Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « frydrych1 112 litrów wielogatunkowe
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: frydrych1 112 litrów wielogatunkowe  (Przeczytany 4135 razy)
frydrych1
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Marzec 12, 2008, 21:53:10 »

Witam. Chciałbym zaprezentować Wam moje wielogatunkowe akwarium.
Sprzęt:
Filtr- zewnętrzny eheim 2313 ze zintegrowaną grzałką oraz termoregulatorem (gąbka,ceramika, zeolit, gąbka)
CO2- bimbrownia
Oświetlenie- 2x20w
Parametry wody: nie mierze, mierzylem jedynie PH ale ciagle pozostawalo bez zmian wiec przestalem Wink

Obsada:
10x neon inessa
10x rozborka klinowa
8x danio paskowany
2x otosek
5x zbrojnik niebieski
2x kosiarka
2x gurami złociste
2x ramireza
3x kakadu
2x barwniak czerwonobrzuchy
1x piskorek
2x platydoras
2x kirys pstry
1x krewetka filtrująca
2x duza ampularia

Rośliny:
wszystkich nazw nie pamietam Tongue

U ryb nie zachodzą interakcje. Prawie wszystkie gatunki przechodzą tarła. Z wodą nie mam najmniejszych problemów a to pewnie dzięki świetnemu filtrowi. Ryby tworzą pary lub haremy Wink



« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2008, 00:04:12 wysłane przez Seboos » Zapisane
seba75
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2008, 07:07:12 »

troche masz tych ryb w akwa i troche za duzo  Wink chodz patrzac na zdiecie tego nie widac, ja podobna ilosc planuje na 375 L
no i dobry filtr to fakt, eheim to eheim, ciezko bylo by inaczej przy takiej ilosci utrzymac pozadek w ponad setce
dodalbym tam wiecej roslin bo bardziej rzuca sie w oczy roslinnosc z tapety niz prawdziwa, wszystko rzecz gustu  Wink
tak czy siak mimo przerybienia gratulacje za pozadek  Smiley pozdro.
 
Zapisane
portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2008, 08:49:35 »

Na zdjeciu wyglada fajnie  Smiley ale ryb rybek faktycznie duzo  Undecided -  5 zbrojników - każdy może mieć ponad 10 cm, kosiarki też ponad 10 cm,  gurami jeśli się nie myle też ponad 10cm - przy dużej ilości mniejszych rybek może byc im ciasno ... ale jak na taką ilość ryb to akwarium wyglada super
Zapisane
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2008, 09:38:59 »

Moim zdaniem fajnie miać tak dużo różnych rybek ale raczej ich masz za dużo.......Ale i tak fajne akwa
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2008, 11:27:47 »

Akwarium wygląda fajnie tylko z roślinami strasznie marnie u Ciebie ,ta fototapeta też trochę gryzie w oczy. [ryby pewnie są jeszcze male ale jak podrosną może być im ciasno - pomyśl o zmniejszeniu obsady]   -pozdrawiam
Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #5 : Marzec 13, 2008, 18:12:41 »

Fajne masz to akwarium, dołóż roślin, odejmij rybek i bedzie super fajnie Cool bo faktycznie sporawo ich;)
Zapisane

frydrych1
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #6 : Marzec 13, 2008, 23:05:51 »

No to fakt że rybek jest troche Smiley ale musze przyznac ze jest na co popatrzec Tongue o czystość tak naprawde nie musze nawet mocno dbać, filtr robi swoje i wszystko jest w porzadku. A co z tą tapetą? usunąć ją i zastapić czym innym? czym? co do roślin to ciągle coś dosadzam jak tylko mam kase na kupno roslin Wink za jakis czas dojdą mchy. Podkreślam ze rybki mają się swietnie a dowodem na to mysle ze są częste tarła duża aktywność i zero chorób Wink


Co do zdjęcia to jakas nie potrafie zrobic tak zeby wyswietlalo sie na gotowo Sad
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #7 : Marzec 14, 2008, 12:14:46 »

usunąć i zastąpić tlem jednolitym najlepiej czarnym (karton np.) lub ewętualnie droższym wariantem czyli tlem strukturalnym (ale ja polecam katon Wink)
Zapisane

Kaman3000
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 23, 2008, 20:23:05 »

Ładne Grin Trochę natłukłeś tych rybek Tongue
Zapisane
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #9 : Grudzień 29, 2012, 22:49:28 »

frydrych szacun !!!!!! rybek ma byc duzo a nie roslin
Zapisane
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #10 : Grudzień 30, 2012, 09:39:00 »

Dużo rybek to może być w zupie. Posiadając ryby należy znać ich wymagania również te dotyczące wielkości zbiornika. Nie sztuką jest napchać ryb, a potem kupować, kupować i wmawiać sobie, że zdechły, bo mi chore sprzedali.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: