Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Nowe akwarium roslinne watpliwosci dot. zarybienia
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe akwarium roslinne watpliwosci dot. zarybienia  (Przeczytany 4659 razy)
M3syash
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Listopad 17, 2012, 01:07:38 »

Witam, 10 dni temu zalalem zbiornik:
akawrium - 40 l
oświetlenie- 2x11W Aquela PLANT + 11W Aquela
podłoże- Amazonia New 9L
grzalka- jakas tam 50W z termostatem 24 stopnie
Rosliny - Eleocharis parvula - w cholere Smiley
            Rotala green -sporo
            Rotala indica -sporo
            Microsorum mini (moze byc blad w nazwie, sry) kilka
Filtr kubelkowy Aquael Filtr MINI KANI 120- wkład gąbka
CO2 z butli non stop
Woda RO + mineralizator JBL
nawożenie - tylko potas przy podmianach wody zalecane dawki
Podmieniam 30% wody co 2 dni, mierze zawartość NO2 codziennie i wynik jest stały na poziomie 0,3 . Test nie pamietam jaki, ale kropelkowy chyba Zoolek, nie moge sprawdzic pisze z pracy...
Woda w akwarium jest przejrzysta, glonow, odpukac, ani widu ani slychu.
Do sedna, rośliny mają sie znakomicie wkrotce zalacze zdjecia, eleocharis szczelnia wypelnia 1 plan, indica odkad jest w moim baniaku stala sie czerwoniutka, green rosnie jak opetna, po 7 dniach moglbym zrobic 1 przycinke ale sie wstrzymalem poki co. Chcialbym wpuscic ryby (neony stadko, kilka otoskow + Red Cherry ) ale zbiornik zapewne nie jest dojrzaly, chociaz czytalem ze zdarzaly sie przypadki ze dojrzewaly baniaczki nawet w tydzien. Poziom No2 jest na granicy dopuszczalnosci dla ryb, ale boje sie jakiegos bumu No2 zwiazanego z niedojrzaloscia akwa. Jak sadzicie, ryzykowac zarybienie i zakrewtkowanie czy czekac?
Prosze o pomoc i konstruktywna krytyke co jeszcze moge zrobic lepiej a co robie zle. Zaznaczam ze jestem poczatkujacym "roslinnym", wiec prosze lagodnie Cheesy
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2012, 03:20:40 wysłane przez M3syash » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Listopad 17, 2012, 10:42:21 »

Na amazonii new nie ryzykowałbym przedwczesnego wpuszczania ryb i krewetek. Ta wersja podłoża ma spore zachwiania w oddawaniu azotu i fosforu w początkowych fazach prowadzenia zbiornika. Na początku niby wszystko gra, a zaraz potem wyniki testów szaleją.
Poczekaj "Amanowskie" dwa tygodnie i wpuść krewetki. Jak będzie wszystko grało, dawaj ryby.

Powodzenia!
Zapisane

M3syash
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Listopad 18, 2012, 01:36:33 »

Podobno lepiej jak bede podawal bakterie przez jakis czas i obserwowal efekty. Co o tym sadzicie? Mam czekac 4(?) dnii i wpuszczac zwierzaki ?
 Mam watpliwosci i wcale mi sie nie spieszy z zarybianiem, wole poczekac niz sie pospieszyc.
Zapisane
M3syash
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2012, 12:29:30 »

Dodalem Nitrivec, sugerowana ilosc.
Podaje parametry wody, test zrobilem Easytestem JBL (pasek) NO2 kropelkowym Zooleka:
NO3 - 20
NO2 - 0,3
KH - 10
PH - 7
CI2 -0,5
GH - w normie wszystkie 4
Wpuszczac zwierzaki czy czekac ?
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #4 : Listopad 18, 2012, 13:09:25 »

Czekac. Te dwa tygodnie to taka swierszczykowa skala .W jednym zbiorniku to dwa w innym szesc tygodni.

czy zamierzasz wpuscic wszystko naraz /ryby , krewetki/ ?
NO3  za wysokie
NO2 powinno =0
Zapisane
M3syash
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #5 : Listopad 18, 2012, 14:07:33 »

Najpierw krewetki 10 x red cherry, pozniej 10x neon czerwony 7-10x otosek
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Listopad 18, 2012, 17:47:19 »

The Book of ADA sugeruje wrzucić krewetki w dwa tygodnie po starcie akwarium na Amazonii. O rybach mowa jest w trzecim/czwartym tygodniu.
Ja tak robiłem przy amazonii w kilku już zbiornikach i było ok-brak strat w obsadzie, ani niepokojącego zachowania zwierząt.
Bez testów, bakterii i innych głupot Smiley
Zapisane

M3syash
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #7 : Listopad 19, 2012, 14:36:41 »

Po podaniu Nitrivecu 2 dni troszke ponad zalecana dawke, NO2 podskoczylo na 0,5mg/L czyli boom jednak nastapil. Dobrze ze poczekalem z wpuszczeniem zwierzat.
Zapisane
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #8 : Grudzień 28, 2012, 22:07:41 »

stary masz 40L pudełeczko a ty władowałes chyba we wszystko z 1000zł i czekasz jeszcze dwa tygodnie na korzystną aurę w tej misce?HuhHuh?
jak ci powiem ze moje 250L akwarium zalałem woda z kranu wieczorem jednego dnia, włałem bakterie nitryfikacyjne, włączyłem tetra teca 750 na całą noc, pojechałem na następny dzień kupiłem 50 ryb róznego rodzaju wlałem do akwarium pod wieczór i żyją do tej pory i rosną i się ciesza (sa ze sobą od grudnia 2010 roku) zadnej chemii filtracja, regularna podmiana i regularne napowietrzanie i światełko 8 godzin dziennie - UWIERZYSZ!!!!?Huh?
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #9 : Grudzień 29, 2012, 07:32:33 »

stary masz 40L pudełeczko a ty władowałes chyba we wszystko z 1000zł i czekasz jeszcze dwa tygodnie na korzystną aurę w tej misce?HuhHuh?
jak ci powiem ze moje 250L akwarium zalałem woda z kranu wieczorem jednego dnia, włałem bakterie nitryfikacyjne, włączyłem tetra teca 750 na całą noc, pojechałem na następny dzień kupiłem 50 ryb róznego rodzaju wlałem do akwarium pod wieczór i żyją do tej pory i rosną i się ciesza (sa ze sobą od grudnia 2010 roku) zadnej chemii filtracja, regularna podmiana i regularne napowietrzanie i światełko 8 godzin dziennie - UWIERZYSZ!!!!?Huh?
Po pierwsze wszyscy już wiedzą, że masz "akwarium 250l i 50 różnych ryb" - nie wiem po co to piszesz w każdym poście.
Po drugie brak Ci jakiegokolwiek elementarnej wiadomości co do startowania akwarium. Nie każda woda w każdym miejscu Polski jest taka sama więc pakowanie ryb prosto do nieprzygotowanej kranówki jest dla mnie....Sam się domyśl
Po trzecie chciałbym zobaczyć te 250 l z tą "zupą rybną"
PS gdzieś pisałeś, że u kogoś 70% zbiornika zajmują rośliny - to źle? Komuś się tak podoba i tak ma. Nie narzucaj swoich bardzo często mijających się z prawdą sugestii.
To tak na początek, już widzę jak zaraz zaczniesz się pienić  Cheesy
PZDR badrass
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #10 : Grudzień 29, 2012, 21:21:17 »

nie będę się pienił spoko może za ostro zacząłem stary nie wiem dalej jak wrzucić zdjęcia kurde zgłupiałem jakoś jeden z kolegów napisał że to proste ale wchodząc za każdym razem w podstrony kieruje mnie gdzie bądź pomóż prosze
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #11 : Grudzień 29, 2012, 21:30:54 »

nie będę się pienił spoko może za ostro zacząłem stary nie wiem dalej jak wrzucić zdjęcia kurde zgłupiałem jakoś jeden z kolegów napisał że to proste ale wchodząc za każdym razem w podstrony kieruje mnie gdzie bądź pomóż prosze


wrzucasz zdjęcie na jakiś portal typu "fotosik"-trzeba tam założyć konto. Potem po prostu klikasz na zdjęcie umieszczone na portalu prawym przyciskiem myszy, dajesz "kopiuj adres obrazka" i na forum wklejasz ten adres tak jak poniżej:



Fotosik ma też opcję pobrania adresu zdjęcia w kilku różnych rozmiarach-te opcje pojawiają się po prawej stroni umieszczonych tam zdjęć.
Zapisane

slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #12 : Grudzień 29, 2012, 21:38:44 »

zobaczysz czy je widać
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: