Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Neon innesa i inne , dziwne plamy , nieznana choroba?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Neon innesa i inne , dziwne plamy , nieznana choroba?  (Przeczytany 6626 razy)
Jaco90
Nowy
*
Wiadomości: 44


« : Marzec 21, 2012, 14:19:41 »

Witam.
Tydzień temu pozdychało mi kilka ryb większości głupików z powodu postrzępionych ogonów i narośli na ciele.
Teraz po 4 dniach przerwy , zauważyłem u neonka to samo , tylko nie na ogonie.
W zoologi mi powiedzieli że to rzadka choroba , nie zaraźliwa i sama przejdzie tylko jeszcze raz by wlać odkażacz. Padały różne opinie sądząc po zdj glupików , pleśniawka, jakiś grzyb , nadmiar azotanów w akwa.
Może dzięki temu zdj coś bliżej się da określić i jak to leczyć , podmianki wody robiłem , odkażacz wlałem , niektórym nawet robiłem kąpiel w nadmanganianie potasu , ze 100mg/1l 30-60min ( na pleśniawkę) bo myślałem że to ta choroba, niestety w roztworze takim więcej niż 10min nie przeżyły.
Ogółem mi poleciało z 15 ryb+ każda miała postrzępione płetwy , dziwne plamy przy ogonie , i niektóre białe narośle na pyszczkach. Proszę o rady.
http://w799.wrzuta.pl/obraz/72NeULtz0xO/nn Zdj dzisiejsze
http://w799.wrzuta.pl/obraz/6bKK37sAy00/n Zdj dzisiejsze
http://w882.wrzuta.pl/obraz/6KgYaCiaJEl/samiec5 Zdj z tamtego tyg , gdy chorowały gupiki
Zapisane

Akwa. 130 i 95l.
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1 : Marzec 21, 2012, 15:51:37 »

Pleśniawka to napewno nie jest,możliwe że zmiany nowotworowe,tak wynika z książek.Podaj parametry wody.
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2012, 20:00:18 »

To infekcja bakteryjna, możesz spróbować z JBL Ektol fluid, JBL Punktol Ultra, Sera baktoforte S, healthosan.
Tych z zoologa zaproś do domu i i utop w tym akwarium.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Jaco90
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2012, 22:18:28 »

Hmmm nie mierzyłem parametrów wody  Embarrassed
Wlałem tylko Trypaflavin do odkażania wody z tydzień temu  i dziś małą dawke.
Jutro udam się do zoologi i kupię te specyfiki.
A czym spowodowana może być taka infekcja?
Zapisane

Akwa. 130 i 95l.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2012, 22:41:27 »

Trypaflavin to healthosan jeżeli nie skutkuje to nie ma sensu dalej lać.
Dodawałeś ostatnio do akwarium jakieś zwierzęta albo rośliny ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Jaco90
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2012, 22:59:07 »

W ciągu ostatnich 3 tyg tak : Mech Jawajski i Kryptokorynę . A z rybek neonki , zwinniki , i jakiś sumik amerykański czy jakoś tak.
Wgl akwarium jest nie dawno założone ma z półtora miesiąca , odstało 2 tyg zanim wpuściłem pierwsze rybki , które akurat żyja do tej pory. 
Zapisane

Akwa. 130 i 95l.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #6 : Marzec 21, 2012, 23:13:42 »

No i masz odpowiedź na swoje pytanie, choróbsko przywlokłeś z nowymi mieszkańcami. Na przyszłość stosuj kwarantannę jezeli chcesz uniknąć takich cyrków.
Możesz dac zdjęcie tego jakiegoś sumika amerykańskiego ? Ciekaw jestem co to jest.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Jaco90
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #7 : Marzec 21, 2012, 23:20:26 »

Tak mi powiedzieli że sie tak nazywa , ja sie na tym nie znam
http://w620.wrzuta.pl/obraz/7ABzc6C43cj/20120321136
Nie wiem no szukałem w necie tego brzydactwa ale nie znalazłem co to jest..
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 23:24:59 wysłane przez Jaco90 » Zapisane

Akwa. 130 i 95l.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #8 : Marzec 21, 2012, 23:31:54 »

Zwykły Megalechis thoracata, myślałem ze coś ciekawszego.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Jaco90
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2012, 23:35:16 »

No też przeczytałem że to jakiś Kiryśnik czarnoplamy , a to miał być k... sum amerykański xD
Cóż jak się nie znam co powiedzą to sobie wklepie , i to jeszcze w zoologicznym...
Niebawem dadzą mi skalara i powiedzą że odmiana piranii.
Zapisane

Akwa. 130 i 95l.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: