Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moczarka "brązowieje"  (Przeczytany 2399 razy)
dudek1015
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Grudzień 01, 2012, 18:19:32 »

Witam wszystkich. Postanowiłem reaktywować stare akwarium i 7 dni temu je założyłem. Kupiłem takie roślinki : żabieniec, moczarka, cabomba....
Podłoże w moim akwa zrobiłem 3 warstwowe:
1. Warstwa gliny
2. Warstwa ziemii
3.Warstwa żwirku
I do tego zrobiłem bimbrownie co2..
Mineło już 7 dni i żabienice wspaniale się rozwijają produkują dużo tlenu, natomiast moczarka rośnie bardzo szybko lecz ma pełno korzeni przybyszowych (czy jakoś tak się pisze) i zaczynają jej brązowieć końcówki liści. i oczywiście nie produkuje tlenu....
 Nie mam pojęcia dlaczego wszystkie roślinki są zdrowe tylko moczarka jest powoli marnieje..
Naświetlenie mam dobre 0.5w na litr. Akwa mam 112l.
Miał może ktoś podobny przypadek? Bardzo proszę o pomoc
Edit. Zapomniałem dodać że w filtrze mam w kubełku mam keramzyt wsypany Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 18:29:12 wysłane przez dudek1015 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: