Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Od jakiej temperatury na zewnątrz można kupować roślinki z allegro?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Od jakiej temperatury na zewnątrz można kupować roślinki z allegro?  (Przeczytany 4728 razy)
konrados
Zainteresowany
**
Wiadomości: 107


« : Luty 11, 2013, 18:46:17 »

Hej,

Domyślam się, że to pytanie pojawiało się nieraz, ale google nie pomaga. Aktualnie temperatury w nocy są minusowe (~-2 stopnie) za dnia raczej plusowe. Do ilu stopni muszę czekać, by kupić roślinki na allegro? Wystarczy, że w nocy i w dzień będą temperatury dodatnie?

Zapisane

konrados
Zainteresowany
**
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #1 : Luty 12, 2013, 18:43:29 »

No hej no nikt nie odpowie? Takie -2C w nocy zaszkodzą roślinkom jak w dwa dni będą dowożone?
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #2 : Luty 12, 2013, 19:25:42 »

Wszystko zależy od tego, jak paczka z roślinami będzie zabezpieczona. Jedni zabezpieczą tak, że bez problemu przetrwają, a  inni w sposób taki, że przy +10 zmarnieją.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
konrados
Zainteresowany
**
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2013, 19:27:02 »

@Kadafix

Dzięki za odpowiedź. To jak  należy zapakować aby nie zmarniały? Po prostu duża ilość folii bąbęlkowej?
Zapisane

shakur84
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Luty 12, 2013, 19:41:21 »

Poprostu jak bedziesz chcial zamowic jakas roslinke na allegro,to wczesnie napisz do sprzedajacego z zapytaniem jak pakuje takie roslinki,nieraz taka info.znajdziesz na stronie aukcji nie raz tez wlasnie trzeba sie skontaktowac ja tak wlasnie robie i nie mam problemu z kupowanie roslinek o tej porze roku:)
Zapisane
shakur84
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #5 : Luty 12, 2013, 19:44:27 »

A jesli chodzi o pakowanie napewno folia babelkowa plus zwykla foli,napewno dobrze jak roslinka jest pakowana w pudelko nie list  Cool
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Luty 12, 2013, 22:16:54 »

Rośliny przy takiej temperaturze można również pakować w list, ale trzeba wkładać je do kopert "bąbelkowych", zapakowane wcześniej w nadmuchane worki akwarystyczne (a nie zgniecione i zawinięte w mokry papier i woreczek spożywczy). Ja dodatkowo taki woreczek owijam kilkukrotnie w ręcznik papierowy i przy dużych mrozach w folię aluminiową, zaklejając całość grubą taśmą pakową. I takie zawijaski do koperty-też możliwie największej.
Wysyłam tak rośliny we wszystkie miejsca w Polsce od jakiś trzech lat. Największym ekstremum była paczka z Wrocławia na Mazury przy -20'C. Z racji mrozów i opieszałości poczty, rośliny dotarły do kupującego dopiero po kilku dniach (mimo paczki priorytetowej). Jak się okazało wszystkie były w nienaruszonym stanie.
Zapisane

konrados
Zainteresowany
**
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #7 : Luty 14, 2013, 18:26:31 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Już się bałem, że będę musiał czekać do marca:)
Zapisane

mszyjka22
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2013, 12:57:35 »

Witam
Jesli moge polecic sprzedawce roslinek to jestem zadowolony z kupna od forumowicza vento Good !
Roslinki przyszly w b.dobrym stanie przy temp. ok. -10C   Shocked papa
Zapisane

126 L, 25 L,
ibrachim12
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 19, 2013, 14:45:41 »

Możesz kupić nawet jak będą minusowe temperatury. Jak kupiłem mech na allegro to był zapakowano w woreczek strunowy owinięty w folię aluminiową i w pienke PE.
Zapisane
Pandzik
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 27, 2013, 16:24:54 »

A ja jestem za tym by kupować roślinki w sklepach, moge je wtedy zobaczyc i ja ponosze winę za ewentualne uszkodzenia Smiley
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 27, 2013, 20:13:13 »

A ja jestem za tym by kupować roślinki w sklepach, moge je wtedy zobaczyc i ja ponosze winę za ewentualne uszkodzenia Smiley

Odpowiadasz też wtedy za pustkę we własnym portfelu Tongue

W sklepach można kupować tylko in-vitro, bo reszta raczej słabej jakości. Ale nawet żelki lepiej brać ze sklepów profesjonalnych a nie sieciówek-w tych drugich ceny są z marżą ponad 300%
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: