Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OptiWhite kostka z krewetkami  (Przeczytany 4238 razy)
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« : Październik 14, 2012, 16:14:42 »

Naszła mnie chęć  na akwarium optiwhite  narazie  tylko kostke  20x20x20  albo  25x25x25    

filtr chyba wsadze ten co mam  chinska kaskada 300l/h
do tego swietlowka  11wat
grzalke tez mam bez termostatu 15wat auqaszut

Chcialbym aby  bylo to akwarium  roslinne  z krewetkami RC    - mech i krewetki mam  

jakie wybrać podłoże   , roślinki    i czy cos jeszcze bedzie potrzebne?    
i chcialbym miec trawnik
kostke chcialbym sobie postawić na  biurku

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 16:17:37 wysłane przez klasyka » Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2012, 10:11:07 »

Niedawno kupiłem kostkę o boku 25cm, tylko że szkło float. Byłem zdziwiony przezroczystością (przez chwile w sklepie nie byłem pewien czy to na pewno float). Tak jak wiele osób pisze, przy grubości szkła 4mm różnica między ow a float jest bardzo mała, szkoda kasy na ow jak dla mnie Wink Pieniążki zawsze możesz wydać na coś innego, bo kostka mała, ale wydatek duży Smiley pozdrawiam
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 15, 2012, 11:36:39 »

Bierz OW, różnica jest nawet przy cienkiej szybie (mniejsza niż przy grubym szkle, ale jednak jest).

Kostka mała, podłoża niewiele trzeba więc bierz jakieś markowe. Jeżeli głównie dla krewetek to jakieś krewetkowe (jakeś shrimp sand czy coś w tym stylu), ale jak raczej rośliny i trawnik to bierz ADA albo zbliżone. Mega super-hiper trawnik bez CO2 nie urośnie, ale węgiel w płynie też da radę. Trawnik możesz w sumie z dowolnego zielska, ale mi się najbardziej podoba klasyka, czyli mały heniek. Do tego jakiś wyższy eleocharis na tył, mały korzeń albo kamienie z mchem i będzie git. Nawożenie do wyboru do koloru, najmniejsze pojemniki z nawozami wystarczą Ci na bardzo długo. Kaskada będzie OK. Grzałka bez termostatu 15W może być za mocna do takiego litrażu. Jak nie masz jakichś wielkich wahań temperatury to przy RC bym sobie grzałkę całkiem podarował.

Powodzenia Smiley

A tak w ogóle to zrób sobie emersyjną kostkę bez wody i krewetek Wink
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2012, 17:18:36 »

Ducze szacun !
Im więcej twoich wypowiedzi pojawia się ostatnimi czasami na forum tym bardziej przypominają mi one moje obecne klimaty z akwarystyką w domu Smiley

Co do kostki, to jak najbardziej przykładam rękę do poprzedniej wypowiedzi, OW. Przy tak niewielkich rozmiarach kostki nawet przez chwile bym się nie wahał, koszty są śmiesznie niskie, więc i nie ma co oszczędzać na czymkolwiek. Roślin za wiele nie wejdzie, to też lepiej sobie zawczasu zaplanować, jak się chce widzieć kostkę po roku, bo przecież już po 2 miesiącach cała kostka będzie zarośnięta.

Małe kostki OW wcale nie są takie drogie jak duże zbiorniki, gdzie czasami jest sens oszczędzić, w tym przypadku nie.

Sam jestem w trakcie stawiania nowej kostki OW 30x30x30 i już jutro powinna stać zalana, koszty na prawdę śmieszne, a to i tak dużo większe procentowo i cenowo szkło od 20x20x20.

Pozdrawiam
Anubis-RE
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2012, 21:43:43 »

Jakbym więcej zarabiał to sam na niczym bym nie oszczędzał Smiley ale przykładowo http://akwarium.nafotki.pl/2009/11/19/zakladamy-akwarium-kostka-optiwhite-na-acti-substrate-pro-fotorelacja/

autor wydał ze wszystkim około 1100zł na kostkę 27l, poszczególne elementy nie wydają się drogie, ale jak przyjdzie co do czego to już inna sprawa Smiley oczywiście nie od dziś wiadomo, że akwarystyka do tanich hobby nie należy Cheesy
Zapisane

klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #5 : Październik 17, 2012, 07:08:40 »

kupiłem  OW 25x25x25
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 17, 2012, 08:16:48 »

No i git!

CyFer, ten gość z linku sobie nie żałował Smiley spokojnie można taką kostkę urządzić taniej. Aczkolwiek wiem z doświadczenia, że koszty dupereli potrafią się zsumować do całkiem pokaźnych kwot Wink
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #7 : Październik 17, 2012, 08:27:32 »

kupiłem  OW 25x25x25

Zatem czekamy na nowy wątek z fotorelacją z zakładania kosteczki Cheesy

Powodzenia.
Anubis-RE
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: