Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Zakp Juwel Lido120l akwarium ogolne roslinne(po restarcie)+nowe krewetkarium 30l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakp Juwel Lido120l akwarium ogolne roslinne(po restarcie)+nowe krewetkarium 30l  (Przeczytany 3035 razy)
zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Czerwiec 26, 2012, 19:12:33 »

wymiary 60dlx55wysx40szer pojemnosc 120 litrow
filtr jak w zestawie- Juwel Bioflow 6.0 w zabudowie razem z grzalka
oswietlenie 2x24T5 (juwel nature+day)+odblysniki, swiatlo swiece od 14:30 do 22:30
nawozenie: wegiel w plynie easy carbo ok 3ml dziennie,
zestaw hagen nutrafin-czyli bimbrownia, nawoz jbl ferropol
podloze:drobny zwirek+jakis tutejszy substrat dla roslin

ozdoby
1 korzen, pare kamieni

rosliny:
Heteranthera zosterifolia
Red Ludwigia
duzy heniek
cryptocoryne,nie wiem jaka...
jakas trawka,nie ustalilem jeszcze nazwy
Marsilea quadrifolia
mech flame moss
mech fissidens fontanus
 
ryby
5x hokejowka amazonska
4x neonek
7x neonek czarny
1x Bocja pręgowana
5x kirysek spizowy
3x otoski
1 bojownik+ 2wie samice
2 gupiki samce
4 krewetki amano
2 krewetki filtrujace

Tuz po zalaniu i wpuszczeniu ryb(28.05.2012)








po miesiacu(26.06.12)
















« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 11:30:10 wysłane przez zakp » Zapisane
endriu1990
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2012, 22:18:52 »

Że tak się zapytam; jak tam bojek vs gupik? Ja nie ryzykowałem takiego połączenia Smiley

A tak swoją drogą ładnie to wygląda. 
Zapisane

30l oraz 60l w planach 240 lub 290l
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 28, 2012, 05:58:18 »

Według podanych przez Ciebie wymiarów akwarium ma 132L ;] Jest wysokie i głębokie co sprawia wrażenie mniejszego niż faktycznie jest. Masz 30 ryb plus 6 krewetek - poczekaj tylko aż Ci się podłoże zapełni syfem i nie nadążysz tego czyścić Smiley Zaczął bym się rozglądać za dodatkową filtracją, albo zabrał kilka ryb - doradzam z własnego doświadczenia. Reszta (roślinki, wygląd, światło itd.) ok.

Pozdrawiam
fr0t
Zapisane

zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 28, 2012, 22:20:36 »

Że tak się zapytam; jak tam bojek vs gupik? Ja nie ryzykowałem takiego połączenia Smiley

A tak swoją drogą ładnie to wygląda. 

Dzieki, jest jeszcze pare rzeczy do zrobienia...ale w sumie to zaczyna jakos nawet wygladac..(niebo lepeiej niz bylo poprzednio)
co do gupikow to nie ma problemu, bojownik byl pierwszy w akwa, w ogole sie nimi nie interesuje i na odwrot, gupiki zajete soba,bojownik samicami...

Według podanych przez Ciebie wymiarów akwarium ma 132L ;] Jest wysokie i głębokie co sprawia wrażenie mniejszego niż faktycznie jest. Masz 30 ryb plus 6 krewetek - poczekaj tylko aż Ci się podłoże zapełni syfem i nie nadążysz tego czyścić Smiley Zaczął bym się rozglądać za dodatkową filtracją, albo zabrał kilka ryb - doradzam z własnego doświadczenia. Reszta (roślinki, wygląd, światło itd.) ok.

Pozdrawiam
fr0t


na stronie producenta Juwel Lido120 pisze ze pojemnosc to 120l, akwarium faktyczne dosc wysokie w ksztalcie kwadradtu, tak szczerze to troche mnie ogranicza ,czasem ciezko cos wymyslic, wolalbym ciut nizsze i dluzsze..no ale ciesze sie z tego co mam..filtr jak narazie wyrabia obsada taka sama od paru miesiecy, gupikow moze bym sie pozbyl ale to ulubience corki...
co do akwarium chcialbym sprobowac z malym henkem na przodzie ale wydaje mi sie ze za malo swiatla i akwarium za wysokie..
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 29, 2012, 05:42:23 »

No akwarium masz 55wysokość + odległość świetlówek od tafli - ilość żwiru. Ja miałem sporo ploblemów i przy mojej wysokości nie udało mi się żadnej trawy utrzymać:/ Teraz mam 1L/W więc może bym miał jakieś szanse. I faktycznie uciążliwe jest dbanie o roślinki i dno przy takiej wysokości. No ale czego się nie robi dla hobby Smiley
Zapisane

zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Październik 26, 2012, 11:46:07 »

mala aktualizacja akwarium ogolnego







no coz akwarium troche zaroslo, chociaz ostatnio rosliny  wolniej rosna z tego co zauwazylem ,za to glonow przybywa szczegolnie tych nitkowatych,
Zapisane
zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #6 : Październik 26, 2012, 12:44:26 »

Przedstawiam moje krewetkarium, pojemnosc 30l
(zestaw Fluval Flora)

W porownaniu do orginalnego zestawu fluvala dokupilem tylko dodatkowa lampke fluvala 11W, dodadtkowy worek substratu fluvala i grzalke
Tak wiec poj. 30l
oswietlenie 2x11W-9h na dobe
substrat fluval stratum

dekoracje-skaly

rosliny:

Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Alternanthera reineckii 'Mini'
Ammania sp. 'Bonsai'
Rotala sp.'green'
Ludwigia repens 'Rubin'



Fauna
4 krewetki crystal red


nawozenie:

Co2-mini zestaw fluvala
jbl ferropol


12.10.2012
poczatek i pierwsze dni po zalaniu














26.10.2012
dwa tygodnie pozniej z pierwszymi mieszkancami











« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 12:53:05 wysłane przez zakp » Zapisane
zakp
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #7 : Grudzień 22, 2012, 23:12:43 »

oto jak przedstawia sie moje krewetkarium po 2 miesiacach istnienia, obecni mieszkancy to 4 krewetki crystal red, 4 krewetki red cherry i 4 rasbory galaxy




Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: