Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: wybór biotopu  (Przeczytany 27337 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 22, 2012, 12:32:36 »

Okej. Ja mam jakąś Nathura. Stara już, po bracie, więc dla niej już chyba i tak czas na emeryturkę...
Czytałam jeszcze inne wątki i ludzie pisali różne rzeczy, każdy miał inną opinię, więc wezmę po prostu tą grzałkę która będzie dostępna w moim sklepie. Smiley

A do jakieś ławicy małych rybek pielęgnice ramireza by nie mogły być? za agresywne?
Kup po prostu to co będzie dostępne i nie będzie się rozpadało w rękach.
Wcale nie jest powiedziane, z grzałka za 40zł będzie gorsza od tej za 80.
Zapytasz 10 osób i każda będzie chwaliła to co ma.

Ramirezy oczywiście mogą być razem z ławicami.
Pamiętaj tylko, że łącząc ławice kąsaczy z pielęgniczkami raczej nigdy nie uda Ci się dorobić młodych. Kąsacze po prostu wszystko zjedzą.
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 22, 2012, 12:44:57 »

czyli byłby harem ramirez i ławica czegoś mniejszego (15 szt. około) czy dodanie jakiś kirysków, otosków albo zbrojników wchodzi w grę?
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 22, 2012, 14:23:38 »

czyli byłby harem ramirez i ławica czegoś mniejszego (15 szt. około) czy dodanie jakiś kirysków, otosków albo zbrojników wchodzi w grę?
Wchodzi.
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 22, 2012, 22:53:52 »

okej, dzieki za pomoc! jak jeszcze beda jakies problemy/pytanie to napisze Smiley
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 22, 2012, 23:09:50 »

Zbrojniki w roślinniaku mogą robić szkody jak dorosną to jest szansa , że będą jeść delikatne rośliny lub będą wykopywać słabiej ukorzenione .
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 23, 2012, 15:05:03 »

to otoski Smiley one są fajne ;p
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 23, 2012, 16:11:32 »

to otoski Smiley one są fajne ;p
Otoski mogą być.
A zbrojniki niszczą raczej delikatne zielsko, przy czym nie jest to niszczenie w formie "niszczenia" jak w przypadku pielęgnic np. wyrywanie, wykopywanie roślin, a raczej uszkadzanie drobnych liści poprzez samo przebywania w baniaku jakby nie było, sporej ryby.
Połączenie zbrojników i zbiorników roślinnych jest odradzane głównie ze względu na tzw. "trawnik".
Nie sądze byś przy standardowym oświetleniu dała rade zrobić coś takiego. Ja więc zbytnio nie przejmowałbym sie obiegową opinią na temat niszczenia roślin przez zbrojniki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 16:15:09 wysłane przez mrs » Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 23, 2012, 17:01:59 »

madre to nawet ale w sumie zbrojniki sa zbyt popularne i juz je przerabialam od restartu chcialabym cos z czym mialam mala stycznosc cos nowego dla mnie. Smiley
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 23, 2012, 17:56:37 »

madre to nawet ale w sumie zbrojniki sa zbyt popularne i juz je przerabialam od restartu chcialabym cos z czym mialam mala stycznosc cos nowego dla mnie. Smiley
Miałaś zapewne zbrojnika niebieskiego.
Zapewniam Cię, że istnieje cała masa pięknych zbrojników których pozazdrościłaby Ci niejedna osoba na forum, w tym i ja Wink
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 23, 2012, 21:40:59 »

o.O Jakie na przykład?
Męczy mnie sprawa filtra... nie chciałabym, żeby filtr oszpecał akwarium, wiadomo, że można go schować gdzieś między roślinkami, ale wtedy nie będze chyba zbyt dobra cyrkulacja wody? Chyba, że znacie jakieś zgrabniejsze filtry wewnętrzne?
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 25, 2012, 19:09:39 »

Mam duży problem! Żwir, który kupiłam nie chce się wyczyścić... Po ok.2-3 kg zalewałam wodą, mieszałam, wylewałam, lałam świeżej i tak ok. 5 razy i potem kolejne 2-3 kg aż całe 20 kg przemyłam w ten sposób, ale woda którą wylewałam ciągle była tak samo brudna. Więc dziś postanowiłam to przemyć do znów. Tym razem do wielkiego garnka wsypałam 10 kg i już 7 raz płuczę a woda ciągle brudna, że aż żwiru spod niej nie widać! Nie wiem co robić, jestem załamana, o co chodzi?

Jest to czarny, drobny żwir, chyba bazalt. ok. 3mm
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 25, 2012, 19:13:33 »

Myj do skutku, 5 razy płukanie  to nie tak dużo. Ja swój piasek kwarcowy płukałem wielokrotnie więcej.
Wsypanie 10 kg to błąd, mniejszymi partiami szybciej osiągniesz zamierzony efekt.
Cierpliwość i tyle.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 25, 2012, 19:23:19 »

okej... idę płukać, zobaczymy jak pójdzie... Sad
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #28 : Maj 03, 2012, 10:05:57 »

zwir wyplukany w akwarium, tlo przyklejone niestety naruszylam pokrywa i musze kupic nowe chyba ze obecne da uda sie jeszcze odratowac, jutro do sklepu po swietlowki, filtr czyli jutro robie akwarium xD
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #29 : Maj 03, 2012, 10:14:36 »

Patrząc po dacie Twoich postów to czyszczenie żwiru zajęło Ci tydzień Wink. Co do pokrywy to kup na razie jedną świetlówkę i sprawdź która może nie działać gdyż jak są u ciebie 2 świetlówki podłączone do jednego statecznika to w przypadku uszkodzenia tylko jednej druga nie świeci ale jest sprawna po prostu statecznik jej nie odpala. Drugą sparwą przy oświetleniu na stateczniku magnetycznym może być też problem ze starterem który mógł się poluzować lub spalić i wtedy też statecznik nie będzie Ci odpalał świetlówek.

Ps. Wpadłem też że sprawa oświetlenia może być prozicznie prosta i zamiast kupować świetlówki to sprawdź (lub ktoś kto się zna na elektryce) wszystkie styki i wtyczki, oprawki może właśnie coś się poluzowało i nie łączy.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2012, 10:19:44 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: