Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 350l jakie rybki  (Przeczytany 5299 razy)
Kicor88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« : Marzec 20, 2013, 09:27:01 »

Witam chciałbym poznać waszą opinie na temat rybek do akwarium posiadam akwarium narożne 86x86x61 350l filtr zewnętrzny jbl1501e, napowietrzacz firmy eheim. Rybki jakie mnie interesują to KIRYSEK, ampularia, tęczanek, ZŁOTA RYBKA, NEON INNESA, DANIO, RAZBORA KLINOWA, HAREM PIELĘGNICZKI KAKADU, ZBROJNIK NIEBIESKI, ZBROJNIK LAMPARCI, Vieja Fenestrata, ramirezka, prętnik miodowy. Coś z tych rybek byście odjeli dodali??  To moj pierwszy wątek jeśli był już taki temat to sorki ale ja nie znalazłem. Proszę o odpowiedz.
Zapisane

Krzysiek
Spicy99
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2013, 09:58:15 »

 KIRYSEK, NEON INNESA, RAZBORA KLINOWA, ZBROJNIK NIEBIESKI, plus herem ramirez
Tak będzie ok.
Zapisane

Było m.in.  ~60l
Jest - 128l - ogólne

''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
[img]http://img221.imageshack.us/img221/
Kicor88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2013, 10:00:38 »

a resztę odrzucić??
Zapisane

Krzysiek
Kicor88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Marzec 20, 2013, 11:38:01 »

Ludzie pomóżcie bo nie wiem jakie rybki wybrać. Albo za proponujcie własną kompozycje min. żeby było z 7-8gat. ryb
Zapisane

Krzysiek
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #4 : Marzec 20, 2013, 13:36:07 »

Krzysztofie, nie bardzo ogarniam. Czy jesteś aż tak niecierpliwy, że po 1 godzinie 37 minutach i 23 sekundach bez odpowiedzi ponownie piszesz? Jeżeli tak, to zacytuję tu tekst ze stopki jednego z forumowiczów, a mianowicie Emperor'a, "Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w czasie zbierania wody z podłogi".
Pytanie zadałeś w czasie gdy większość forumowiczów jest w pracy lub w szkole i nie ma czasu/możliwości/chęci zajrzenia na forum. Daj ludziom czas. Poczekaj na odpowiedź minimum z 24h jak nie dostaniesz odpowiedzi to wtedy ponów pytanie. (jedną juz dostałeś)
350 litrowego szkiełka nie postawisz w jeden dzień. W dobrze zaopatrzonym sklepie kupisz wszystko w pół godziny ale aranżację trzeba przemyśleć. Nie sztuka wpakować wszystko do szklanki. Poza tym szkiełko musi dojrzeć, więc masz kolejne trzy tygodnie na wybranie zwierza.
Odnośnie obsady, to usilnie próbujesz zrobić zupę rybną. Dlaczego? Nie wiem i niebędę pytał gdyż de gustibus non est disputandum.
Podam Ci moją propozycję.
L-144 weloniaste (1+2) lub (1+3)
mieczyk (1+3) (trzeba mieć gdzie je oddawać bo mnożą się na potęgę)
lub
L-144 weloniaste (1+2) lub (1+3)
harem małych pielęgniczek (kakadu lub ramireza)
pstrążenica
Nie wiem jak wygląda to biotopowo, bo w tym jestem słaby, sam się dopiero uczę, ale te ryby mi się podobają i raczej nie powinny sobie wchodzić w paradę.
Zapisane

gg - 4479432
Kicor88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2013, 22:32:02 »

ja tam jestem nie cierpliwy już mam wszystko zrobione tylko rybek mi brakuje
Zapisane

Krzysiek
mikus85
Mikołaj
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #6 : Marzec 21, 2013, 21:39:37 »

jestem nie cierpliwy

To raczej źle. Podejrzewam że jakbyś się pochwalił tym co już masz (jakieś foto) to pewnie więcej ludzi by doradziło a tak "wyskakujesz" z pytaniem i pieklisz się że nikt nie odpowiada w ciągu "5 minut". Mało piszę na forum ale czytam różne wątki już od kilku miesięcy i naprawdę dużo informacji się tutaj znajduje. Wystarczy trochę poszukać, poczytać a później na spokojnie pomyśleć co się chce i czy tak będzie ok. Sam przymierzam się do wystartowania zbiornika, ale nie robię tego "bo już ma być" chociaż chciałbym oko już tym cieszyć. W tej chwili już +/- wiem jaką obsadę będę mieć i jak to urządzę a dopiero później będę się zabierać za kompletowanie sprzętu i urządzanie.

Pochwal się jak to wygląda, czym się sugerowałeś i co chcesz osiągnąć a znajdzie się odpowiedź na twoje pytanie. No i życzę cierpliwości Wink
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #7 : Marzec 21, 2013, 21:56:22 »

Ja w takim akwarium na twoim miejscu widziałbym duużą ławicę neonów + stadko skalarów, na dno kiryski. Pamiętaj "spiesz się powoli Wink"
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: