Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Inkubacja jajek krewetki  (Przeczytany 7227 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« : Marzec 16, 2012, 15:02:39 »

Wiele osób osiągnęło sukces na tym polu, przy yellowkach/redkach itp w zasadzie zawsze mi się udawało odratować jajka jak np zauważyłam, że samiczka zrzuciła je przedwcześnie razem z wylinką. Podaje moją metodę, no ale od początku:

Niestety dziś, po 24 dniach noszenia, po 2 dniach chwiania się  na własnych nogach... padła mi samica z jajkami.



Co prawda w jajkach dopiero kształtują się oczka, ale jest wg mnie szansa, no to walczę. Miałam przygotowane akwarium do przeniesienia crystali, więc wyjęłam wszystkie ślimaki (potencjalnie zjadające ikrę) i zrobiłam w 25l inkubator.

Z samicy, za pomocą wykałaczki wyjęłam 45!! jajek i umieściłam je w gęstej siatce, w strumieniu bąbelków, żeby miały odpowiednią ilość tlenu i ruchu.





Na dnie trochę shrimp sanda i skałka mineralna.


A całość wygląda tak:



Mam nadzieję, że coś przetrwa.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Marzec 16, 2012, 17:40:29 »

ciekawy pomysł. Ja po prostu zostawiłem kiedyś padłą samicę w akwa, a młode same sobie poradziły.
Masz tam coś w stylu hamburga? Dobrze widzę i jest on podpięty pod kaskadę, czy może kubełek?
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2012, 17:57:12 »

niezła ilość jajeczek. U mnie do tej pory maksymalnie to ze 35 sztuk samice miały. Wodę w tym akwarium masz RO ? Ciekawe ile maluchów się wykluje a ile przeżyje pierwsze tygodnie.
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2012, 19:04:26 »

Masz tam coś w stylu hamburga?

Tak, to stary hamburg na dużej kaskadzie. Jest pełen życia i nie zawodzi Smiley

Co do zostawiania młodych 'w samicy' to może i dadzą radę jak się już wykluwają, ale tym brakuje około tygodnia, więc by zgniły momentalnie, muszą być wietrzone cały czas, stąd ekstra bąbelki.

lwica79 ilość mnie samą lekko zdziwiła, liczyłam 3 razy niedowierzając, a druga samica ma jeszcze więcej pod odwłokiem i niech je ma puki się nie wyklują Tongue

Co do przeżywalności to zobaczymy, będzie 1 akwarium 25l bez podmian aż nie osiągną 1 miesiaca a drugie 12l z codzienną podmianą 0,5-1l kropelkowo, więc będzie test.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Marzec 16, 2012, 19:47:17 »

jak rozumiem też zaliczasz regularne zgony tej zimy?
U mnie bez podmian padają dorosłe crystale, a przy podmianach wszystkie młode-tydzień żyją po wykluciu, a po podmianie znikają Sad
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 16, 2012, 22:42:20 »

Ja obecnie podmieniam wodę w 60l (RO + Bee Shrimps Minerals), po przerobieniu jej przez kaskadę, rzęsę, mchy, raki i redkowy odpad z 60l akwarium czerpię po 1-2 litry dla crystali, więc nie dostają wcale świeżej wody tylko dojrzałą w 100%, ale również super czystą wodę. Czasami dolewam kilka kropli Calcium Liquid żeby podnieść GH.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2012, 20:12:17 »

O super wątek widzę, czekam na rozwój sytuacji i publikację fotograficzną, moje CR i CB się mnożą, ale małych nie jestem w stanie ująć na foto, jak tylko podrosną do 5mm to zacznę fotki cykać Smiley

Pozdrawiam TG z Kraka Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2012, 20:40:24 »

O super wątek widzę, czekam na rozwój sytuacji i publikację fotograficzną, moje CR i CB się mnożą, ale małych nie jestem w stanie ująć na foto, jak tylko podrosną do 5mm to zacznę fotki cykać Smiley

Pozdrawiam TG z Kraka Wink

a jaki Ty system podmian stosujesz? Kranex czy destylka? Mi regularnie młode padają po podmianie Sad
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2012, 22:20:34 »

Jedna z samic donosiła:


więcej: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=398250013519887&set=a.276076489070574.78326.191177144227176&type=3&theater

Co ciekawe z obojga czarnych rodziców wyszło około 70% czerwonych Tongue


W inkubatorze codziennie sprawdzam sytuację i jak widzę że jakieś jajko obumarło to robię mu eksmisję. Obecnie jest 37 z 45 jaj, 6 poleciało w 2 dniu, więc domniemuje, że uszkodziłam podczas wyjmowania. Jajka rozwijają sie doskonale. W dniu założenia wątku były ciemne z jasnymi kropkami na jednym końcu, dziś już w połowie przeźroczyste, myślę, ze jutro-pojutrze dostaną oczek Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 15:26:54 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2012, 09:36:32 »

O super wątek widzę, czekam na rozwój sytuacji i publikację fotograficzną, moje CR i CB się mnożą, ale małych nie jestem w stanie ująć na foto, jak tylko podrosną do 5mm to zacznę fotki cykać Smiley

Pozdrawiam TG z Kraka Wink


a jaki Ty system podmian stosujesz? Kranex czy destylka? Mi regularnie młode padają po podmianie Sad


Podmiany robię kranexem 1 w tygodniu, spuszczam 20% a potem dolewam na 4 raty po 5% Wink jak do tej pory wszystko żyje wczoraj doliczyłem się w krzakach 12sztuk, ale co dzień widzę więcej Smiley

A oto jedyna, jaką udało mi się uchwycić w miarę nierozmydloną na foto Tongue


Co do tego co Gosiek napisała to bardzo by mi się zgadzało, bo u mnie pływają i czarne i czerwone, a nie wierzę, że idealnie w tym samym czasie zajajczyły mi 2 rodzaje  Tongue
Najciekawsze dla mnie jest to, że czarna miała u mnie czarne jajeczka, a czerwona jeszcze nosi czerwone ;> nie tak jak u ciebie Gosiek.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 09:40:28 wysłane przez Anubis-RE » Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 21, 2012, 18:52:44 »

Ładna sztuka ustrzelona Cheesy

No moje w siatce wszystkie jaja - 38 (jedno mi się ostatnio schowało) - są już zaoczkowane, i wszystkie są czerwono-przeźroczyste  Tongue ciekawe mam te bienki, nie powiem że nie Wink

EDIT 22-03:

A z dzisiejszej sesji - 3 dniowe, 3 mm szkraby:



« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 13:02:15 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #11 : Marzec 23, 2012, 21:47:41 »

Świetne fotki, doprawdy nie wiem jak ty to robisz Cheesy
Zapisane

Tola
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



« Odpowiedz #12 : Marzec 24, 2012, 10:43:02 »

ciekawe mam te bienki, nie powiem że nie Wink

gosiek a może masz jakieś hybrydy i teraz w maluchach to wyjdzie ? Wink
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #13 : Marzec 24, 2012, 11:33:48 »

Świetne fotki, doprawdy nie wiem jak ty to robisz Cheesy

Aparatem Cheesy

A tak serio to do fotek maluchów przydaje się coś do robienia macro: obiektyw, pierścienie, lub jak u mnie - mieszek. No i duuuuuuużo światła bo każde wydłużenie obiektywu (u mnie robi się na maksie 35cm bo do mieszka podpinam tele) sprawia, ze zdjęcie jest ciemne. Dlatego do zdjęć doświetlam punktowo, a i tak muszę robić na 1/4 s...

gosiek a może masz jakieś hybrydy i teraz w maluchach to wyjdzie ? Wink

Jakoś nie sądzę żeby mi akurat ta osoba dała co innego niż miała bo to hodowca poważny a maluchy wyglądają jak crystale. Nie ma innego wytłumaczenia jak to, że oboje rodzice są nosicielami czerwonego genu i akurat tak im się trafiło w tym miocie, że większość wyszła czerwona Smiley Najwidoczniej krewetki nie trzymają się tak mocno statystyki jak ludzie Tongue
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: