Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moczarka  (Przeczytany 4492 razy)
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« : Grudzień 10, 2012, 20:28:00 »

Mam zamiar kupić sobie trochę moczarki na tył akwarium aby zrobić dość gęsty "busz"
Jak powinienem ją przycinać oraz jak ją posadzić skoro przy cięciu wyrastają 2 nowe gałązki?
Zapisane

Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2013, 16:41:15 »

Możesz zrobić np tak. Kupujesz 15 sztuk.
Sadzisz w małych grupkach po 3 sztuki, w kilku cm. odstępach. Jak urośnie poprostu przycinasz.
Jak wspomniałeś po przycięciu będzie się rozgałęziać, można zrobić coś takiego, że kiedy po przycięciu roślina ponownie odrośnie, wyjąć ją całkowicie i przyciąć od spodu.
Łodyga z czasem się starzeje i wypadają listki także napewno dobrze to zrobi i dla rośliny i dla poprawienia estetyki.
Możesz też te rozłogi odciąć i wsadzić w podłoże a główną już "wysłużoną" łodygę usunąć.
I tak w kółko.
Moczarka szybko rośnie Smiley
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Plamicki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2013, 23:18:14 »

Czy po przycięciu moczarki odcięty kawałek należy włożyć od razu w podłoże? czy trzeba poczekać aż z odciętej moczarki wyjdzie korzonek?
czy może po przycięciu od razu odcięty kawałek dać w podłoże i samo z czasem się zakorzeni w podłożu. ??
Zapisane

Posiadam akwarium 50 l Długość 60 cm Wysokość 30 cm Szerokość 30 cm.
kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2013, 08:31:56 »

Ta roślina rośnie bezproblemowo , można odcięte rozłogi sadzić bezpośrednio do ziemi
szybko się ukorzeni i będzie rosła .
Zapisane
Plamicki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2013, 14:03:27 »

planuję dziś zakupić jeszcze z dwie moczarki , i moje pytanie odnosi się do tego - jak już kupię roślinki jak dokladnie wyczyscic je , by miec pewnosc ze po tygodniu lub wiekszym czasie nie pojawia sie slimaki w akwarium? wczesniej kupilem roslinki przemylem po prostu woda i zalegly mi sie slimaki , ale sie ich pozbylem. i teraz nie chcialbym by powrocily, wiec prosze o podpowiedz jak dokladnie przeczyscic moczarke przed posadzeniem jej w akwa by miec 100% pewnosc braku slimakow.
Zapisane

Posiadam akwarium 50 l Długość 60 cm Wysokość 30 cm Szerokość 30 cm.
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2013, 20:45:38 »

słyszałam coś o nadmaganianie potasu dostępnym w aptekach.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
ibrachim12
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2013, 21:16:46 »

jak nie chcesz mieć ślimaków to daj sobie do akwarium helene ona zjada wszystkie ślimaki które nie mają zakrywki np. zatoczek
Smiley
http://allegro.pl/slimaki-anentome-helena-na-slimaki-okazja-i3087722821.html
Zapisane
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #7 : Marzec 30, 2013, 09:27:13 »

Dlaczego moje moczarki wyginają mi się w lewą strone? Cheesy
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #8 : Marzec 30, 2013, 11:48:28 »

Nie widzę fotki baniaka więc zgaduję - niedoświetlone boki akwarium? (świetlówki 90 cm w akwarium 100cm) Bo właśnie dlatego rośliny się wyginają szukając większej ilości światła

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 11:50:58 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #9 : Marzec 31, 2013, 14:04:45 »

Ale aż tak? On rośnie w dół Grin

Wgl na tym zdjęcoi widać glon na szybie, już nie mam siły czyścić wszystkich szyb (vento mówił żeby kupić kubełek to bedzie po problemie Grin)
Gnije mi anubias też nie wiem dlaczego oraz moczareczka od dołu traci liscie ;c
Jakieś porady Cheesy?
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: