Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « mętna woda po czyszczeniu filtra
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: mętna woda po czyszczeniu filtra  (Przeczytany 20223 razy)
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #15 : Marzec 22, 2012, 12:34:04 »

Żadnego odkażania, zwłaszcza filtra, jedyne co to filtracja przez wegiel w celu usuniecia zastosowanego preparatu (nie wiem w jakim celu użyty, jeśli na kulorzeska to wystarczyłaby sól i podniesienie temperatury) i żadnych podmian do czasu ustabilizowania zbiornika. Spróbuj zaszczepić filtr, dodaj również trochę bakterii do wody, kolejny restart sytuacji nie poprawi.
Zapisane


385 l - dyskowce
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 22, 2012, 14:00:49 »

restart byl konieczny ze wzgledu na przeprowadzke.dzisiaj po podmianie ryby znowu zaczely sie ocierac i pierwotniak powrocil (4 tygodnie od restartu) filtra nie ruszalem, zaczynam podejrzewac ze skurczybyk rozwija sie w bance z odsala woda, ktora stoi tydzien, to mozliwe?
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 23, 2012, 07:30:38 »

Nie musisz jej trzymać tydzień, wydaje mi się, że to ciut za długo. Ja zazwyczaj wodę leję do wiadra wieczorem i na drugi dzień wieczorem leci do akwarium czyli jakieś 24 godziny.
Zapisane

chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 25, 2012, 19:46:55 »

a ja mam pytanie z innej beczki? Czy mozna przenieść zmętnienie z innego baniaka jak sie używa tych samym przyrządów typu siatka czyscik itp? Bo albo to mi zmętniło wode albo duza 70% podmiana wody.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 26, 2012, 23:13:42 »

ja używałem tej samej gąbki do czyszczenia obydwu akwariów, przenosiłem kostkę i węzyki i drugie akwa jest ok.

Poradźcie coś bo już mi ręce opadają, zrobiłem już chyba wszystko co można i co wyczytałem na forum i nie mogę się draństwa pozbyć, robiłem testy na ph - 7 i na amoniak-- 0
nie pomaga :
- cierpliwość i czas, z dnia na dzień "kurz" się zagęszcza
- podniesienie temperatury
- sól i costapur
- zaciemnienie
- napowietrzanie
- nieczyszczenie filtra, podmieniam tylko watę (opłukaną)
 pomaga na krótko
- podmiana wody

spróbuję teraz z krócej odstałą wodą, ale tę samą lałem do innego akwa i tam wszystko jest ok.
może to korzeń/kokos (mam je prawie rok) albo któraś roślina tak czadzi?
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 27, 2012, 07:10:37 »

Spróbuj zrobić w miare wyraźne zdjęcie, jak nie masz dobrego sprzętu (komórka, tani aparat itp. odpadają) spróbuj go znaleść u jakiegoś kolegi. Spróbuj też odlać wodę do jakiegoś szklanego naczynia, np. duża szklanka, wazon itp. i postaw na oknie na słońcu na jeden lub dwa dni. Może pojawią się jakieś glony, albo może się wyklaruje, ciekawy jestem czy ten kurz,pył opadnie, najważniejsze, żeby tego nie ruszać, żeby woda była cały czas nieruchoma, po prostu niech stoi na słońcu ale w mieszkaniu, żeby była ta sama temperatura jak w mieszkaniu. Możesz przykryć gazą, watą, szmatką, żeby się nie kurzyło do środka. I drugi taki zestaw, ale w zaciemnionym miejscu, możesz nawet całkiem zakryć. Trudno powiedzieć co będzie, ale może da to nam jakiś trop.
Zapisane

bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #21 : Kwiecień 29, 2012, 13:51:58 »

http://img99.imageshack.us/img99/9101/dsc1910r.jpg
http://img525.imageshack.us/img525/8721/dsc1911.jpg

zrobiłem tak jak mówiłeś, odlałem po 1L do plastikowych butelek powodzie mineralnej i zostawiłem jedną na dworzu i jedną schowałem w cieniu
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 29, 2012, 14:00:04 »

E nie, nie na dworzu, wewnątrz, ale na świetle dziennym, daj ją do mieszkania spowrotem. Ale jak patrze na te fotki, to ta woda nie wygląda na mętną, wygląda całkiem normalnie. Spodziewałem się 'mleka' lub przynajmniej tego, że nie widać tylnej szyby. Ja jak sobie zrobie zdjęcie swojego to mam identyczny efekt, a woda nie jest mętna... Wiadomo, że woda w akwarium nie będzie taka przejrzysta jak kranówa, ale to co widzę u Ciebie jest jak dla mnie całkiem normalne i nie przejmował bym się bo w sumie nie ma czym.

Edit: Jeżeli chodzi Ci o takie super wyklarowanie wody to przepuść wodę przez dobrej jakości węgiel, ale to rozwiązanie będzie tylko chwilowe i przy okazji "wessiesz" też potrzebne związki... 'tak czy nie' zależy tylko od Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 14:02:07 wysłane przez fr0t » Zapisane

bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #23 : Kwiecień 29, 2012, 19:20:43 »

 mleka to nie ma, z odległości 1m prawie nic nie widać
http://img12.imageshack.us/img12/9051/dsc1924mq.jpg
tylko z bliska widać ten kurz, wkurza mnie że przez 4 tygodnie woda była kryształowo czysta, a teraz nie jest i że nie wiem co to jest, no i ryby się ocierają
w drugim akwa, gdzie używam tej samej wody do podmianki, kurzu nie ma
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 29, 2012, 20:43:22 »

Nie wiem, na tych zdjęciach nie widzę nic niepokojącego, ja czasami mam taki drobny pył, ale to świadczy o brudnych gąbkach w filtrze mechanicznym. Po wyczyszczeniu gąbek pył  znika w ciągu kilku godzin i znów mam spokój na około tydzień. Być może masz złe gąbki w filtrze mechanicznym? Ale tak jak pisałem, na tych zdjęciach nie widzę tego pyłu, a akwarium wygląda całkiem normalnie.
Zapisane

Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #25 : Maj 01, 2012, 12:34:00 »

jak to pierwotniak to polecam lampę UV-C to najszybsza metoda po dobie już więcej ich nie zobaczysz.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #26 : Maj 01, 2012, 17:36:32 »

Ordon jak masz 'nabijać' posty bezsensownymi postami to bym sobie darował na Twoim miejscu, już w kilku wątkach zobaczyłem Twoje 'pomocne rady' - nie chcę  być uszczypliwy, ale jakbyś przeczytał chociażby ten wątek od początku to byś chyba zauważył, że problem tkwi w zidentyfikowaniu owego 'kurzu'. Nie sugeruj pierwotniaków i od razu kupna lampy UV puki nie dowiemy się w czym tkwi problem. Poza tym ogólnie wiadomo, że pierwotniaki można zlikwidować lampą UV ale i nie tylko, więc wiele nowego i pomocnego tutaj nie wniosłeś. Jak to się mówi - czytaj ze zrozumieniem i przede wszystkim wątki od początku jeżeli masz zamiar przyłączyć się do dyskusji.

A teraz na temat. bart74: Jak tam eksperyment z wodą - jakieś rezultaty ? Myślałeś nad gąbkami/węglem ?
Zapisane

bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #27 : Maj 01, 2012, 22:27:29 »

więc dzisiaj sprawdziłem wodę z obu butelek i jest podobna, tzn jest klarowna i przejrzysta, jednak pod światło "kurz" w butelce ze światła dziennego koncentruje się przy powierzchni, a butelce z cienia pływa po całości, jak w akwarium. nie wiem co to może oznaczać.
 węgiel już stosowałem dwa razy i nie było lepiej, gąbka ma miesiąc i wydaje się czysta, w końcu cały syf zbiera włóknina w pierwszym koszyku, ale dla wszystkiego wypłuczę ją przy podmianie wody. zacząłem eliminować podejrzane rzeczy, tzn te które stosuje w obydwu akwariach, głównym podejrzanym zostaje korzeń (ze sklepu) i włóknina.
Acha, jeszcze jedna rzecz o  której nie wspomniałem, mam jednego neona z małą naroślą na pysku, pozostałość po chorobie bystrzyków jaką miałem parę miesięcy temu i która zabrała większość stada. ma już tak jak wspomniałem dość długo (ok 5 miesięcy) , zachowuje się normalnie, przyjmuje pokarm itp, jedynie jest dość chudy. możliwe że to cysta i wypuszcza syf do wody ?
zastanawiam się jeszcze nad ceramiką w filtrze, ma już prawie rok.
po restarcie wszystkie  ryby były 3 tygodnie w akwarium bez roślin i woda była krystalicznie czysta
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #28 : Maj 02, 2012, 07:14:46 »

to nie ma się jakiś cudów doszukiwać, poprostu zdechła ci trochę biologia i masz pierwotniaka (wpisz w google "akwarium biała woda lub mleczna woda") jak ci się zbiera taki kurz na powierzchni to masz za mały ruch tafli wody "TAFLI" nie samej wody, co do białych nalotów co mogą być pleśnie zresztą gdzieś sam piszesz ze je masz , podnieś wodę na 30 stopni pleśnie nie przeżyją.

Pierwotniak "biała lub mleczna woda" może się utrzymywać i dwa tygodnie i dłużej się przy zachwianiu biologii np. wlaniu do wody leków niszczących biologię np FMC CMF Costapur  lub tego typu.

Doświadczony akwarysta wlałby kwas np. solny do wody i po pięciu minutach pierwotniak by zdechł ale to trzeba znać swoje akwa , to taka ciekawostka xD.

Tobie polece kupienie lampy UVC ona zawsze ci się przyda na przyszłość wybije wszystko co żywe i wodę nawet bez biologi będziesz miał kryształ o bakterie się nie martw one są w kubełku w podłożu itd. jak będą cie tym straszyć to pamiętaj że gadają pierdoły i głupoty. Wystarczy że co kilka dni poświecisz albo po 2-1h dziennie.  
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 07:16:48 wysłane przez Ordon » Zapisane
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #29 : Maj 03, 2012, 21:16:03 »

myślałem już na lampą UV, ale problem w tym że mam kaskadę. chyba że dorwę jakiegoś niedrogiego chińczyka wewnętrznego z lampą.
jak na razie odpukać, sytuacja się klaruje
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: