Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nalewka87 Trigon 350l juwel  (Przeczytany 6580 razy)
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« : Kwiecień 30, 2013, 21:29:56 »

Hej witam wszystkich jesteśmy tu nowi . ja maz i nasza 2 chlopakow 3 i 6 lat.od niedawna mamy nasze 1 akwarium.właściwie starszak dostał je na urodziny oczywiście ma karmić a sprawy porządkowe obejmiemy juz my.
Jest to juwel trigon 350 l . Afro
 Zwir,kilka roslinek zagłębie się z czasem w rodzaje roślin.
Obsada
Hasemania nana
Barbus nigrofasciatus 8szt
Rasbora heteromorpha 8 szt
Wielce kiryski
Wielce antenowe w sumie 5 szt
Rybki melatoneide boesman 2szt
Gurami calujacy 1
moenkhausia sanktaefilomanae 12szt
Puntius tutteya 5szt
Kosiarki 4szt
Jedna dość niezidentyfikowana obstawiamy schmeterlingbarbe gold
Filtr eheim profesionall
I grzałka eheim
2lampy
Korzeń
Korzeń z kwiatem
2 polowy kokosa
I kilka kamieni
Rybki odkupilismy wraz z całym wyposarzeniem dokonalismy jednej wymiany wody 1/3 po 3 tyg. Po 3 tyg leciutkie ślady
Alg na szybie bezproblemowo schodzą, zmarnial nam w połowie Lotus.
Tyle chwilowo jak uda mi się jakoś dodać kilka fotek to wstawie.


« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 09:12:56 wysłane przez nalewka87 » Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2013, 06:26:55 »

Lotos jest bardziej wymagającą rośliną. Powinno się go nawozić, włóż przy nim kilka (2-3) kulki gliniano torfowe koło jego korzenia. Zrób bimbrownie lub zakup węgiel w płynie.
Ja dostałem 2 małe lotosy z tydzień temu, oba puściły już 3 nowe listki, a obawiałem się degeneracji aż do całkowitego zaniknięcia. Jako podłoże mam piasek, ale dołożyłem kulki koło korzeni, nawożę węglem w płynie, podaję mikro-makro (ale moim zdaniem to nie konieczne) i przy podmianach tytan (też by się nic nie stało jakbym nie podawał).
Zapisane

nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2013, 11:40:49 »

Ze te roslinki tyle wytrwały to i tak dobrze wiezlismy wszystko 100km u gościa było ich strasznie dużo. Wiele  przerzedzilismy i zostawilismy te z solidniejszymi korzeniami nie mamy co2 i może wtedy rosły by dużo lepiej.
Z środków chemicznych ogólnie dodajemy nawóz weglanowy easy carbo no i wiadomo do kranowy uzdatniacz wody kultu fit, no i jakiś środek tu mamy pflanzen elixier to tez nawóz  zapobiegający braku żelaza dostarczający magnezu cynku potasu itp
Juz nastąpiła dużą poprawa bo ta pospolita trawka rośnie ładnie, z Lotusa zostały 2 dostojne liście naradzie się trzymają.
Chociaż mam wrażenie ze jakas rybcia postarała się by Lotusa zjeść bo miał na jednym dużym liściu dziurki jakby wygryzione.
Chciałam już oswoić je z sałata ale te rybki na żadne warzywka się nie rzucają ani cukinia ani sałata ani ogórek.
Karmimy
Tetra pro color
Sera vipagran hauptfutter
Sera viformo tabletki niby dla welcy ale rybki wszystkie się w nich kochają
I tetra mini płatki
Większość pewnie będzie zawierać coś niemieckiego bo mieszkamy w NRW, teraz jedziemy na urlop i chcemy się trochę zaopatrzyć w Polsce bo tu w de diabelnie biją po kieszeni.
Mam jeszcze problem z jedna z rybek ma cos w stylu bielma na oku I jest dość siwa czy mało kolorowa nie ma szczególnie wylupiastych oczu zachowuje się normalnie ma apetyt nie jest obgryziona podziurawiona itp aby te oba oczy jak zadymione żadna inna ryba tego nie ma.
No i nasze rybki bosmana ciężko nam płciowo określić i nie wiemy jakiej płci jest dostojny gurami. Ma obecnie jakieś 14 cm.
Co mnie jeszcze zastanawia jak długo noszą jaja rasbory te z ta trójkątna plama na ogonie. Mamy kilka z jajami i zastanawia mnie kiedy schudna narazie może z 2 tyg tak rosną ,zdecydowanie wykluczam ta chorobę wola na brzuchu i obstawiam ze to jaja. Z innego gatunku tez kilka rybek zgrubiałych.
Do dam jeszcze ze nasze wartości wody są w najlepszym porządku .najpierw się wystraszylismy, dostalismy testy paskowe które dały taki wynik ze ryby powinny juz dawno pozdychac. Później oddalismy probe wody w sklepie do badania i wszystko ok.
Co jeszcze śmiesznego dodam to ze wystraszylam się gdy ryby w ciemności pływały krzywo a to niby normalne.
Światło włączamy od 7.30 do 10.00 i od 15.00 do ok 23 przy czym światło zgasza się stopniowo najpierw jedno później drugie.
Jeśli macie jakieś uwagi info czy rady dla mnie chętnie poczytam.

A i jeśli mogę prosić polec mi jakie środki do włożenia do dźwięku mam kupić, szkoda byłoby zmarnowac Lotusa a poza tym czy zakup tych kulek mchowych będzie ok. Nie z jedzą tego welce ze smakiem
http://www.garnelio.de/mooskugel-cladophora-aegagrophila-p-282-2.html?shop_ID=1&sessID=f58c202e0c7f620b5377a9a85e377013
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2013, 11:46:13 »

Dużo pada nazw różnych specyfików chemicznych, ale przy słabym oświetleniu nie wiele to przyniesie efektu. Jaką macie moc oświetlenia w tym zestawie Triigon?.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 01, 2013, 11:56:30 »

Trocal color plus super tak to jakoś brzmi 2×30 watt i 2 jakieś słabsze nie wiem nie mam oryginalnego kartona mój maz podpowiada ze to 15 te 2  małe
rury świecą cale równomiernie i są lusterka odbijające. Może już nie za super czyste ale odbijają.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 11:58:14 wysłane przez nalewka87 » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #5 : Maj 01, 2013, 12:19:04 »

Akwarium o pojemności 350l powinno mieć co najmniej 175W (0,5W/na 1 litr wody), aby rośliny mogły korzystać z podawanych nawozów prawidłowo. Faktem jest odbłyśniki dodają więcej światła ale to jest jakieś niecałe 30%. Zestaw ten jest chyba starszy technologicznie w nowszych zestawach z tego co widziałem w internecie stosowane są świetlówki T5 2x45W i 2x24W co daje 138W plus odbłyśniki powinno wystarczyć. Świetlówki 2x30w można zastąpić tymi T5 45W (taka sama długość świetlówek), ale należy wcześniej zmienić zmienić statecznik i oprawki na T5.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 01, 2013, 12:41:29 »

Czyli byłoby za mało światła. Gdyby zostawić światło dłuższy czas zapalone byłoby lepiej czy po prostu muszą być silniejsze żarówki.
U tego pana od którego kupowalismy to to rośliny były tak rozrosniete korzeniowo i lisciowow powierzchniowo i w ogóle ze nie wskazywało to na mało światła bo rosły jak ogupiale. Akwarium to widzieliśmy juz wczesniej i w obsadzie roślin nie zaszły zmiany w sensie pogorszenia pojawili się nowi bywalcy.
Jakie jest w ogóle prawdopodobieństwo ze jakas rybka z wyklucia we wspólnym zbiorniku odrosnie.?
Nie bierzemy się narazie za wielki chow ale szkoda tych rybek. Gdybyśmy dodali teraz neony młode nie zjadlaby ich ta nasza 14cm gurami?
http://img703.imageshack.us/img703/5969/img20130428125128.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/7676/img20130426190344.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/9247/img20130426190331.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/655/img20130427175334.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 16:55:12 wysłane przez nalewka87 » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #7 : Maj 01, 2013, 18:17:46 »

Widzisz bo w nie wszystkich akwariach stosuje się silne oświetlenie. W akwariach typu low-tech można świecić małym światłem ale najczęściej są to akwaria na podłożu ziemi. Widzisz nie wszędzie stosuje się nawozy aby efekt był taki jak potrzeba bo przy nieumiejętnym podejściu do tematu można mieć tylko plagę glonów. Poczytaj sobie o baniakach właśnie typu low-tech bo to temat jak rzeka aby się rozpisywać w jednym poście. Jak zdecydujesz mieć akwarium bardziej nawożone (HIGH-TECH) to nie musisz przerabiać oświetlenia tylko np. możesz dołożyć jeszcze jedną świetlówkę T5 do tego co już masz.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 01, 2013, 20:03:40 »

Widzę, że czeka mnie trochę czytania i do tego chyba dużo trzeba się na własnych doświadczeniach nauczyć bo woda to nie zawsze ta sama woda. :-)  dziś troszkę przejrzelismy roslinki co odpada to powyciagalismy, no i pojawiły się algi czarne znaczy to raczej z gatunku czerwonych ale wyglądają jak na czarne niteczki na brzegach liści. Można to jakoś uratować czy trzeba poodcinac? Maz sprawdził to oświetlenie i jest tak jak pisalam dwie 30 i 2 piętnastki.
Zagłębie się w high i low :-)
Zapisane
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 05, 2013, 17:28:03 »

Dziś znaleźliśmy rybe z a raczej bez oka.po prostu była pozbawiona oka. Chodzi o razbore te ryby nie były nigdy polowane ani nie podganialy się w akwarium nie ma nic ostrego żeby sobie mogła wykuć... Co mam myśleć bywa tak czy to coś niezbyt częstego w akwarium?
Zapisane
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #10 : Lipiec 29, 2013, 17:34:11 »

Öd Park dni pompa natleniajaca jbl pro silent a 300 :-) 
Podejrzewany zdychanie ze starości:-( i czeka my aż ros linki odrosna później zatroszczymy się o obsadę. Afro
Zapisane
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 17, 2013, 09:33:48 »

Obecnie przoduje podobno posocznica
Ocierają się maja wylupy dziury w brzuchu ciemnobrązowe szczęki odstające łuski SA wystraszone  i napeczniale brzuchu u nie których zaczyna się czerwieniec miejsce odbytu. Maja nie ziemski apetyty i skrzywienie na kręgosłupie jakby lekkie przełamanie i to nie wszystkie.
Dziś zrobilam testy wody jbla
No3 miedzy 10_25
No2 0
GH >7.d
Kh6-10.d
PH 7.2
Cl2 0
Zdewastowały rośliny;-/ jest ubogo w zieleń.
YouTube nalewka87 filmiki akwa obecnie
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #12 : Sierpień 17, 2013, 14:37:55 »

Może za często karmicie rybki lub za dużo. Ryby jedzą ile się im da, najlepiej to widać na welonach. Jak często karmicie rybki i jak obficie?
Zapisane

nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 17, 2013, 18:42:16 »

Raz dziennie 2-3 tabletki dla glonojadów duży ma ok 23-25cmantenowy i 2 pozostałe z 10cm,później dostają rybki te co jedzą z powierzchni dostają płatki to gurami i teczanka. Im dajemy taka większa szczypte i 2 szczyty granulatu   obecnie mamy może jakieś 35 rybek bo juz coraz mniej ich jest.
Fakt jedzą jak z apetytem i wszystko znika po 2 minutach nie ma żadnego znaku jedzenia na dnie . Nie wiem czy widziales filmik i na moim koncie. Nadal mnie to wszystko martwi. Druga sprawa ze te rybki odkupilismy i kto wie jak były karmione wczesniej. Tyle tylko ze ta rodzinka od której kupilismy miała te rybki od jakości i wyglądały niesamowicie zdrowo. Było tam dużo roślinności akwarium zadbane a rybki błyszczące i wyglądały niesamowicie.
Jeszcze takie pytanie może tez bylbys w stanie mi pomoc jak często wymienia się te kuleczki w filtrze co SA odpowiedzialne za filtrowanie biologiczne? I czy trzeba to całkowicie wymieniać czy częściowo.? Mamy eheima 600 z 3 czy 4 koszyczkami. Podmienilismy juz te rurki ceramiczne i chyba trzeba by było się za kuleczki wziasc chociaż nie wiem czy jeśli woda jest ok to trzeba się za to brać bo skoro równowaga w wodzie jest to może jeszcze nie trzeba ?
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #14 : Sierpień 17, 2013, 19:26:26 »

W sum ie to +- dobrze jeść dostają. Myślałem, że przekarmiasz.
O filtr to raczej pytaj kogoś innego. Jest gdzieś wątek o filtrach, jak tu nikt nie odpowie to tam zapytaj. Na forum mało się dzieje i czasem na odpowiedź trzeba poczekać kilka dni o ile w ogóle ktoś odpowie. Ja nie wywalam nic z filtra, tylko przepłukuje wkłady, jednak nie wiem czy dobrze robię.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: