Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Automatyczny karmik  (Przeczytany 16758 razy)
bypietras
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80



WWW
« : Czerwiec 20, 2005, 11:57:05 »

Wie ktoś morze jak zrobić jakiś prosty automatyczny karmika ,który by mógł nakarmić ryby na góra tydzień?
Zapisane

Przepraszam Sad((((
Szarak
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2005, 22:08:13 »

a po co? jezeli yby sa  zdrowe i nakarmione to moga wytrzymac bez zarcia tydzien...
Zapisane

77 litrów :                      
15 Neonów czerwonych
2 Pielęgnice Ramireza
2 Pielegnice Kakadu
4 Krewetki Amano
2 Bocje wspaniale
3 Kiryski spiżowe

25 litrów :
Niedlugo krewetkarium

Gadu-Gadu --> 5971492
E-Mail -->  r.darasz@op.pl
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #2 : Lipiec 04, 2005, 22:30:52 »

Względnie możesz wrzucić jakieś żarcie weekendowe. Na 2, 3 dni z reguły wystarczy. Głodówka nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.
Zapisane
Erem
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2005, 12:56:54 »

Na serio maorzna przygłodzić ryby na czas wyjazdu(tydzień)Huh
I nic im nie będzie?Huh
Pozdrawiam
Zapisane

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"-kłucił bym się.
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2005, 13:15:34 »

Jeśli ryby są zdrowe i dobrze były karmione to wtedy tak. Tydzień głodówki nie powinien im zaszkodzić. Oczywiście narybek musi być codziennie karmiony, nie można pozwalać na jakiekolwiek głodówki.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #5 : Lipiec 11, 2005, 15:13:26 »

ryba wytrzyma nie byle tydzień bez jedzenia lecz nawed 2 tygodnie.
Tylko że by mi w moim przypadku było by szkoda mi je tak głodzić.

Chociaż przez pierwsze kilka dni rybki wcale nie głodują. To ze ich nie karmimy nie znaczy że  nie mają co jeść. Zawsze coś z dna wygrzebią albo jakieś glonki skubną.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #6 : Sierpień 13, 2005, 17:50:47 »

Wie ktoś jakto zrobić bo ja będe wyjężdżał na ponad dwa tygodnie a nikt nie będzie mógł karmić rybek
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Sierpień 13, 2005, 18:14:18 »

Dziś na Allegro widziałem automatyczny karmik za 100zł.
Zapisane

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #8 : Sierpień 13, 2005, 19:21:03 »

Ja też ale wolałbym sam zrobić
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
Divine JazOOn
Nowy
*
Wiadomości: 12



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 21, 2005, 16:14:00 »

ja będe w wakacje wyjeżdzał na ponad 3 tygodnie do polski więc musiałbym coś sobie zorganizować...ma ktoś jakieś pomysły?

http://www.allegro.pl/search.php?string=karmnik&category=5335&country=1

a tutaj link do autokarmników na allegro
Zapisane

CRESPO
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #10 : Październik 08, 2005, 17:34:52 »

Ja zrobiłem swoj automatyczny karmnik i karmił mi ryby co 2 dzień
Zapisane
CRESPO
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #11 : Październik 08, 2005, 17:41:06 »

To więc tak potrzebny nam będzie pojemniczek podzielony na tyle części ile ma być dni ja zroiłem z butelki wycinamy od dołu klapki potem klapki przyczepiamy tak ze lekkie pociagniecie sznureczka otwiera kazdy sznurek podlaczamy do patyka ale tak zeby sie ze soba nie zlaczaly kupujemy budzik byle jaki wyciaagamy glosnk i caly uklad budzenia przebudowujemy tak zeby budzik byl zasilany energia pdlaczamy pod automatyczny czasomierz aaa i patyk podlaczamy do budzika przy wibratorze no i codzienni jedna klatka zostaje otwieranao godzie ktorej sie chce a budzi musi byc tak ustawiony jak automatyczny czasowmierz i mi rybki wykarmilo i nadal mi sluzy sprawnie i dobrze bylem na wakacjach 2 miesiace i w domu bylem co 2 tygodnie i wsypywalem nowy pokarm itd
Zapisane
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #12 : Październik 10, 2005, 12:30:06 »

Cytuj
To więc tak potrzebny nam będzie pojemniczek podzielony na tyle części ile ma być dni ja zroiłem z butelki wycinamy od dołu klapki potem klapki przyczepiamy tak ze lekkie pociagniecie sznureczka otwiera kazdy sznurek podlaczamy do patyka ale tak zeby sie ze soba nie zlaczaly kupujemy budzik byle jaki wyciaagamy glosnk i caly uklad budzenia przebudowujemy tak zeby budzik byl zasilany energia pdlaczamy pod automatyczny czasomierz aaa i patyk podlaczamy do budzika przy wibratorze no i codzienni jedna klatka zostaje otwieranao godzie ktorej sie chce a budzi musi byc tak ustawiony jak automatyczny czasowmierz i mi rybki wykarmilo i nadal mi sluzy sprawnie i dobrze bylem na wakacjach 2 miesiace i w domu bylem co 2 tygodnie i wsypywalem nowy pokarm itd


...fajnie gdybym tylko coś z tego zrozumiał :-)

Narysuj proszę jakiś schemat, albo opisz trochę jaśniej jak przebudować układ budzenia tak zeby budzik byl zasilany energia, podłączenie do automatyki, jaką funkcję ma ten patyk.

Ja próbowałem też z budzikiem, ale moja konstrukcja jest niestety za mocno zawodna, żeby pozostawić ją z zaufaniem na dłuższy okres czasu.

Pozdrawiam
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #13 : Październik 10, 2005, 15:14:09 »

No ja też nie mogę zrozumieć zwłaszcza tych patyczków i sznureczków, bez schematu i jaśniejszego wyjaśnienia chyba nie obejdzie się.
Zapisane


385 l - dyskowce
Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #14 : Październik 24, 2005, 15:35:22 »

Prześlij mi jakiś schemat np. na poczte albo jakoś wstaw na forum.
Był bym wdzięczny Cheesy
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: