Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepewność ospy  (Przeczytany 2139 razy)
keyjey
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Listopad 28, 2012, 11:40:27 »

Witam
Mam skalara który ma białe kropki i odkleja się jemu skóra od mięśni płetw bocznych, a nie jestem pewien czy to ospa.Rybka nie ociera się o nic, i to mnie myli czy to na pewno jest ospa.
akwarium: 240 l  temp. 23°C
Obsada:
-5 skalarów (3 złote 2 srebrne)
-2 glonojady (brązowy i jasno brązowy)
-2 gurami dwuplamiste (1 niebieskie 1 złote)
-1 sum czerwonoogonowy
-2 labeo
-2 sumy (chyba europejskie albo indyjskie, są spokojne)


Radzę przybliżyć lub powiększyć zdjęcia.
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2012, 08:50:45 »

może to być ospa, ale nie koniecznie. Te kropki na ciele równie dobrze mogą być brakami w łuskach, po prostu dostał bęcki od innego. Poszarpane płetwy, ich słaba kondycja (mętne plamki) mogą być spowodowane nieodpowiednimi parametrami wody. Prawdopodobnie chodzi tylko o temperaturę, która jest za niska od komfortowej o 2 stopnie. Podnieś więc temperaturę o 2-3 stopnie. Proponuję też tanią metodą doprowadzić płetwy do ładu - sól niejodowana. Na twoje akwarium 240l dodaj 2 łyżki stołowe i jedną małą łyżkę takiej soli niejodowanej. Najpierw zrób roztwór soli w szklance, może być z kranówą nieodstaną. Dodawaj roztwór pomału na silny strumień wody w akwarium. Awaryjnie trzymaj wodę do podmiany, ale nic się nie będzie działo złego - to tylko po to byś był spokojniejszy Wink.
Zapisane

keyjey
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Listopad 30, 2012, 11:33:10 »

Dziękuje za odpowiedź, zrobię tak jak napisałeś i zobaczę później.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: