Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109527 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #120 : Luty 17, 2013, 19:48:07 »

Kozacki baniak.

Z tym się zgodzę jest nawet bardziej niż kozacki wręcz zjawiskowy

Jak zarośnie, będzie super!

Jakby to pisał ktoś inny może bym uwierzył. Od kiedy Cię kręcą roślinki?
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #121 : Luty 17, 2013, 19:55:42 »

Jakby to pisał ktoś inny może bym uwierzył. Od kiedy Cię kręcą roślinki?
Tu był żart, Andrzeju.
Tam już przecież nie ma co zarastać.
A Vento doskonale wie, że podziwiam jego ręke do akwarystyki roślinnej.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #122 : Luty 17, 2013, 19:59:16 »

Tak myślałem. Fakt Vento ma rękę do roślin jak nikt inny  na tym forum.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #123 : Luty 17, 2013, 22:15:01 »

Dzięki Smiley

A tu pierwsze zajawki projektu powstającego na tegoroczne IAPLC. Bańka 54L po likwidacji "Kamiennego zbocza":









A tu ciekawostka-korzeń, który tu wykorzystałem, miałem wcześniej obwiązany mchem phoenix. Przed wepchnięciem go to tego baniaka, został oczyszczony z mchu mechanicznie i doczyszczony z zabrudzeń, po likwidowanym baniaku ostrą szczotką. Korzeń umieściłem w nowej aranżacji i po tygodniu pojawiły się malutkie gałązki phoenixa, jakby wyrastające z drewna Smiley Ciekawie to wygląda, choć trzeba się przyjrzeć na zdjęciu:





Jest tu kilka nowych gatunków, z którymi wcześniej nie miałem do czynienia. Są one też stosunkowo krótko na rynku, więc trudno się doszukać popartych podpowiedzi, jak je uprawiać-zobaczymy co z tego wyjdzie. Sam aranż trochę bardziej konkursowy-ciekawe, czy może być ładny cały czas, czy tylko do zdjęcia, jak w wypadku 90% baniek wysyłanych na podobne konkursy...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 22:25:52 wysłane przez vento » Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #124 : Luty 26, 2013, 19:31:25 »

Jeżeli będą tam pływały krewety lub rybki, ciekaw jestem jak będzie wyglądać później plaża Cheesy
Pozdrawiam i powodzenia Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #125 : Luty 27, 2013, 03:00:22 »

Jeżeli będą tam pływały krewety lub rybki, ciekaw jestem jak będzie wyglądać później plaża Cheesy
Pozdrawiam i powodzenia Wink

Raczej nic nie będzie tam pływać, bo aranż raczej za długo nie zagrzeje miejsca Smiley Do zdjęcia konkursowego, o ile takowe będzie, też nie będę nic wpuszczał.
No ale pożyjemy zobaczymy...

Tymczasem rośnie sobie, choć coś elatine triandra nie bardzo chce się przyjąć-łapie chwile kiedy ładnie odbija, żeby za kilka dni znowu obumierać Sad
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #126 : Marzec 12, 2013, 01:22:17 »

Zielsko tydzień po przycince-coraz szybciej zacierają się ślady po cięciu. Po 7 dniach nie ma już ani jednego gołego badyla. Wszystko szybko odbija i się zagęszcza Smiley

Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #127 : Marzec 12, 2013, 08:37:58 »

A kiedy masz w planie robić finałowe foto?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #128 : Marzec 12, 2013, 08:53:40 »

A kiedy masz w planie robić finałowe foto?

W 375L nie będzie foty finałowej. Bańka jest dla mojej przyjemności wyłącznie Smiley

54L jest pod konkurs, ale coś mi nie idzie... Cały czas coś tam zmieniam i nadal nie jest tak jakbym chciał. Na zgłoszenie zdjęcia mam jeszcze 80 dni, więc czasu trochę jest, ale i tak słabo to widzę. Na szczęście aranż ma tylko kilka drobnych gatunków wymagających dużego oświetlenia-reszta urośnie wszędzie, więc jeśli nie będę na tyle zadowolony, żeby wysyłać na konkurs, zmienię belkę 2x24W na 1x24W i bańka stanie się krewetkarium Smiley
Zapisane

kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #129 : Marzec 12, 2013, 11:26:51 »



Zbiornik 375L

Podłoże
                    ADA Amazonia I



Tak po czasie do mnie dotarło  czytając ten post , musiałeś kupe kasy na podłoże do 375 l wydać... , z tego co wiem ADA tania nie jest.
Czy faktycznie jest tak rewelacyjna jak piszą ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #130 : Marzec 12, 2013, 12:35:59 »


Tak po czasie do mnie dotarło  czytając ten post , musiałeś kupe kasy na podłoże do 375 l wydać... , z tego co wiem ADA tania nie jest.
Czy faktycznie jest tak rewelacyjna jak piszą ?

Była rewelacyjna. Amazonia w wersji pierwszej i dla niektórych drugiej była przełomem w akwarystyce roślinnej. WSZYSTKO na tym rosło i u wielu (jak u mnie) rośnie nadal. Trzeba oczywiście uważać na parametry wody, nie zaniedbywać podmian, dopasować odpowiednie oświetlenie, linie nawozową itp. ale przy odrobinie wytrwałości w poduczaniu się na forach, można osiągnąć niesamowite efekty!
Niestety, jak to bywa w biznesie, i w akwarystyce roślinnej nastał bum rozwoju branży. Już coraz mniej osób odpala zbiorniki na ziemi ogrodowej, lub żwirku rzecznym i cierpliwie czeka aż coś tam urośnie. Teraz wszyscy chcą mieć zbiorniki jak na zdjęciach Pana Amano. A owy Pan kasę lubi, więc zamiast produkować podłoże za 130zł do którego potrzebny jest tylko jeden nawóz za 100zł/500ml (i potas oczywiście, ale tu już marka nie ma znaczenia), postanowił wypuścić do obiegu podłoże za 150zł, do którego już trzeba się zaopatrzyć w trzy nawozy po stówce za butelkę i najlepiej jeszcze kilka wkładów do filtra za 80zł, za tyleż samo pałeczki nawozowe z żelazem i kilka innych głupot w równie 'przystępnych' cenach... no ale co począć-interes to interes :/
Streszczając ten wywód-pierwsze wydanie Amazonii było rewelacyjne. Obecna wersja "New" jest w mojej opinii w porównaniu z pierwszą edycją strasznie jałowa, nie trzyma stałych parametrów i wymaga set-złotowych inwestycji przy prowadzeniu.

Ja do siebie wsypałem niecałe 7 worków pierwszej wersji Amazonii. Przy takim zakupie dostałem dobry rabat w zaprzyjaźnionym sklepie, więc tragedii nie było. Większe wydatki czekały przy dopasowywaniu oświetlenia do tak żyznego podłoża i dedykowanej linii nawozowej. Jednak nie będę ukrywał, że inwestycja szybko się zwróciła-zarówno w kwestii zadowolenia z tego jak wszystko rośnie w akwarium, jak i w sprawie wiru w portfelu, który rekompensuje sprzedaż roślin. Teraz akwarium utrzymuje się samo z przycinek... nawet czasem samo dokupi sobie jakiś bajer Smiley
Zapisane

kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #131 : Marzec 12, 2013, 14:31:22 »

Właśnie odpalam krewetkarium 30 l i kij tam kupuje ada amazonia 9l  muszę to obadać  Grin
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #132 : Marzec 12, 2013, 15:04:04 »

Amazonia pod krewetki jest również bardzo dobra, jednak pamiętaj, że w krewetkarium nie osiągniesz nie wiadomo jakich wyników z roślinami, bo krewetki nie przepadają za nadmiarem światła. Nawożenie niewielkiego baniaka to też przy krewetkach spore ryzyko. Co innego w dużym akwarium-tu łatwiej dopasować ilości nawozów, tak aby nie przeszkadzały zwierzętom, ale wystarczyły roślinom. No i w dużym krewcie mają się gdzie chować przed silnym światłem... to jednak trochę nie pasuje do wizji krewetkarium, w którym to właśnie krewetki grają główną rolę Tongue
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #133 : Marzec 13, 2013, 07:08:16 »

Już coraz mniej osób odpala zbiorniki na ziemi ogrodowej, lub żwirku rzecznym i cierpliwie czeka aż coś tam urośnie.
Jak to jest Vento z tą ziemią?
Gdyby ktoś postawił baniak typowo na ziemi, z dobrym oświetleniem i dobrze dobranym nawozem, jest szansa na osiągnięcie zadowalajacych efektów, powiedzmy zbliżonych do tego, co aktualnie masz w baniaku?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #134 : Marzec 13, 2013, 14:30:59 »

Już coraz mniej osób odpala zbiorniki na ziemi ogrodowej, lub żwirku rzecznym i cierpliwie czeka aż coś tam urośnie.
Jak to jest Vento z tą ziemią?
Gdyby ktoś postawił baniak typowo na ziemi, z dobrym oświetleniem i dobrze dobranym nawozem, jest szansa na osiągnięcie zadowalajacych efektów, powiedzmy zbliżonych do tego, co aktualnie masz w baniaku?


Mój znajomy miał jakiś czas temu takie akwarium-ziemia, bazalt, mocne światło, co2 i pełna linia nawozowa. Rośliny brał ode mnie i od Blondyna, więc praktycznie mieliśmy takie samo zielsko. I trzeba przyznać, że zrobił jedno z najładniejszych akwariów na ziemi jakie widziałem. Wszystko ładnie rosło, nawet rośliny nieźle się wybarwiały... ale jakoś to nie było to samo. Największą różnicą dla mnie były "powyciągane" rośliny-nie zagęszczały się tak jak u mnie, ale mocno parły do góry. Finalnie i właściciel zbiornika tak stwierdził i przerzucił się na substrat.

Trzeba jednak pamiętać, że jest mnóstwo magików, którzy pewnie i na ziemi robią piękne akwaria. Niestety ja Ich nie znam Tongue
Zapisane

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: