Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « po czym poznać kiedy molinezje czarną przełożyć do kotnika???
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: po czym poznać kiedy molinezje czarną przełożyć do kotnika???  (Przeczytany 43259 razy)
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« : Luty 18, 2013, 17:23:05 »

moja moli jest gruba ale co ją przełożę do kotnika to szybko chudnie karmię ją więcej ale to nic nie daję
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2013, 17:28:30 »

jest tego pełno na forum! karmiąc  ją  "więcej"     jej  nie rozmnożysz........, potrzebna  do tego  jest parka (samica  i samiec).
Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #2 : Luty 18, 2013, 17:34:10 »

mam dwa samce i jedna samice

ja pytam jak poznać kiedy ją przełożyć do kotnika Huh
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #3 : Luty 18, 2013, 17:38:53 »

wtedy  gdy   czarna plamka  będzie  dośc   duża  i samica  , będzie sie dziwnie zachowywać. poczytaj na forum!
- to patrzysz   na wielkośc  brzucha.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 18:00:43 wysłane przez nikodem0 » Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #4 : Luty 18, 2013, 17:40:33 »

a możesz mi powiedzieć jak u czarnej molinezji zobaczyć czarną plankę?Huh
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #5 : Luty 18, 2013, 18:34:11 »

a możesz mi powiedzieć jak u czarnej molinezji zobaczyć czarną plankę?Huh
hahaha  Good !
Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #6 : Luty 18, 2013, 18:36:14 »

taki  był przed  chwilą mądry a czytać pytań nie potrafi może Ty pomożesz???
Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #7 : Luty 18, 2013, 18:36:39 »

a możesz mi powiedzieć jak u czarnej molinezji zobaczyć czarną plankę?Huh
hahaha  Good !
pomozesz??
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #8 : Luty 18, 2013, 18:50:39 »

GDYBYŚ TROCHE PRZECZYTAŁ TO BYŚ WIDZIAŁ ,  ŻE ZMIENIŁEM   WIADOMOŚĆ ,  ZADAJESZ  TAKIE  PYTANIA  KTÓRE  BYŁY POWIELANE  1000  RAZY!!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 18:55:08 wysłane przez nikodem0 » Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #9 : Luty 18, 2013, 18:55:13 »

GDYBYS TROCHE PRZECZYTAŁ TO BYŚ WIDZIAŁ  ZE ZMIENIŁEM   WIADOMOŚC ,  ZADAJESZ  TAKIE  PYTANIA  KTÓRE  BYŁY POWIELANE  1000  RAZY!!!!!
ona chudnie tylko w kotniku jest obserwowana cały czas a małych nigdy nie ma mimo tego że kotnik jest w innym akwa. kotnik jest na przyssawkach w innym akwa na szybie zamontowany
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #10 : Luty 18, 2013, 18:55:29 »

Samica, która ma urodzić młode ma pękaty brzuch (pod koniec wyglądający prawie jak u osobnika chorego na puchlinę). Jeśli masz dobrze zarośnięte akwarium, to nawet nie musisz odławiać samicy, bo zawsze kilka młodych gdzieś się ukryje i przeżyje w gąszczu. Jeżeli jednak przeniesiesz ją do kotnika, to musisz uważać i po porodzie odpowiednio szybko ją stamtąd zabrać, bo samica zjada młode, które się jej nawiną "pod nos".
Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #11 : Luty 18, 2013, 18:58:55 »

Samica, która ma urodzić młode ma pękaty brzuch (pod koniec wyglądający prawie jak u osobnika chorego na puchlinę). Jeśli masz dobrze zarośnięte akwarium, to nawet nie musisz odławiać samicy, bo zawsze kilka młodych gdzieś się ukryje i przeżyje w gąszczu. Jeżeli jednak przeniesiesz ją do kotnika, to musisz uważać i po porodzie odpowiednio szybko ją stamtąd zabrać, bo samica zjada młode, które się jej nawiną "pod nos".
kotnik jest w oddzielnym akwa i jest na szybie zamontowany kotnik jest dwu komorowy w jednej mam gupiczke i małe gupiczki są a molinezji nigdy nie widać. narybek może z kotnika wypłynąć na zbiornik ogólny w tym oddzielnym akwa a żadnych dorosłych tam  nie ma
to akwa jest tylko na kocenie przygotowane i po ogólnej przestrzeni poza kotnikiem jest tylko narybek
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 19:05:10 wysłane przez najaraniec » Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #12 : Luty 18, 2013, 19:03:42 »

Może rodzić w nocy i do rana zdąży wszystkie młode zjeść. W dawnych czasach obserwowałem swoje żyworódki i często gęsto było tak, że młoda rybka przeżywała zaledwie kilka sekund po porodzie, bo matka odwracała się i ją zjadała.

Być może jest też tak, że przenosisz samicę tuż przed porodem - w takim przypadku w wyniku stresu może ona urodzić martwe młode.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 19:13:48 wysłane przez falko » Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #13 : Luty 18, 2013, 19:07:54 »

Może rodzić w nocy i do rana zdąży wszystkie młode zjeść.
no ale dorosłe nie mają dostępu do narybku Sad(
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #14 : Luty 18, 2013, 19:23:28 »

Jeżeli masz nawet osobne akwarium tylko dla narybku, to po prostu wpuść do niego samicę na jakiś tydzień przed spodziewanym porodem. Daj tam sporo pływających roślin - moczarki, paprotnice itp. Do czasu zanim odłowisz samicę młode będą miały więcej szans na ukrycie się niż w plastikowym kotniku, z którego nie zawsze zdążą odpowiednio szybko wypłynąć.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: