Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie - Roślinki  (Przeczytany 8648 razy)
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #15 : Sierpień 22, 2012, 10:16:30 »

A jeżeli do swojej pokrywy dodał bym tą świetlówkę o której mówiłeś + te 2 co mam, to jak powinnem je ułożyć?
Może jedna z tyłu druga na srodku a trzecia z przodu, aby oświetlić całe akwarium?
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #16 : Październik 26, 2012, 20:24:02 »

Drogi baniakumaniaku!
Potrzebuje Twojej pomocy w ocenie świetlówki
Sun-Glo T8 89cm. Czy nadawała by się na wstawienie razem z Aqua-Glo, aby roślinki dobrze rosły? ( tak mi doradziła Pani w sklepie Wink )
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #17 : Październik 27, 2012, 07:32:34 »

Sun Glo to zwykła 840 i w sumie nadaje się w połączeniu z Aqua Glo. Ja dał bym ją z tyłu gdyż ma żółte światełko które może denerwować jak będzie z przodu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #18 : Październik 27, 2012, 08:12:41 »

Sun Glo to zwykła 840 i w sumie nadaje się w połączeniu z Aqua Glo. Ja dał bym ją z tyłu gdyż ma żółte światełko które może denerwować jak będzie z przodu.
Czyli można ją zakupić aby roślinki rosły?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #19 : Październik 27, 2012, 08:25:39 »

Tak powinna uzupełnić fioletowe widmo Aqua Glo tak aby światło wyglądało na białe.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #20 : Październik 27, 2012, 16:02:12 »

Tak powinna uzupełnić fioletowe widmo Aqua Glo tak aby światło wyglądało na białe.
Czyli rozumiem AquaGlo + SunGlo jak najbardziej do dobrego wzrostu roślin?
Pytam tyle razy ponieważ ta SunGlo kosztuje 51zł i nie chciał bym ich wyrzucić w błoto.
Chyba że polecasz jakąś lepszą świetlówke co emituje takie samo światło
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #21 : Październik 27, 2012, 18:44:10 »

Jasne że są np. Philips 840 lub Osram 840. A za 51 zł miałbyś zapewnie 940 Osram. Popytaj w hurtowniach oświetleniowych lub elektrycznych powinny być koszt 20-30 zł za 840.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #22 : Październik 27, 2012, 19:12:55 »

Jasne że są np. Philips 840 lub Osram 840. A za 51 zł miałbyś zapewnie 940 Osram. Popytaj w hurtowniach oświetleniowych lub elektrycznych powinny być koszt 20-30 zł za 840.
A w Castoramie, OBI, Praktikerze? Znajde coś takiego? Jak sprawdzić czy jest to takie samo światło jak w sunglo?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #23 : Październik 27, 2012, 22:00:40 »

W supermarketach budowlanych możesz nie dostać 30W w T8 tam są zazwyczaj 36W i 18W w T8 najpopularniejsze świetlówki do lamp 120cm i 60 cm. Światło można poznać właśnie po oznaczeniu 840 oznacza świetlówkę o świetle 4000K, oznaczenie 8 to współczynnik oddawania barw.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #24 : Październik 28, 2012, 18:42:32 »

Noi wyszło do DUPY.
Akwarium zamiast oddawać swoje normalne kolory nawala zółcią...
Nie wiem co teraz zrobić, może uda mi się ją wymienić na jakąś inną gdyż to wygląda strasznie...
Prosił bym o naprawde dobrą świetlówkę w której można było by odrózniać kolory oraz rośliny dobrze by rosły.
Co myślicie o Flora-Glo? A może live glo? Jestem tak wkur%!@# że mam ochote połamać tą świetlówkę.
Potrzebuje efekt aby ryby się ładnie mieniły, można było dobrze rozrózniać kolory oraz aby roślinki dobrze rosły.
Mam czas do środy, proszę o pomoc!
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 19:36:05 wysłane przez Burza » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #25 : Październik 28, 2012, 22:23:21 »

Osrzegałem że światełko jest żółte:
Sun Glo to zwykła 840 i w sumie nadaje się w połączeniu z Aqua Glo. Ja dał bym ją z tyłu gdyż ma żółte światełko które może denerwować jak będzie z przodu.

A na zdjęciu widać raczej glon a nie żółć. Podłoże wygląda na białe a rośliny i tylna szyba ma kolor zielony. Efekt jest taki gdyż dałeś nową świetlówkę która ma więcej lumenów zwłaszcza od starej już wypalonej Aqua glo. A stara kombinacja Ci nie pasowała? Do dobrego rośnięcia roślin samo światło nie wystarczy należy też dbać aby rośliny były też odpowiednio nawożone. Jak podobają Ci się cukierkowe kolory ryb to Sylvania Grolux powinna być najlepsza ewentualnie jak nie chcesz przepłacać możesz też dać Osram Fluora. Flora Glo też świeci ciepłym światłem (różowożółtym) więc sobie ją odpuść podobnie jak Life Glo - lekko zielonym.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #26 : Październik 29, 2012, 07:10:23 »

Czyli rozumiem Osram Fluora?
Uwierz mi że to wali żółtkiem. Poprzednia kombinacja powodowała że nawet microsorsium gniło...
Wątpie żeby ta Osram Fluora była w Kakadu (tam kupiłem świetlówkę) więc chyba będę musiał wybrać coś innego.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #27 : Październik 29, 2012, 12:47:23 »

osram fluora są dostępne w castoramie, ale nie wiem czy dokładnie ta długość
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #28 : Październik 29, 2012, 14:40:37 »

osram fluora są dostępne w castoramie, ale nie wiem czy dokładnie ta długość
No własnie,  a ja świetlówke kupiłem w Kakadu i tylko tam mogę wymienić na coś innego aby nie stracić pieniędzy.
Najwyżej kupie sobie jakieś odżywki dla roślin (doradzcie jakie)
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #29 : Październik 29, 2012, 21:41:20 »

Co myślicie o Power-Glo?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: