Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « TŁO SILIKONU AKWARySTYCZNEGO??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: TŁO SILIKONU AKWARySTYCZNEGO??  (Przeczytany 2591 razy)
_Lukomen_
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Czerwiec 16, 2005, 13:43:45 »

Witam, mam takie pytanie odnosnie mojej wizji:-) a w sumie to 2...
Zaczne od tego ze moje akwarium ma 200 cm długosci, 45 cm  wysokosci.. Zamierzam zrobic w nim biotop TAnganiki. Tło chcialbym zrobic na wzor jakiejs pułki skalnej... chcialbym zebyscie pomogli mi oszacowac przyblizona cenę jaką bedę musiał za to tło zapłacić.
moj pierwszy pomysł polegał by na:

nałozeniu na jakąś płyte silikonu akwarystycznego przezroczystego, formowanie z niego "kamieni" ( wiadomo nie za grubych bo bym musial miec wiadro tego silikonu ) i obsypanie go piaskiem akwarystycznym, lub zwitrkiem...mysle ze fajnie by to wygladało jesli by jakiś ładny glonik rzucił sie na te tło:-) na pewno tło było by w jasnych barwach..

2 pomysł... i zarazem pytanie, czy mozna używac w akwarystyce takiegego sylikonu montażowego lub pianki montarzowej? gdyby jednak mozn bylo jej uwzywac to chialbym na płyte naniejsc ową pianke, sformowac z niejj dosc duze skałki, jakieś pułki skalne, obsmarowac silikonem ( tylko prżód ) i tak jak w pierwszej mojej koncecpji obsypać żwirkiem/piachem itp.

prosze o opinie, moze ktos juz ma takie tło... ile by mniejw iecej takie coś kosztowalo ( zwroćcie uwage na wymiary akwa ) , moze lepiej kupic jakies gotowe tło... pozdrawiam!
Zapisane

45 letrow - wielogatunkowe
450 letrow.. - w budowie;-)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2005, 15:34:19 »

dosyc dlugie to akwa wiec cena bedzie spora.co do silikonu to urzywaj lepiej tego akwarystycznego czarnego bo jest najlepszy i nie zawiera srodkow grzybobojczych tak jak wszystkie budowlane itp.pomysl jest niezly silikon po wyschnieciu powinien trzymac piasek czy zwirek .tylko zeby jakies uparte rybki nie oskubaly tego piasku z nudow.pianka bedzie raczej za lekka i moze ci po prostu wypychac ta konstrukcje na powieszchnie -nie wiem zreszta.osobiscie poradzilbym takie male lupki - szare albo inne kolory mozna czasem znalezc w sklepach a samemu mozna poprubowac nawet rozlupac takie kamienie przy wprawie.pod te lupki to nie zaluj silikonu zeby nie spadaly na glowy rybkom.
pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: