Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Akwarium 25l - jak obasada najlepsze wg. Was - rybki bez wymagań
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 25l - jak obasada najlepsze wg. Was - rybki bez wymagań  (Przeczytany 4200 razy)
marcindziki1
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Styczeń 27, 2013, 19:26:56 »

Witam. Posiadam akwarium 40x25x25. 25l . Dwie roślinki żywe + sztuczne Bonsai drzewko. Podłoże to żwir drobny + grubszy i piasek. Filtr wew. 60l/h z napowietrzaczem + napowietrzacz osobno + grzałka 100W z regulacja. Oświetlenie standardowe z pokrywy - wodę niestety nie mam jak sprawdzić. Jakie rybki mogę obsadzić w tym akwarium i jaka ilość? Chciałbym nie ukrywam mieć rybki ok 3-4cm oraz złote lub jakieś kolorowe...ale nie koniecznie. Co proponujecie.
Zapisane
Bagniak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Wersja robocza


« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2013, 20:28:56 »

 Witam
Jesli to pierwsze twoje akwarium to proponuje:
Gupiki pawie oczko -tak ze dwie parki( kolory masz jakie dusza zapragnie), i kupe zabawy bo co ok 21dni masz młode
Zmienniki wielobarwne-te sa troche wieksze( mniejszy wybór kolorów ale tez spory), zabawa podobna tylko ciąża trwa troche dłużej.
A na dno Kiryski powiedziałbym dwa choc to rybka stadna, ale wyżyje. Propozycja Kirysek Spiżowy lub Pstry.
Ewentualnie  1samiec Bojownika plus 2 samiczki, samczyki  sa piekne.
Niewiem ile nasypałes tego dna. Ale na moje mozesz dac jedna rybe na 4l wody, pamietaj ze ryby rosną. Jesli wszystko bedzie ok to sam zdecydujesz czy wpuszczac dalej.Nie spiesz sie z tym.
Jak troche okrzepniesz z akwarium to rozwiniesz to dalej w każdej bibliotece jest napewno jakas książka o akwarium ,a w niej znajdziesz opisy ryb i ich wymagania.Szukaj tez w necie pełno tego http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/rybki-dla-poczatkujacych/ .Co do wody to spytaj w sklepie w którym masz zamiar kupic rybki,Pi razy oko ci powiedzą.

PS.Nie zapomnij o swietle dla roslin, a i woda w akwarium napowietrza sie lekko falujac na powieszchni wiec banieczki powietrza z napowietrzacza sa ci potrzebne ewentualnie dla ozdoby.I moim zdaniem wywal z akwarium to sztuczne drzewko, wsadz inna żywa roslinke lub niewielki kawałek drewna z zoologicznego maja nawet takie po 8 zl, lepiej to wygląda i ryby maja kryjówkę.
Powodzenia życze.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2013, 20:52:24 wysłane przez Bagniak » Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2013, 20:53:51 »

Wg mnie trochę Bagniak się rozpędziłeś. To jest tylko 25 litrów, kiryski nie pasują.
Ja ci proponuje 4-5 samczyków gupika, albo 2 samczyki i z 3 samiczki jak chcesz młode mieć, ale musisz mieć gdzie je zaś wydawać, np ugadać się z babką w zoologicznym. Małe też są razbory galaxy, stadko 6-8 sztuk, lecz nie wiem jak z chodowlą ich, byś musiał poczytać. Kolejnym rozwiązaniem może być bojownik samiec, bardzo kolorowy, a do tego 1 lub 2 ślimaki ampularii, bardzo fajne, ale musisz mieć pokrywę, żeby nie uciekły. Lecz akwarium te nadaje się najbardziej na krewetki Smiley Dużo czytać i się pytać i można spróbować sił w tej dziedzinie Smiley 
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: