Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Jak zrobiłem akwarium w ścianie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zrobiłem akwarium w ścianie  (Przeczytany 4658 razy)
kozaczy
www.eglon.pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


WWW
« : Październik 23, 2012, 06:56:51 »

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem o budowie akwarium w ścianie.
Jak wykonałem moje akwarium widać na filmie, miłego oglądania i proszę o pytania.

https://www.youtube.com/watch?v=n1fzJjr-WbY&feature=player_detailpage

Chciałem załączyć foto ale coś mi nie wychodzi

Zapisane

eglon.pl akwarium w ścianie
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Październik 23, 2012, 07:19:54 »

Kawał roboty. Nie rozbierałeś jeszcze raz konstrukcji ... bo w dalszym ciągu musisz z drabiny korzystać?
Zapisane

pozdrawiam
asmi
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2 : Październik 23, 2012, 07:22:50 »

Kawał dobrej roboty
Osobiście jeszcze bym zjechał z 10cm do dołu z akwarium jak już przerabiałeś.
Sam mam zamiar zrobić kiedyś coś takiego z akwarium lub po prostu w ścianie pomiędzy pomieszczeniami coś w stylu Plywood tank

Pozdrawiam

ps.
Jak wygląda sprawa szczelności akwarium od góry czy nic się nie skrapla lub zacieka z wody jak filtry pracują itp.
Zapisane

kozaczy
www.eglon.pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 23, 2012, 07:26:32 »

Niżej już nie mogłem bo z drugiej strony będą schody 4 stopnie, ale i tak jest o wiele lepiej, czuje się stabilniej i nie drabina a mały stopień wystarczy.   Cheesy

W pierwszej wersji płyty gipsowe posmarowałem tzw folią w płynie, ale żadnej wilgoci i skroplin nie miałem, ja zbudowałem własną lampę z aluminiową która dość się nagrzewa więc może dlatego mam sucho, i grzałki w akwa  nie musze stosować mam około 24 stopni
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2012, 07:28:04 wysłane przez kozaczy » Zapisane

eglon.pl akwarium w ścianie
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #4 : Październik 23, 2012, 08:08:05 »

Czyli mam rozumieć że cała przestrzeń nad akwarium jest otwarta dla pary nie masz żadnej przegrody z plexy czy też szyby między akwarium a lampą.
Czy możesz podesłać jakieś zdjęcie lampy którą zrobiłeś ciekawią mnie bardzo rozwiązania niestandardowe.

Pozdro  Good !
Zapisane

kozaczy
www.eglon.pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 23, 2012, 08:41:39 »

tu opisałem jak zrobiłem lampę na dole tej strony jest jedno foto nic specjalnego, na moim filmie widać ją przez chwilę. Lampa jest na zawiasach
http://www.eglon.pl/wlasna-lampa/

Zapisane

eglon.pl akwarium w ścianie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: