Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Piasek dla kirysków  (Przeczytany 2151 razy)
Tomcajs
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


« : Październik 29, 2012, 08:24:12 »

Zakładam nowy zbiornik 112l i chciałbym wydzielić pewną część dna na plażę dla kirysów, jednak nie mam pomysłu na techniczne oddzielenie żwirku od piasku (podłoże JBL Manado) , obawiam się , że po miesiącu kiryski wymieszają wszystko dokładnie ze sobą... Huh
Zapisane

112l  Neonarium
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2012, 08:44:44 »

Kiedyś, kiedyś wstawiało się szybkę oszlifowaną, ale psuje to trochę efekt. Proponuję byś położył korzeń prosty lub wygięty, taki pojedynczy badyl od szyby do szyby, po jednej stronie żwir po drugiej piasek. Badyl między przednią i tylną szybą lub przednią i boczną. Musi trochę wystawać nad podłoże tak z 50% średnicy - wtedy nic się nie wymiesza. Coś w ten deseń tylko do góry nogami .
Lub taki co np. tu leży przy przedniej szybie tyle że na płasko położyć i wkopać w podłoże.

Lub taki, trzeba by uciąć aby dopasować do szyb po obu stronach, i postawić ze sztorcem do góry Smiley, na to mech i jest super.

a nawet taki, typowo tarasowy

Ostatecznie sztuczny jak poszukiwania się nie powiodą
http://de.akwaria.net/Produkty/Wyposazenie-akwarium/Ozdoby-akwariowe/OZDOBY-U/OZDOBA-U-220-L-KORZEN-KORA-DRZEWO-DO-AKWARIUM
Badyl będzie wyglądał naturalnie i dodatkowo zdobił zbiornik. Możesz też zrobić płotek z łupków (stojący lub leżący). Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2012, 08:56:20 wysłane przez iro1979 » Zapisane

Tomcajs
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2012, 12:28:58 »

Dzięki, o takie właśnie nakierunkowanie mi chodziło... Myślę, że wybiorę ten pierwszy pomysł ze zdjęcia ( korzeń przęcięty wzdłuż na pół ). Teraz muszę poszukać odpowiedniego korzenia w miarę prostego, który poddałby się obróbce na pilarce stołowej... papa
Zapisane

112l  Neonarium
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: