Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Dojrzewanie wody problem?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dojrzewanie wody problem?  (Przeczytany 4871 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« : Sierpień 23, 2012, 15:49:55 »

Witam. Wczoraj wystartowałem z akwarium. Wlałem uzdatniacz, pompka i grzałka włączona.Temperatura trzyma się przy 26-27 stopniach. Światło świecę od 12 do 22+ od rana wpada światło słoneczne. Wczoraj wszystko było pięknie, a dziś woda stała się już zielona, a cały korzeń japoński jest oblepiony  jakby przezroczystym mchem/pleśnią (nie wiem co to jest)
Czy to normalne i z czasem wszystko będzie ok ??

Rośliny:
Echinodorus 1szt
HYGROPHILA DIFFORMIS SYNEMA 1szt
Cabomba caroliniana 2szt
Moczarka 2szt (nie wiem jaka)
Lilaeopsis brasiliensis 5 szt
Rotala rotundifolia 1 szt
Alternatera 2 szt
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2012, 21:37:27 »

Naprawiłem swój poprzedni błąd. Wygotowałem korzeń i kamienie(czego nie zrobiłem na początku), zrobiłem podmianę wody (zostawiłem około 20-30% wody bo nie mam uzdatniacza już) i czekam na efekt Smiley
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #2 : Sierpień 23, 2012, 22:00:12 »

zmniejsz naświetlanie do 6h dziennie i stopniowo zwiększaj o godzinę co tydzień
Zapisane

tysk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Kazik


« Odpowiedz #3 : Sierpień 25, 2012, 12:58:11 »

vento ma rację za dużo światła i zaczynają się glony, ale wydaje mi się że i tak ich na początku nie unikniesz.
za kilka dni pewnie jeszcze dojdzie do zmętnienia wody, mogą pojawić się skoki parametrów wody np. azotanów.
przynajmniej ja tak miałem w swoich baniakach 63l i 300l jak je startowałem.
w 300l do tej pory mam trochę glonów (ma już ponad 2 m-ce), a w cięgu dnia nie świecę oświetlenie T8 2x30W (mam w nim pielęgnice i dla nich oświetlenie jest ok.)
świeci się od 6-10 i od 17:30-22:00.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2012, 18:47:30 »

świeci się od 6-10 i od 17:30-22:00.

I po co ci ta przerwa w oświetleniu w naturze nikt nie wyłącza ci przecież słońca. Stresujesz tylko niepotrzebnie ryby.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
tysk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Kazik


« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2012, 10:18:00 »


I po co ci ta przerwa w oświetleniu w naturze nikt nie wyłącza ci przecież słońca. Stresujesz tylko niepotrzebnie ryby.
kiedyś światło było włączone od 10:00 do 22:00, ale znajomy akwarysta mówił że w lecie nie trzeba świecić w godzinach kiedy jest silne nasłonecznienie na zewnątrz.
ile ludzi tyle opinii i kogo słuchać?? ja też dopiero się uczę, mam akwa od kwietnia i wcześniej nigdy się nie zajmowałem akwarystyką.
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #6 : Sierpień 27, 2012, 19:05:14 »

Jest tak jak mówiliście. Woda zrobiła się zielona itd. Tylko czy to normalne że woda tak dziwnie śmierdzi Huh

I jak poradzić sobie z glonami Huh Coś muszę robić, czy po odczekaniu 2 tygodni wystarczy wpuścić otoski pryujściowe (planuje 4 na 72 l akwa) i one załatwią sprawę Huh
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #7 : Sierpień 28, 2012, 10:02:36 »

Po pierwsze mniej świeć światła najlepiej praktycznie z tydzień świeć tylko tyle żeby rośliny nie zdychały no i dobre napowietrzenie.
Być może akwarium stoi za blisko okna i to światło słoneczne tak ładnie pobudza ci glon do rośnięcia.
U mnie kiedyś było podobnie przestawienie akwarium o 2m dalej od okna całkowicie zmieniło zachowanie się glonów.
Pozdro
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #8 : Sierpień 28, 2012, 12:51:17 »

Być może akwarium stoi za blisko okna i to światło słoneczne tak ładnie pobudza ci glon do rośnięcia.
U mnie kiedyś było podobnie przestawienie akwarium o 2m dalej od okna całkowicie zmieniło zachowanie się glonów.
Pozdro

Masz racje. Akwarium stoi jakiś metr od okna, lecz nie mogę tego zmienić bo nie mam miejsca  Undecided
A jest jakiś inny sposób na walkę z glonami ??
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
tysk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Kazik


« Odpowiedz #9 : Sierpień 28, 2012, 13:38:42 »

Tylko czy to normalne że woda tak dziwnie śmierdzi Huh
woda śmierdzi pewnie przez skoki NO2, ale tak jak już pisałem wcześniej takie zachowanie nowego zbiornika wg. mnie jest normalne.
A co do tego że baniak stoi bliko okna to jak nie możesz go przestawić, może uda Ci się go jakoś go zasłonić od strony okna(napewno nie zaszkodzi) Smiley
nie świecić za dużo i czekac aż baniak trochę dojrzeje, czyli tak jak pisałeś ok 2 tygodnie.
co do otosków to niech się wypowiedzą inni, ponieważ ja tych rybek nie miałem. wydaje mi się że nie zaszkodzą ale nie wcześniej niż po 1,5 - 2 tygodniach a nawet później.
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #10 : Sierpień 28, 2012, 14:09:17 »

Możliwe, że normalne, ale to dla mnie nowość i wszystko wydaję się podejrzane Wink Ryby planuje dopiero po 2 tygodniach. Najpierw pójdą rozbory klinowe 6 sztuk, a otoski niestety nie wiem, gdyż u mnie w mieście nie ma i wszystko zależy od tego, kiedy kuzyn wybierze się do hurtowni zoologicznej,więc na pewno później niż 2 tyg Smiley
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
tysk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Kazik


« Odpowiedz #11 : Sierpień 29, 2012, 18:37:13 »

sorki za ten off topic w poprzednim poscie. ja też mam akwa od kwietnia i nie uważam się za doświadczonego akwarystę Smiley jestem raczej żółtodziobem, który dzieli się swoimi doświadczeniami. Smiley
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #12 : Sierpień 30, 2012, 19:15:38 »

A jeśli chodzi o czyszczenie filtra. Czytałem, że nie można myć gąbki pod bieżącą wodą z kranu. Dziś czyściłem pierwszy raz i dla bezpieczeństwa pod bieżącą wodą umyłem tylko plastik który był w gąbce, a gąbkę w wylewanej wodzie z akwarium. Ale mam tej wody za mało, aby dobrze umyć. Czy są jakieś inne sposoby, czy po prostu mogę ją umyć pod bieżącą wodą z kranu Huh
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 31, 2012, 08:22:03 »

Jeżeli to jedyny filtr w akwarium to raczej nie czyść gąbki pod bieżącą wodą. Z 72 l spokojnie powinno Ci wystarczyć wody na opłukanie gąbki, nie trzeba jej czyścić jakoś super dokładnie.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #14 : Sierpień 31, 2012, 18:20:19 »

Dokładnie najważniejszą rzeczą jest gąbka i tylko ją płuczesz w wodzie z baniaka reszte plastikowych części możesz wyczyścić kranówą lub nawet octem jak by ci się zrobił na nich np. kamień
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: