Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: obsada 25l  (Przeczytany 2131 razy)
kapitanclaw
Nowy
*
Wiadomości: 49


« : Wrzesień 10, 2012, 21:20:19 »

Kupiłam nowe akwarium 25 l w celu rozmnażania ryb. Ale po dłuższym przemyśleniu to w sumie odeszłam od tego pomysłu. Akwarium stoi puste, choć z pełnym wyposażeniem. wiem, że to dość mało na trzymanie ryb, ale może jakiś gatunek fajnie by do niego pasował.
W większym akwa mam już mieczyki, gupiki, neony, danio, molinezje, bocje, glonojady, więc chciałabym umieścić tam jakieś inne ryby/rybę.
Co polecacie ?
Zapisane
najaraniec
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2012, 17:35:14 »

ile to większe akwa ma litrów??? bo widzę że zupę rybna zrobiłaś
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2012, 17:38:56 »

Proponuje samca bojownika syjamskiego Smiley I może krewetki, chociaż nie wiem czy nie będzie konfliktów między nimi (a raczej uczty Cheesy )
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Luna_s20
Licho
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 33



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2012, 06:14:06 »

Na pewno przegęszczenie dobrze znoszą wszystkie karpieńcowate pod warunkiem że mają czym oddychać Wink i jak już ktoś wcześniej napisał - bojowniki.
A dlaczego by nie zrobić akwarium pod rozmnożenie/pielęgnację roślin? Jakaś habaź źle się miewa w akwarium? Przenosisz do małego zbiornika, doświetlasz, odżywiasz i już jest roślinka rodem z bajki. To pozwoli ci też na rozmnożenie delikatnych, smacznych dla ryb gatunków, które w ogólnym akwarium nie mają wielu szans wzrostu. Możesz też zastosować mały zbiornik jako kwarantannę dla pozyskanych roślin krajowych. To pozwoli Ci przygotować taką roślinność na zmienione oświetlenie i parametry wody. Często to, co w stawie czy jeziorze wygląda niepozornie, w akwarium, w lepszym świetle i czystszej wodzie okazuje się naprawdę warte starań.
Zapisane

Licho nie śpi...
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: