Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 240 l - ozdobne z apistogramma  (Przeczytany 8758 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 03, 2013, 08:39:30 »

No własnie grys bazaltowy będzie jeszcze gorszym rozwiązaniem Smiley Apisto lubią grzebać w piachu i właściwie tylko piach jest dla nich odpowiednim podłożem. Oczywiście wiele osób hoduje je na żwirze lub grysie i dają radę, no ale wypadałoby dążyć w stronę ideału Smiley
Zapisane

kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 03, 2013, 09:36:10 »

Niestety u mnie piasek odpada, obecnie mam już bardziej zieleniak niż apisto...
chociaż para agassizi i ramirezów ma się dobrze to jednak  ze względu na rośliny i ziemie
nie mogę użyć piasku , ewentualnie małą plaże mogę im zorganizaować Grin
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 03, 2013, 09:46:30 »

No jakaś mała plaża na pewno przypadła by im do gustu Smiley Niekoniecznie na widoku, bo z tego co kojarzę to ramirezy potrafią wykopać dla larw jakąś namiastkę gniazda. O ile mają piasek oczywiście Smiley

Kiryski zresztą tez uwielbiają buszować w piasku.
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 03, 2013, 13:03:34 »

Chyba nic się nie stanie jak tą ziemię itd. przykryjesz grubą warstwą piasku. Korzenie i tak sięgną tego co sięgnąć mają. Przedwczoraj Cejrowski mówił o Ameryce Południowej, tam kamienie nie występują, stąd narzędzia wytwarzają z drewna.
Zapisane

maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 03, 2013, 15:55:35 »

Fakt trzeba się uderzyć  w pierś i powiedzieć zbłądziłem ...
Jakieś mniejsze lub większe szkiełka miałem od zawsze i co było zawsze na dnia ... - żwirek .
W najbliższej przyszłości będą zmiany - ziemia ogrodowa z torfem mam nadzieję ,że
teraz łatwiej będzie utrzymać PH i podłoże będzie bardziej adekwatne do obsady , niestety
na podłoże dedykowane mnie nie stać , liczę na to ziemia+torf+troche gliny i keramzytu a na
wierzch grys bazaltowy będzie i tak lepszym rozwiązaniem niż żwirek .

Błądzisz coraz bardziej   Sad

Apisto lubią grzebać w piachu i właściwie tylko piach jest dla nich odpowiednim podłożem. Oczywiście wiele osób hoduje je na żwirze lub grysie i dają radę, no ale wypadałoby dążyć w stronę ideału Smiley
Hoduje? Raczej męczy te ryby.
Dla apisto piasek jest niezbędny. Oczyszczają sobie nim otwór pokarmowy i skrzela. Często się zdarza, że na żwirze ryba połyka kamyczek i się dusi. Plaża też niczego nie rozwiąże. Oddaj te ryby komuś kto zapewni im godziwe warunki skoro wolisz trzymać sałatę w akwarium.

Ps. Pan Cejrowski się myli, w SA są kamienie ale w znacznie mniejszej ilości niż w CA Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 15:59:10 wysłane przez maskotus » Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 06, 2013, 08:34:31 »

maskotus, z ciekawości zapytam. Dlaczego spora plaża nic nie zmieni? W naturze piachu mają nie tak znowu dużo (muł przechodzący w glinę to nie piasek) i sobie radzą. Dlaczego w akwarium muszą mieć 100% piasku, a nie wystarcza im przesiewanie piachu powiedzmy na połowie zbiornika?
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: