłką poszło 32zł za te 4 litry (po rozrobieniu), poprzednim razem kupiłem easy carbo w sklepie u siebie w mieście i zapłaciłem 29zł za 0,25l XD. Stężenie mam nieco mniejsze przez co muszę podawać około 15% więcej na swoje akwarium (rąbnąłem się w obliczeniach), zamiast 4ml podaje 4,5 ml, ale w sumie to nic mi życia nie utrudnia XD
Dla ścisłości to Aldehyd glutarowy 24% rozrobiłem na 3% a powinienem na 3,5%
I powiem wam tyle, że ktoś na tym easy carbo kokosy zbija (co najmniej 600% na czysto)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 13:41:10 wysłane przez iro1979 » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2013, 09:27:42 »

Również polecam. Kupiłem 0,5 lita w koncentracie i mam 4 litry co starczy mi na jakieś 3 lata. Z przesyłką poszło 32zł za te 4 litry (po rozrobieniu), poprzednim razem kupiłem easy carbo w sklepie u siebie w mieście i zapłaciłem 29zł za 0,25l XD. Stężenie mam nieco mniejsze przez co muszę podawać około 15% więcej na swoje akwarium (rąbnąłem się w obliczeniach), zamiast 4ml podaje 4,5 ml, ale w sumie to nic mi życia nie utrudnia XD
Dla ścisłości to Aldehyd glutarowy 24% rozrobiłem na 3% a powinienem na 3,5%
I powiem wam tyle, że ktoś na tym easy carbo kokosy zbija (co najmniej 600% na czysto)

Możesz podrzucić link do tego koncentratu?
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 28, 2013, 04:52:57 »

Tak, to żadna tajemnica Smiley
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15036
Z tym, że to stary post i cena uległą zmianie. Teraz jest po 45zł za litr + koszty wysyłki. Stężenie 24% trzeba rozrobić najlepiej na 3,5% lub tak jak ja bo łatwiej na 3% i podawać15% rozrobionego więcej. Minimalna ilość do zakupu 0,5 litra (tyle kupiłem).
Kupujesz przez PM, niby śladu transakcji nie ma i negatywa też nie wystawisz, ale jak pisałem sprawdzone 100% ok, polecam i w ogóle Wink. Więc pozytyw XD.
Pamiętaj jednak, że preparat jest żrący. Zabezpiecz ręce, nos, oczy. Opary ponoć mogą w takim stężeniu uszkodzić płuca. Po rozrobieniu porównaj zapach z easy carbo Wink.
Chyba wszyscy z allegro kupują u niego, mieszają z wodą i nazywają sobie extra carbo, super carbo itd XD.
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 28, 2013, 19:08:57 »

Jeżeli rzeczywiście stężenie aldehydu glutarowego wynosi 24% to bardzo dobra cena. Ciekawe jakie jest stężenie alkoholu?
Zapisane

gg - 4479432
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 28, 2013, 19:30:29 »

Alkoholu? Nie jestem chemikiem, ale po co alkohol rybom? Wątpię też by dorosły człowiek, z wypracowaną reputacją, robił sobie jaja z ludzi, zresztą ja podaję ten preparat do akwarium i nic nie zdycha jeśli o to ci chodzi.
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 28, 2013, 19:55:56 »

Kupując np. tutaj http://www.scharlab.com/web_productos_detalle.php?idioma=PL&ref=GL01681000 wychodzi dużo drożej.
Alkohol jest tam jako jeden z niewielu wypełniaczy dodany do substancji czynnej. Niewielka ilość alkoholu przedłuża trwałość aldehydu. Np. w aldesanie, który również używany jest przez akwarystów, stężenie procentowe alkoholu etylowego podchodzi pod 25% przy niewielkim stężeniu aldehydu glutarowego.
Zapisane

gg - 4479432
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 28, 2013, 20:26:00 »

Może zna jakiegoś chemika co m to wytwarza. Patrząc na wzór, wychodzi na to, że w składzie jest węgiel, tlen i wodór (cyferki to nie wiem co znaczą bo nigdy nie byłem dobry z chemii), a są to pospolite pierwiastki. Zresztą nie muszę się na tym znać, kupiłem i podaje rybkom. Poczytałem gdzieniegdzie i wiem że są osoby które już zużyły ponad 0,5l tego stężonego i robią zrzutkę na więcej. Więc widać, że w dłuższej perspektywie podawania też się nic złego nie dzieje. Kto by kupował jakby mu coś padało. Ten pan sprzedaje tanio i chwała mu za to. Sprzedaje też karmę dla rybek na kg i pewnie bym też kupił, ale zrobiłem zapas ostatnio zanim trafiłem na niego, rybki i roślinki też ma w sprzedaży. Te skalary co sprzedawał po 15zł u mnie w sklepie chyba 35zł kosztują.
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 28, 2013, 21:54:50 »

Nie twierdzę, że oszukuje ludzi. Jestem tylko mile zaskoczony ceną. Sam już napisałem do niego pw z pytaniem czy ma aldehyd. Zaskoczyła mnie cena, gdyż można to porównać do zakupu 1 litra benzyny 95 w cenie 3 zł.
Zapisane

gg - 4479432
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 29, 2013, 13:46:16 »


No ale nie porównuj laboratoryjnie czystego roztworu z certyfikatem z garażową mieszanką rozrabianą nie wiadomo z czego. Ten preparat, który używa iro1979, dla celów akwariowych jest jak znalazł, ale już jako odczynnik chemiczny się nie nada. Właściwie każdy związek chemiczny możesz kupić w różnych klasach czystości, a cena rośnie dość szybko wraz z czystością. A że tan aldehyd nie jest jakimś skomplikowanym środkiem, to brałbym najtańszą wersję i się niczym nie przejmował Smiley
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2013, 13:48:04 wysłane przez ducze » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2013, 21:15:49 »

Dlatego też pytałem o zawartość alkoholu.
Zapisane

gg - 4479432
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 30, 2013, 01:02:30 »

Do zrobienia roztworu 3,5% powinno być podane około - 145 ml bazy i dolać do pełnego litra - dobrze liczę ?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: