Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « mętna woda po czyszczeniu filtra
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: mętna woda po czyszczeniu filtra  (Przeczytany 20224 razy)
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« : Marzec 08, 2012, 22:39:05 »

doradźcie coś bo już ręce mi opadają. miesiąc temu z tego samego powodu zrobiłem restart, kurz-pył utrzymywał się 3 tygodnie i nic nie pomagało. po restarcie woda kryształ, nie było zmętnienia, pierwotniaków, okrzemków, wszystko ok, parę dni temu postanowiłem wyczyścić filtr, bo już słabo leciało i zbierała się pleśń, no i znowu się zaczęło, mętna woda, jakieś plamy na powierzchni, biały nalot na roślinach przy wylocie filtra. gąbki i ceramikę wypłukałem w spuszczonej wodzie, tylko obudowę z rurki umyłem w kranówce i wysuszyłem, wlałem też sporo bakterii i wsadziłem watę. no i z dnia na dzień coraz gorzej, co robić?
ph – 7
NH4 – 0
NO3 – 50
NO2 – 0,3
Fe – 0,05
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 22:49:52 wysłane przez bart74 » Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 09, 2012, 08:31:46 »

Czyścisz dno przy podmianach ?
Do filtra przydałaby się jakaś gąbka na rurce wlotowej, żeby nie pchać całego syfu do środka. I czyścić tylką tą gąbkę co jakiś czas.
Zmieniłeś obsadę tak jak Ci doradzano w Twoim wątku o Twoim akwarium (może nie jestem na bierząco:D )?
Może przekarmasz ryby? Robiłeś testy na NO3 i PO4 ?
Przydało by się lepiej opisać ten kurz-pył - wielu ludzi myli różne problemy przez to pojęcie. Jakbyś pokazał jakieś ostre zdjęcie to bardzo by to pomogło. Może nie tędy droga j/w napisałem.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2 : Marzec 09, 2012, 11:39:10 »

Najprowdopodobniej dodając bakterie do filtra doszło do tego że woda z akwarium była na tyle bogata w substancje  odżywcze że spowodowało to ich gwałtowne namnożenie.
Więc po prostu nie dodawaj bakterii po płukaniu wdkładów, po prostu płucz je w tej samej wodzie co masz w akwarium i od razu składaj filtr do kupy zalej wodą i podłącz do akwarium.
Choć może to być coś innego
Ale objawy masz podobne jak przy nowo zakładanym akwarium jak za dużo naleje się bakterii.
Zapisane

bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #3 : Marzec 09, 2012, 13:20:56 »

nie czyściłem dna, w filtrze mam grubą gąbkę na 1 pierwszym wkładzie i ją czyszczę raz w tygodniu,obsadę zmieniłem, mam teraz 11 małych ryb. ten kurz z daleka wygląda jak mętna woda, ale z bliska widać małe cząsteczki, nie wiem czy to mechaniczne czy pierwotniaki, w każdym razie filtr z watą tego nie wyłapuje, testów nie robiłem. karmię raz dziennie w małych dawkach, raz suchym a raz mrożonym, największy syf robią tabletki dla kirysków, ale po paru godzinach woda zawsze była czysta,. możliwe żeby coś się dostało z pokarmu mrożonego? kupuję go w zaufanym sklepie od pół  roku, podaje pęsetą, tylko dafnie wlewam z rozmrożoną wodą.  czy ten filtr rozwiąże problem? http://www.ebay.es/itm/380236197647?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 13:35:49 wysłane przez bart74 » Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #4 : Marzec 09, 2012, 15:07:39 »

Mi się tak działo jak miałem za słaby filtr dokupilem 2 zasypalem ceramika i lawa oraz wata i po 2 tyg wszystki syf znikl teraz nawet jak cos grzebie w akwarium to po godzinie woda kryształ.. Polecam filtry zewnętrzne marki chińskiej HW.. Naprawdę dobry filtr wykonanie ok no i cena wielki +.
Zapisane
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #5 : Marzec 09, 2012, 15:28:53 »

mam kaskadę na 400l (wata,gąbka,ceramika ok400g), chodzi na 1/4 bo jak dam na maxa to pralka w akwarium no i zielenice, wlot zbiera ok 1/3 z dołu zbiornika i reszta przy powierzchni, wylot jest zanurzony żeby poruszać taflą wody, mam też wolną małą  kaskadkę chińską na 50l z gąbką myślisz że coś pomoże? ten wewnętrzny z linku powyżej ma lampę UV 9W, myślałem żeby go wstawiać na 24/48 godzin żeby wykończył pierwotniaki, z drugiej strony to 35 euro drogą nie chodzi, jeśli nie ma takiej potrzeby, to wolałbym nie kupować
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #6 : Marzec 09, 2012, 16:35:00 »

Jest jeden drobiazg mało widoczny - pokarmy którym żywimy ryby - nieprzekarmiając ryb potrafią skutecznie akwarium zmienić w szambo - mowię o karmach nawet znanych markowych firm . Miałem przypadek , że wziąłem na próbę karmę dla kirysków  w dwa dni woda była mleczna o zapachu nie wspomnę , wystarczyło przerwać podawanie tej karmy na następne dwa dni i woda sama robiła się krystakicznie czysta .
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 16:36:56 wysłane przez iroslaw » Zapisane
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #7 : Marzec 10, 2012, 23:20:13 »

skoro nie ma pomysłów to na razie dodałem soli i silne napowietrzanie, planuje też zaciemnienie i głodówkę. pytanie czy odłączyć też CO2 ?
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 11, 2012, 16:02:18 »

No jak chcesz zaciemnić akwarium to nie ma sensu podawać CO2 bo bez światła nie będzie fotosyntezy. Ale ja bym nie zaciemniał - mało prawdopdobne, że to glony więc zaciemnienie nic tu nie pomoże, a poza tym skoro to jakieś substancje w wodzie to tym prędzej roślinki powinny je wchłonąć. Wyczyść dno, ale nie do samego spodu, tak powierzchownie i mniej karm - raz dziennie i małą dawką. Dodaj azot i potas (ale uważnie przelicz dawkę). Napowietrzanie włączaj tylko na noc. W filtrze zamontuj drobną gąbkę (nie wiem jaką teraz masz) i codziennie ją czyść. Reszta to cierpliwość.
Zapisane

bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #9 : Marzec 11, 2012, 19:11:56 »

w filtrze mam włókninę i wymieniam co trzy dni, wydaje mi się że to pierwotniaki po zachwianiu równowagi-czyszczeniu filtra, dlatego ten ich nie wyłapuje, dlatego dałem sól, zaciemniam i głodówka, ostatnio taki stan trwał 3 tygodnie i zrobiłem restart. sam już nie wiem, kiedyś czyściłem filtr regularnie co tydzień i wszystko było ok...może ceramika już stara. ostatnio nawożę NEUTRON FLORA (potas, azot fosfor, siarka,magnez) i zamówiłem też sole, mikro Kelamix Complex i potas.

EDIT
wyczytałem na innych forach, że u paru osób był to objaw kulorzęska  Huh obserwując dzisiaj ryby zauważyłem, że dwie dość często ocierają się o przedmioty, choć żadna nie ma białych kropek. co radzicie, leczyć? mam jeszcze w zapasie cera costapur
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 21:34:04 wysłane przez bart74 » Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #10 : Marzec 11, 2012, 22:17:57 »

mam kaskadę na 400l (wata,gąbka,ceramika ok400g), chodzi na 1/4 bo jak dam na maxa to pralka w akwarium no i zielenice, wlot zbiera ok 1/3 z dołu zbiornika i reszta przy powierzchni, wylot jest zanurzony żeby poruszać taflą wody, mam też wolną małą  kaskadkę chińską na 50l z gąbką myślisz że coś pomoże? ten wewnętrzny z linku powyżej ma lampę UV 9W, myślałem żeby go wstawiać na 24/48 godzin żeby wykończył pierwotniaki, z drugiej strony to 35 euro drogą nie chodzi, jeśli nie ma takiej potrzeby, to wolałbym nie kupować
Kaskada na 400l zbiornik???  :oto ja juz się nie dziwię ze tak się dzieje ja mam 2 zewnętrzne filtry w 160l.
Zapisane
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #11 : Marzec 11, 2012, 23:35:54 »

kaskada 400l/h na zbiornik 45L  Smiley
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #12 : Marzec 12, 2012, 13:20:46 »

Zawsze warto podawać jak najwięcej informacji tj parametry wody, ilość i częstotliwość podmian, model filtra.
Jesli nie jest to osad stały to obstawiam pierwotniaki - spowodowane zachwianiem równowagi w akwa, a to najprawdopodobniej przez nieodpowiednie czyszczenie filtra.
Przypomne że nie należy czyścić wszystkich wkładów w tym samym czasie (w przypadku twojej kaskady, albo gąbkę albo ceramikę, a jeśli ceramikę to poł na pół) i unikać w tym samym czasie podmiany wody, zwłaszcza przy małych objętościach złoza bio.
Co do walki z pierwotniakami to tradycyjnie (kilka dni) lub z wykorzystaniem UV-C (kilka godzin).
Zapisane


385 l - dyskowce
bart74
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64



« Odpowiedz #13 : Marzec 18, 2012, 23:29:03 »

mija już dziesięć dni i nie ma poprawy, było trochę lepiej po podmianie (8L) ale wróciło do stanu poprzedniego, zrobiłem kurację z costapur, temp na 28 i napowietrzanie ale nie pomogło, dodałem też soli morskiej (10g). z daleka woda wydaje się klarowna, ale z bliska widać drobny kurz. z testów kupiłem NH3 i wychodzi 0. ryby dalej się obcierają, ale brak innych objawów.
glonów brak,a rośliny rosną dobrze, co trzy dni wymieniam watę w filtrze, gąbki i ceramiki nie ruszam.
i tak mnie czeka restart za tydzień ( przeprowadzka) ale co zrobić żeby pierwotniaki nie wróciły? odkazić filtr?
Zapisane

45l, danio,panda,neon, 26*C
kaskada 400l,2x11W,CO2,makro+micro
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #14 : Marzec 19, 2012, 22:03:18 »

Dopiero sobie przypomniałem, miałem taką watę, która właśnie mi mąciła wodę (świeża, nowa, nie używana). Przed wsadzeniem jej do filtra musiałem ją najpierw wypłukać pod kranem. Nie wiem czy u Ciebie jest to tamo, ale własnie tak mi się przypomniało, że miałem taki problem.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: