Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wielkopletw wspanialy  (Przeczytany 1895 razy)
tony
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Czerwiec 30, 2005, 12:11:44 »

Witam wszystkich mam pare macropodus duzo czytalem na necie podmiana wody poziom temp.parka sama w zbiorniku itd.chce doprowadzic do tarla a tu nic.Dlugo mialem samego samca i wtedy wybudowal gniazdo utrzymywal je przez 3 dni.Teraz para najwidoczniej nie przepada za soba przeganiaja sie na zmiane,co jekis czas ustawiaja sie bokiem i doslownie trzesa sie,ale gniazda nie ma wiec nie wiem co jest grane.Prosze o porady doswiadczonych hodowców tych wspanialych ryb.
Zapisane

tomek
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Lipiec 01, 2005, 11:26:43 »

jak duze jest akwarium wktorym przebywaja ? jaka temperatura ? czy ryby maja w akwarium mozliwosc zejscia sobie z pola widzenia ?
Zapisane

tony
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Lipiec 01, 2005, 12:04:17 »

Akwarium 25l wiem ,ze troche male,ale na tarliskowe styka wedlug literatury.Temperatura 26C.Zbiornik zarosniety wiec maja sie gdzie schowac.Lukas mam pytanie:"Jak zachowuja sie dwa samce macropodus,czy walcza az do smierci jak bojowniki?" Moja samica jest mniejsza jakby grubsza i nie tak ubarwiona,ale czy to napewno samica?Bo cos za soba nie przepadaja zbytnio.
Zapisane

tomek
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Lipiec 01, 2005, 13:31:02 »

Proponuję zabrać samice stamtąd i pozwolić samcowi wybudować gniazdo. Jak to zrobi to dopiero samiczkę tam wpuścić. Nie, samce makropodów nie walczą tak zaciekle jak bojowników. Ich walki można porównać do walk gurami dwuplamistych.
Zapisane

Kepil
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2006, 13:58:23 »

Przedewszystkim woda nie może być swieza :!:
Zapisane

96 l.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: