Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Patent na 100% szczelną bimbrownię
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Patent na 100% szczelną bimbrownię  (Przeczytany 3689 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« : Lipiec 07, 2012, 12:00:06 »

No to dobra Panie i Panowie - przedstawiam wam patent na szczelną w 100% bimbrownie:
A więc na początek zacier:
2 szklanki cukru,
4 szklanki wody ( w tym 2 szklanki wrzątku)
1/8 kostki drożdży babuni - takie z Biedronki lub Lidla - ważne muszą być świeże (data ważności niech wybiega ok. 2 tygodnie naprzód.

W garnku, misce cukier zalewam 2 szklankami wrzątku i mieszam aż do rozpuszczenia, dolewam 1,5 szklanki zimnej, przegotowanej wody, a w pozostałej pół szklance rozpuszczam drożdże (zostawiam tak na 3 min. i same praktycznie się rozpuszczą - tylko wystarczy zamieszać ) i wlewam ro garnka z rozpuszczonym cukrem. Powinna wyjść temp. pokojowa - ja to próbuję językiem. Jeśli zbyt ciepłe to studzę w zlewie. Chodzi o to żeby zacier nie był za gorący, bo wtedy drożdże szlag trafi. Wszystko wlewam do 2,5l butelki po coli. Zakręcam korkiem, którego patent jest na poniższych fotkach i po godzinie CO2 bąbluje jak szalone. Taki nastaw działa u mnie 3 tygodnie bez jakichkolwiek strat.
Dodam jeszcze, że na wyjściu mam założoną obcięta strzykawkę z kawałkiem dobrze wysuszonego, a nastepnie sparzonego patyka z drewna lipowego. Dodatkowo tuż przed wylotem strzykawki wężyk mam delikatnie załamany, bo za mocno bąbluje - widać to na fotce 3.

Teraz jak wygląda patent:

Bierzemy zakrętkę z napoju KUBUŚ PLAY lub innego napoju ze smoczkiem i urywamy zatyczkę oraz wciskamy do środka tenże smoczek. Pozostaje nam zakretka z kołnierzem. Do kompletu potrzebujemy klipsa do tapicerki samochodowej, którego przewiercamy wiertłem 2-3 mm. Można też użyć kołka rozporowego z dużym kołnierzem, który trzeba dopasować do wnętrza przygotowanej zakretki. Ważne - przekładamy klips przez kołnierz zakrętki, a nastepnie zaciskamy wężyk. Ja osobiście mam klips tapicerski z citroena - pasował idealnie z delikatnym luzem, przewierciłem wiertłem 2,5 mm.

Poniżej jak wygląda mocowanie klipsa, kołnierza nakrętki i wężyka.



Widok wylotu z zagiętym wężykiem.



Widok ogólny zmontoanej zakrętki.




Dodam tylko, że używanie drugiej butelki z woda jako oczyszczacz wydaje mi się zbędne. Ja na tym zestawie jadę juz baaaardo długo i nic złego sie nie dzieje.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2012, 12:02:10 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: