Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poziomowanie szafki...  (Przeczytany 14403 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #15 : Marzec 22, 2012, 12:33:48 »

Ja kiedyś poziomowałem za pomocą pleksi. Mialem 4 milimetrową i dokładałem klejąc każdą cześć poxipolem, aby "słupek" właśnie z pleksi się nie rozsypał.
A jak dużą korekte robiłeś tą pleksą?
Do tego materiału miałbym może dostęp.
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #16 : Marzec 22, 2012, 12:37:34 »

Dokładnie Ci nie odpowiem ... było to kilka lat temu, ale jak dostałem mieszkanie w bloku to w jednym rogu pokoju  ... przód szafki z jednej strony ... mogla być roznica nawet do 2 cm, ale chyba prędzej (jak kojarzę) 1,6 cm ... 4 kostki pleksi.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #17 : Marzec 22, 2012, 12:41:24 »

Sebastian, czyli wg Ciebie powinienem podpierać punktowo (pod nogi), ale jakimś trwalszym materiałem, czy tak?
A co powiecie na drewniane listwy?

Z jakiego materiału wykonane sa te nogi, jaki kształt i wymiary ?
Jakbyś wrzucił foto szafki lub chociaż nóg, albo podałbyś linka do podobnej konstrukcji byłoby łatwiej coś zaproponować.
Zapisane


385 l - dyskowce
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #18 : Marzec 22, 2012, 13:06:38 »

Dokładnie Ci nie odpowiem ... było to kilka lat temu, ale jak dostałem mieszkanie w bloku to w jednym rogu pokoju  ... przód szafki z jednej strony ... mogla być roznica nawet do 2 cm, ale chyba prędzej (jak kojarzę) 1,6 cm ... 4 kostki pleksi.
I rozumiem, że szafka stała stabilnie i nic się nie zapadło?
Podpierałeś nogi czy pleksa wkładałeś pod dolną płyte szafki?

Z jakiego materiału wykonane sa te nogi, jaki kształt i wymiary ?
Jakbyś wrzucił foto szafki lub chociaż nóg, albo podałbyś linka do podobnej konstrukcji byłoby łatwiej coś zaproponować.
Teraz nie podam tych informacji, bo w pracy siedze.
Zmierze nogi i zobacze jaki to materiał, wstawie też zdjęcie szafki i samych nóg.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #19 : Marzec 22, 2012, 16:32:38 »

Zrobiłem zdjęcie nóg szafki.
Nogi mają wymiary 5x5x3,5 (dł x szer x wys) i są najpewniej metalowe.
Zdjęcie:
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #20 : Marzec 22, 2012, 17:26:55 »

ja swoją pianką nie wykładałem całego spodu szafki, tylko część niżej położoną-mam tam dwa paski 10x50cm-nic się nie odkształca. Ale listewki, czy pleksi spełnią to zadanie identycznie.
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #21 : Marzec 22, 2012, 18:19:54 »

I rozumiem, że szafka stała stabilnie i nic się nie zapadło?
Podpierałeś nogi czy pleksa wkładałeś pod dolną płyte szafki?

Podkładałem pod same nóżki.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #22 : Marzec 22, 2012, 18:36:37 »

Dzięki panowie.
Zobacze co dostane w sklepie - wtedy pomyśle co się nada.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Marzec 25, 2012, 08:42:23 »

Gdyby ktoś był zainteresowany - szafkę mniej więcej udało się wypoziomować.
Do tego celu wykorzystałem metalowe krążki o średnicy 5 cm (dokładnie takiej samej jak nogi szafki) i grubości 5mm.
Poprosiłem kolegów z warsztatu w moim zakładzie pracy o zrobienie czegoś takiego więc z dostępem do krążków nie było problemu.

Szafkę udało się wypoziomować na linii tył przód - został może 1mm różnicy.
Na linii lewy bok - prawy bok zostało niestety ok 0,5cm różnicy.
Gdy sprawdzałem poziomicą wszystko było super zarówno na szerokości jak i długości szafki.
Po zalaniu okazało się, że nie wszystko jest super.
Nie zmieniałem już tego. Nie chciało mi się spuszczać blisko 300l wody.
Chociaż nie wszystko jest idealnie – myślę, że nic złego nie powinno się stać.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #24 : Marzec 25, 2012, 14:38:35 »

A ja trochę z innej beczki, na  szafce o tych wymiarach co podałeś 300l, to szkło masz 100x50x60cm? U mnie róznica na długości też wynosi jakieś 5 mm (ale na długości 120cm) i nie widzą w tym nic złego po za tym że pokrywę musiałem lekko wypoziomować do baniaka aby po zalaniu poziom był jednakowy i nie było widać różnicy na pokrywie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 14:41:39 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #25 : Marzec 25, 2012, 17:23:10 »

A ja trochę z innej beczki, na  szafce o tych wymiarach co podałeś 300l, to szkło masz 100x50x60cm? U mnie róznica na długości też wynosi jakieś 5 mm (ale na długości 120cm) i nie widzą w tym nic złego po za tym że pokrywę musiałem lekko wypoziomować do baniaka aby po zalaniu poziom był jednakowy i nie było widać różnicy na pokrywie.
Zbiornik ma wymiary 100x45x60.
Właśnie to mnie wkurza - gdy przyłoże poziomice do pokrywy wszystko jest super.
Gdy przykładałem ją do szafki było to samo.
Wpakowałem nawet poziomice do pustego zbiornika gdy stał już na szafce i tez było super.
Może mam walniętą poziomice...:/
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #26 : Marzec 25, 2012, 19:47:28 »

W tak dokładnych pomiarach warto zrobić inną poziomicę - "sklepać" ze sobą dwie listewki w kształt litery T, ważny jest kąt 90 stopni, postawić to ustrojstwo do góry nogami i puścić sznurek od wierzchołka "stópki" tej litery "T" jeżeli sznureczek pokryje idealnie całą stópkę wtedy mamy pewność, że mamy 100% poziom. No ale w Twoim przypadku to już za późno ;]
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #27 : Marzec 26, 2012, 19:54:52 »

W tak dokładnych pomiarach warto zrobić inną poziomicę - "sklepać" ze sobą dwie listewki w kształt litery T, ważny jest kąt 90 stopni, postawić to ustrojstwo do góry nogami i puścić sznurek od wierzchołka "stópki" tej litery "T" jeżeli sznureczek pokryje idealnie całą stópkę wtedy mamy pewność, że mamy 100% poziom. No ale w Twoim przypadku to już za późno ;]
Nawet gdyby nie było za późno to i tak zapewnie nie chciałoby mi się budować czegoś podobnego Wink
Zapisane

Cerb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



WWW
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 25, 2012, 20:42:30 »

Przerabialem poziomowanie szafki jakis tydzien temu. Robilem podkladki z tekstolitu ale poniewaz roznica miedzy jedna a druga strona wynosila 1.5 cm to nie dalo sie tego ladnie ulozyc. Przejzalem allegro i znalazlem takie oto nozki :

http://allegro.pl/nozka-noga-stopka-aluminiowa-fi-40-h-40-i2257787651.html

Sa mocowane na wkrety i na srube fi 8, trzymaja sie super i szafka stoi stabilnie. Akwarium 126 litrow wiec swoje wazy. Ponizej fotka nozek i wypoziomowany baniak:



Dobrze ze zerknalem pod szafke bo po dzisiejszej podmiance rozlalo mi sie pod nia troche wody Cheesy
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #29 : Maj 31, 2012, 12:23:13 »

Jest lepszy i prostszy sposób poziomowania który zawsze jest 100% pewny.
Wystarczy wąż z 2x dłuższy od akwarium przeźroczysty, przyklejasz na szybę jeden koniec a drugi na drugim końcu nalewasz wody i ustawiasz tak żeby na obu krawędziach był taki sam poziom wody w węży zwykła szlaufwaga
Voila'  Grin

PS. co to zalewania i zmiany kąta szafki odpowiedzialne za to są te nieszczęsne podłogi z paneli.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 12:24:54 wysłane przez szakallo » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: