Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « (marucchi) - 30l z korzeniem sosny
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: (marucchi) - 30l z korzeniem sosny  (Przeczytany 9107 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #15 : Marzec 07, 2012, 09:37:53 »

2x proporczykowiec gardnera, 5x szczupieńczyk pręgowany, 10x miedzik, 4x ostrogon deissnera.
(...)
Wiem, że gipików i krewetek nie polubią - no chyba, że jako pokarm.
Dorosłe by sobie poradziły, a z dzieciaków byłoby dobre żarcie dla reszty Wink No ale faktycznie fajna obsada Ci się trafiła, nie ma co jej "rozwadniać" pospolitymi gupolami Smiley

Jakoś też wiem od kogo kupujesz Smiley mrs, a Ty wiesz, czy nie masz pomysłu? Wink
Zapisane

marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #16 : Marzec 07, 2012, 09:48:32 »

Jakoś też wiem od kogo kupujesz Smiley mrs, a Ty wiesz, czy nie masz pomysłu? Wink
[/quote]

Świat jest mały  Smiley

Mam pomysł na nowe akwarium, ale na razie na nie czekam  Wink
Zapisane
marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2012, 19:11:21 »

Zakwitły mi 2 anubiasy. Fajnie, bo nie wiedziałam, że kwitną  Grin
Zapisane
SafdarAliChan
Początkujący :)
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #18 : Marzec 07, 2012, 19:36:08 »

Bardzo ładne akwarium.  Smiley
Zapisane
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #19 : Marzec 07, 2012, 20:27:03 »

Całkiem nieźle to wszystko wygląda. Smiley
Ile masz helenek? Dają sobie radę z zatoczkami?

Zapisane
marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #20 : Marzec 07, 2012, 20:38:31 »

Całkiem nieźle to wszystko wygląda. Smiley
Ile masz helenek? Dają sobie radę z zatoczkami?


Helenek mam 16szt.
3 są dorosłe, a 13 to bardzo małe ślimaczki 0,3-0,5 cm.
Właśnie te malutkie sobie świetnie radzą z zatoczkami, których jest milion  Grin
O dziwo helenki nie interesują się prawie wcale świderkami. Jak dotąd zauważyłam tylko 1 pustą muszelkę po świderku.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #21 : Marzec 07, 2012, 21:39:58 »

haha chyba nawet wiem od kogo kupiłaś Smiley

Jakoś też wiem od kogo kupujesz Smiley mrs, a Ty wiesz, czy nie masz pomysłu? Wink

Kurde, sami odkrywcy na tym forum - panowie, nic przed wami nie umknie Wink

Istotnie, ten świat jest mały...Smiley

Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #22 : Marzec 08, 2012, 09:06:29 »

Kurde, sami odkrywcy na tym forum - panowie, nic przed wami nie umknie Wink
Nic się na forum nie dzieje, to czymś się trzeba zająć Smiley

Heleny jak wykończą zatoczki to wezmą się i za świderki, teraz idą na łatwiznę Smiley
Zapisane

marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #23 : Marzec 08, 2012, 23:46:40 »

Witam, mam sprawę do zweryfikowania przez doświadczonych akwarystów. Otóż byłam dziś w zoologu i tak sobie oglądając co nieco nawiązałam rozmowę z innym oglądaczem, który podzielił się swoimi doświadczeniami odnośnie hodowli otosków. Powiedział, że do swojego akwarium 98l kupił 15 otosków i ponieważ nie miał glonów na roślinach, to po prostu rybki zaczęły mu padać. Czy jest to możliwe? Otoski koniecznie należy dokarmiać? Ja co jakiś czas wrzucam mini wafersa dla nich, ale nie codziennie. Może jednak należy?
Zapisane
marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #24 : Marzec 09, 2012, 00:17:57 »

Ooooo  Roll Eyes zauważyłam, że powyższe pytanie to nie w tym dziale  Embarrassed
Zapisane
karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #25 : Marzec 09, 2012, 05:47:15 »

Wszystkie mu zdechły? Ja myśle, że otoski padły prędzej ze względu na niewłaściwe parametry wody niż z głodu. Nie twierdze, że nie należy ich dokarmiać. Pokarmy roślinne, oraz warzywa powinny stanowić doskonałe uzupełnienie ich diety, aczkolwiek niech wypowiedzą się osoby, które trzymają te ryby z powodzeniem długi czas.
Zapisane
marucchi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #26 : Marzec 09, 2012, 07:40:19 »

Wszystkie mu zdechły?

Twierdził, że w krótkim czasie wszystkie i przestrzegał, by je codziennie dokarmiać. Swoim wrzucam mini wafersy 2-3szt. co 2-3 dni, jak do tej pory wszystkie żyją. Otoski jedzą jakby od niechcenia, często zostawiają niedojedzone tabletki, ale resztkami chętnie zajmują się gupiki i krewetki.

PS. Będę już uważniej zamieszczać pytania  Cool
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #27 : Marzec 09, 2012, 08:11:03 »

Otoski są dość delikatne, zwłaszcza w okresie aklimatyzacji. Jak trafiły do wody o marnej jakości to nie ma się co dziwić, że padły. No ale łatwiej było gościowi zwalić na to, że padły z głodu.

Ja nie dokarmiałem w ogóle i żyły. Trochę glonów jest prawie zawsze, a jeżeli karmić suchym (jakimkolwiek) to zawsze coś na dno spadnie i się otosy dożywią. Chociaż jak akwa sterylne to warto je jednak dokarmiać jakąś spiruliną.
Zapisane

falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #28 : Marzec 09, 2012, 14:38:57 »

Zgadza się. Jeśli otoski trafią do ustabilizowanego akwarium, to nie powinny padać. Swoją drogą ciekawe ile one zazwyczaj żyją?
Dobrze też jest kupić je dopiero po dwóch, trzech tygodniach od chwili, kiedy pojawią się w sklepie. Ja w ten sposób dogadałem się ze sprzedawcą, że zostawiał mi kilka sztuk. Sam mi mówił, że to są dosyć delikatne rybki i choć ma zadbane akwaria, to w pierwszych dniach u niego zawsze słabsze osobniki padają.
Co do dokarmiania - ja swoje mam ponad rok i ich niczym nie dożywiam. Jakoś sobie radzą, ale widzę, że nierówno rosną. Może to kwestia płci, może ilości glonów w akwarium, a może co innego...


Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #29 : Marzec 09, 2012, 15:12:23 »

Otosków, zbrojników, kirysów itp. nie dokarmia się.
Te ryby zawsze znajdą coś do jedzenia.
W przypadku tych pierwszych - glony, które zawsze są w zbiorniku.
Pozostałe zjadają resztki opadające na dno, a że na dno zawsze coś opadnie to i ryby nie są głodne Smiley
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: