Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Różne objawy chorób w jednym akwarium
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Różne objawy chorób w jednym akwarium  (Przeczytany 4795 razy)
agi
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Kwiecień 14, 2012, 06:57:44 »

Jestem właścicielką 112l akwarium od tygodnia. Po czterech dniach od wpuszczenia rybek padł mi glonojad. Wcześniej ten sam glonojad mieszkał u mnie w kulce z kiryskiem i trzema gupikami przez dwa lata. Ucieszyłam się więc że moje rybki będą miały w końcu dużo miejsca. Niestety po glonojadzie zaczęły padać inne rybki. Nowo zakupiona brzanka rekinia zachowywała się bardzo dziwnie. Pływała nerwowo po akwarium,a dwa dni przed padnięciem zaczęła wyskakiwać nad wodę, w między czasie zauważyłam u nowo zakupionego mieczyka białe kropki na ciele. Przeczytałam, że może to być ospa. Zakupiłam preparat GREEN Ichtio firmy Zoolek i dodałam do wody 10ml na 100l według zaleceń. Podniosłam jednocześnie temperaturę z 26 na 28 stopni. Niestety rybki nadal padają. Dwa gupiki jeden samczyk miał postrzępioną płetwę ogonową, młoda gupiczka która urodziła mi się w kulce i tam podrosła dostał dziwnych zmian na skórze jakby zaczęła się łuszczyć. Mieczyk z plamkami też padł. Nadmieniam, że ta młoda gupiczka pływała przed padnięciem pod powierzchnią wody i nic nie jadła, teraz tak samo zachowuje się jej matka i danio. U ostatniej gupiczki zauważyłam dzisiaj coś na pyszczku jakby uszkodzenie. wczoraj jeszcze jadła dziś już nie. Proszę o pomoc. Jestem załamana bo nie umiem pomóc moim rybkom a tak bardzo cieszyłam się z długo oczekiwanego akwarium. W akwarium posiadam grzałkę firmy AQAEL AQn100 filtr tej samej firmy TURBO FILTER 500 ceramika i gąbka oraz osobny napowietrzacz  wody
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 07:05:55 wysłane przez agi » Zapisane
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2012, 08:52:26 »

Za wcześnie wpuściłaś ryby do akwarium. powinno dłużej dojrzewać. Być może ryby przeżyły wstrząs, bo w kuli pewnie nie miałaś grzałki i temperatura była niższa...
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
agi
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2012, 13:23:58 »

Faktycznie w kuli nie miałam grzałki ale nowe rybki też mi popadały były przywiezione ze sklepu zoologicznego więc miały takie warunki.
Dzisiaj na wodzie zobaczyłam pianę i wymieniłam połowę wody w sklepie zoologicznym powiedziano mi abym dodała do wody soli akwarystycznej. Dodałam. Właśnie padła mi ostatnia gupiczka od wczoraj nie jadła i pływała cały czas pod powierzchnią wody. Wiem, że zrobiłam coś źle tylko nie wiem co. Chciałabym uratować rybki które mi zostały i nie popełnić błędów w przyszłości. Roll Eyes

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fcb593ec52cd464c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2fb3c0797a27af8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/930d4e4f056e0b94.html
Tak wygląda moja następna chora rybka. Zostało ich tylko 6. Poprzedni mieczyk miał jakieś plamki na całym ciele. Zastosowałam zieleń tak jak pisałam wyżej i sól. Nie wiem co dalej robić. Co to takiego że ryby tak szybko padają. Pływają pod powierzchnią nie jedzą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 08:53:52 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2012, 20:40:30 »

Masz bąbelki na filtrze to śiadczy, że wlałaś wodę prosto z kranu, zgadza się?
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 14, 2012, 20:43:17 »

Przede wszystkim zanim wpuścisz do akwarium jakiekolwiek żywe stworzenie nie ważne czy to ryba, ślimak, krewetka powinno przejść przynajmniej miesięczną kwarantannę w osobnym akwarium. Tam wystarczy tylko grzałka i najzwyklejszy filtr na brzęczyk, to samo tyczy się roślin. W zupełności wystarczy na ten czas akwarium 20 - 25 l. Często jest tak że nowe nabytki są tylko nosicielami chorób, po nich w sklepie choroby nie widać. Jednak załamanie systemu immunologicznego, spowodowanego czynnikami stresogennymi takimi jak odławianie, transport, nowe parametry wody i akwarium prowadzi do tego że nowe nabytki chorują i zarażają innych mieszkańców. Na kwarantannie jak padnie to tylko ta co jest nowa, w akwarium ogólnym nic się nie stanie.
Na danio nic nie widzę, mieczyk prawdopodobnie ma infekcje bakteryjną.
W akwarium masz żwir, powinnaś zostawić go na 1/3 powierzchni na jednej stronie i tam posadzić rośliny. Na pozostałej powierzchni wysypać piach o granulacji około 1 mm. Piach to doskonały filtr biologiczny.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
agi
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2012, 19:16:05 »

Dziękuję za informację. Embarrassed chciałabym jeszcze wiedzieć co mogę teraz jeszcze zrobić, żeby uratować pozostałe rybki.
Bardzo się cieszyłam z nowego akwarium a teraz jestem ciągle zestresowana i przyglądam się im bez przerwy.
 Huh
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 16, 2012, 05:03:58 »

Tak jak pisałem na tym mieczyku to prawdopodobnie bakterie, można zastosować na to baktoforte, najlepiej by było odłowić ryby do innego pustego akwarium i przeprowadzić kuracje. Ogólniak tak jak pisała kasia masz młody, ten lek to antybiotyk, więc wybije dopiero co rozwijające się niezbędne bakterie nitryfikacyjne.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
agi
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 16, 2012, 19:34:33 »

Dzięki tak zrobię
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: