Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprowokować zakwit glonów?  (Przeczytany 2195 razy)
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« : Październik 24, 2012, 13:26:07 »

Mam pytanie co sprzyja rozwojowi glonów w akwarium, chodzi mi o konkretny typ - ten co daje zieloną wodę Smiley. Nie robię sobie jaj, tylko poważnie pytam. Mam mały zbiorniczek 30L, w którym pływają rozwielitki i oczliki. Z tego co wiem filtruje toto wodę i nie chcę by padło z głodu, aktualnie woda czysta jak mineralna. Chciałbym ją troszkę zazielenić. Czy dodanie deczka zwykłego nawozu "ogrodniczego" pomoże? Ile światła na to 30L?
Zapisane

lego321
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2012, 13:32:03 »

zaczij dłużej świecić to po pierwsze a po drugie jak masz rośliny to zaczij nawozić jakim nawozem z róznymi minerałami
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #2 : Październik 24, 2012, 13:35:59 »

Są roślinki, zapomniałem napisać. Kryptokoryny, hygropholia polysperm, mikrozorium widelow, mikrozorium pteropus, mało rzęsy wodnej (tak z 5cm po kwadracie), pistie,i Limnobium rozłogowe i chyba jakaś paprotnica. A czy nawóz może być zwykły - ogrodowy, taki w kryształkach. Myślałem o dodaniu 1 -2 kryształków około 3mm średnicy. Nawozów mam dość dużo ale nie akwarystyczne. Zawiarają dużo azotu i fosforu. Za chwilę napisze dokładnie co.
1.Multivip primawera Warzywko (skład ): azot (N) 18, w tym: forma azotanowa (no3)4,2, forma amonowa (NH4) 2,3, forma amidowa (nh2) 11,5; pieciotlenek fosforu (p2O5) rozp. w obojętnyym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 18, rozp. w wodzie 18,0; tlenek potasu (K2O) rozp. w wodzie 18. Mikroskładniki rozp. w wodzie: bor(B) 0,05; miedź (CU) schelatowana przez EDTA 0,05; żelazo(FE) schelatowane przez DTPA 0,10; mangan (MN) schelatowany przez EDTA 0,01; molibden (MO) 0,001; cynk (ZN) schelatowany przez EDTA 0,04.
Większość oznaczeń sam nie znam, ale możę komuś rzuci się w oko to co może zaszkodzić rozwielitkom lub oczlikom.
2.Fruktovit skład nawozu: 7,0% (N) azot całkowity; 7,0% (N) azot amidowy; 5,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych; 9,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 0,1% (B) bor całkowity; 0,3% (FE) żelazo całkowite; 0,1% (MN) mangan całkowity
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2012, 13:49:56 wysłane przez iro1979 » Zapisane

lego321
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Październik 24, 2012, 13:47:20 »

tylko i wyłacznie akwariowy jakieś micro i macro elementy
podawaj podwójna dawkę przez tydzień a potem zwykłą przez następny
podmiana wody około 5l nie cześciej niż raz na miesiąc
zielona woda gwarantowana
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #4 : Październik 24, 2012, 13:52:25 »

LOL, dzięki. Oszczędziłeś mi pisania. Mam jeszcze 3 nawozy - wywlokłem z garażu Wink. Więc trzeba lecieć zakupić coś. Dzięki za pomoc. Postaram się zazielenić wodę.
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #5 : Październik 24, 2012, 20:42:31 »

U mnie banan i melon oraz niewielki kawałek serca wołowego spowodowały zazielenienie się wody. Drastycznie skoczyło wtedy stężenie fosforu. Glony pojawiły się w przeciągu kilku dni, nie było żadnych roślin i filtra biologicznego.
Zapisane

gg - 4479432
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: