Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109534 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #105 : Luty 15, 2013, 14:09:36 »

Czytam chłopaki wasze posty i pod wąsem sie uśmiecham. Wink
Spróbujcie wykończyć dom o powierzchni 200m2, to jest dopiero masakra finansowa. Roll Eyes
Oczywiście najpierw trzeba go zbudować. Radzę Wam do wstępnego kosztorysu dorzucić 20-30%.

Również przepraszam za OT
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #106 : Luty 15, 2013, 14:26:29 »

Oczywiście najpierw trzeba go zbudować. Radzę Wam do wstępnego kosztorysu dorzucić 20-30%.
20-30% to dość optymistyczne założenie Smiley A co do metrażu, to jednemu łatwiej wykończyć 200m niż innemu 40...zarabia się różnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 14:28:33 wysłane przez ducze » Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #107 : Luty 15, 2013, 14:34:48 »

20-30% to dość optymistyczne założenie Smiley
Nie chciałem Was przerażać Smiley

A co do metrażu, to jednemu łatwiej wykończyć 200m niż innemu 40...zarabia się różnie.
Zgadzam się, różne są zarobki, ale uwierz mi Ducze, że jak widzę kolejne faktury to słabo mi się robi.

Może moderator wydzieli ostatnie posty do jakiegoś nowego wątku.
Szkoda Vento Wink
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #108 : Luty 15, 2013, 15:04:38 »



A poza tym, to jak chcesz to chyba z kilkanaście liście ketapangu mi zostało, mogę sprezentować Smiley Poszukam jak będę w chacie, bo ja nie zużyję, a żal wyrzucać.

Ja też się piszę na liście
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #109 : Luty 15, 2013, 15:11:44 »

Ja też się piszę na liście
U Vento mam dług wdzięczności za jakieś zielsko dla znajomego i do tego jest miejscowy, więc sam rozumiesz, że odkopane liście będą dla niego...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #110 : Luty 15, 2013, 20:37:54 »

76m +16 tarasu Smiley Czyli samego mieszkania dokładnie 2x więcej niż mam obecnie, a balkonu/tarasu >16x więcej  Grin
Grubo.
Na takim metrażu można już pomieszkać.
Panowie, z tego co zrozumiałem, kupujecie swoje mieszkania od dewelopera.
Te mieszkanka będą już w jakiś sposób wykończone, czy w środku wszystko będzie surowe?
Znajomy jakiś czas temu kupował mieszkanie u dewelopera które miało być wykończone pod "wysoki standard".
Do ceny m2 deweloper doliczył sporo pieniędzy właśnie za ten "wysoki standard" który okazał się bublem.
Wiecie, najtańsze kafelki, panele podłogowe, byla jak zrobiona łazienia.
Gość wszystko przerabiał po swojemu i w sumie to zapłacił dwa razy Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #111 : Luty 15, 2013, 21:28:07 »

Czytam chłopaki wasze posty i pod wąsem sie uśmiecham. Wink
Spróbujcie wykończyć dom o powierzchni 200m2, to jest dopiero masakra finansowa. Roll Eyes

Wpadł Emperor do wątku i jednym postem zepsuł zabawę i nasz samozachwyt związany z zakupem mieszkań... lub raczej mieszkanek Smiley A taki byłem z siebie dumny Tongue
No trudno-trzeba wrócić do pokazywania zdjęć akwariów, bo tu już wiele nie zwojuję... 200m2  Shocked  Ja mam 4x mniejsze a nie tyle nie wiem czy starczy mi kasy na wykończenie, ile wiem, że jej nie starczy...
Ale skarbonka "Na większy baniak" i tak już założona Smiley

76m +16 tarasu Smiley Czyli samego mieszkania dokładnie 2x więcej niż mam obecnie, a balkonu/tarasu >16x więcej  Grin
Grubo.
Na takim metrażu można już pomieszkać.
Panowie, z tego co zrozumiałem, kupujecie swoje mieszkania od dewelopera.
Te mieszkanka będą już w jakiś sposób wykończone, czy w środku wszystko będzie surowe?
Znajomy jakiś czas temu kupował mieszkanie u dewelopera które miało być wykończone pod "wysoki standard".
Do ceny m2 deweloper doliczył sporo pieniędzy właśnie za ten "wysoki standard" który okazał się bublem.
Wiecie, najtańsze kafelki, panele podłogowe, byla jak zrobiona łazienia.
Gość wszystko przerabiał po swojemu i w sumie to zapłacił dwa razy Wink


Ja wybierałem z rynku pierwotnego, bo żeby załapać się na dopłaty przy zakupie z rynku wtórnego, musiałbym zmieścić w kwocie za m2 odpowiadającej ruinie na parterze z bardachą na zewnątrz...
Przy zakupie od dewelopera był dużo większy wybór.
Standard deweloperski (u mnie nieco podniesiony, bo będę pomalowane ściany i sufity na biało, będą zakończenia wszystkich wyjść elektrycznych i okna oklejone od wewnątrz czymś tam drewnopodobnym). Widziałem cennik mieszkań już wykończonych i przeżegnałem się lewą stopą. Zresztą sam kiedyś pracowałem w wykończeniówce, więc wiem, że najlepiej robić samemu, lub robiących pilnować, a nie wejść na gotowe i odkryć, że zapłaciło się za shit.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #112 : Luty 16, 2013, 11:06:23 »

Standard deweloperski (u mnie nieco podniesiony, bo będę pomalowane ściany i sufity na biało, będą zakończenia wszystkich wyjść elektrycznych i okna oklejone od wewnątrz czymś tam drewnopodobnym). Widziałem cennik mieszkań już wykończonych i przeżegnałem się lewą stopą. Zresztą sam kiedyś pracowałem w wykończeniówce, więc wiem, że najlepiej robić samemu, lub robiących pilnować, a nie wejść na gotowe i odkryć, że zapłaciło się za shit.
Niektórzy deweloperzy dawali kiedyś możliwość wyboru materiału jaki ma być użyty do wykończenia mieszkania. Dawało to większe pole manewru, choć i tak były pewne ograniczenia np. 5 wzorów płytek do łazienki, 3 kolory farby itp. Wink No i ciągle pozostaje jakość wykonania, a także ogromna cena za taką usługę.

Vento, rozumiem, że miejsce w którym mają stanąć zbiorniki masz już zarezerwowane? Wink
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #113 : Luty 16, 2013, 12:41:14 »

Wpadł Emperor do wątku i jednym postem zepsuł zabawę i nasz samozachwyt związany z zakupem mieszkań... lub raczej mieszkanek Smiley A taki byłem z siebie dumny Tongue
No trudno-trzeba wrócić do pokazywania zdjęć akwariów, bo tu już wiele nie zwojuję... 200m2  Shocked  Ja mam 4x mniejsze a nie tyle nie wiem czy starczy mi kasy na wykończenie, ile wiem, że jej nie starczy...

Vento, nie przejmuj się Wink
Jak kupowałem swoje pierwsze mieszkanie o powierzchni 32m2 też byłem z siebie mega dumny. Później kupiłem dwa razy większe, teraz pora na dom.
Widzisz, że wszystko jeszcze przed Tobą. Kawalerka,  większe mieszkanie, dom-taka kolej rzeczy. Chyba, że wygrasz dzisiaj w Totka, wtedy opcja czwarta-pałac Good !

Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #114 : Luty 16, 2013, 14:25:05 »

Vento, rozumiem, że miejsce w którym mają stanąć zbiorniki masz już zarezerwowane? Wink

To zostało obmyślone jako pierwsze Smiley Nie wyobrażasz sobie jakie miny robili przedstawiciele biur sprzedaży, kiedy w czasie każdej z wizyt na budowie i przy oglądaniu mieszkań pokazowych zadawałem to samo pytanie- "Czy strop przy ścianach nośnych wytrzyma obciążenie 700kg na powierzchni 150x50cm?" Smiley Kilku z nich od razu dzwoniło do głównych inżynierów, bo odpowiedź na to pytanie określałem, jako decydującą przy wyborze mieszkania.


Vento, nie przejmuj się Wink
Jak kupowałem swoje pierwsze mieszkanie o powierzchni 32m2 też byłem z siebie mega dumny. Później kupiłem dwa razy większe, teraz pora na dom.
Widzisz, że wszystko jeszcze przed Tobą. Kawalerka,  większe mieszkanie, dom-taka kolej rzeczy. Chyba, że wygrasz dzisiaj w Totka, wtedy opcja czwarta-pałac Good !


Nie dość, że mnie dobiłeś swoimi 200m2, to jeszcze mi wymyślasz od jakiś kawalerek! Smiley 45m2 to solidne dwa pokoje już są!!!

Jak wygram w totka, nie będę stawiał nowego akwarium-zbuduję jezioro ze szklanym dnem Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #115 : Luty 16, 2013, 19:39:56 »

jeszcze mi wymyślasz od jakiś kawalerek! Smiley 45m2 to solidne dwa pokoje już są!!!
Kawalerkę to ja miałem, nie zrozumieliśmy się. Poza tym jak w przyszłości  zamienisz na większe to obecne 45m2 będziesz wspominał jako kawalerkę właśnie. Grin
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #116 : Luty 16, 2013, 20:08:49 »

No ja niestety (w tej sytuacji "niestety", bo ogólnie to "stety" Smiley już jestem właścicielem klitki, więc nie miałem szans na dofinansowanie. Zresztą decyzja o kupnie zapadła za późno.
Poszukaj, może skorzystaj z pomocy doradcy finansowego, czy jakiegoś biura. Nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu sprzedałem mieszkanie we Wrocku, a na drugi dzień kupiłem w Mrągowie i dostałem dopłatę na 8 lat. Wtedy tylko jeden bank dawał taką możliwość. Aby dostać dopłatę i mając mieszkanie trzeba było spełnić dwa warunki:
1. Sprzedaż pierwszego i kupno drugiego musiały mieć różne daty (nie można było rano sprzedać pierwszego, a po południu kupić drugiego).
2. Sprzedaż pierwszego musiała być po pięciu latach od jego zakupu licząc pełny rok kalendarzowy (chodziło o podatek od wzbogacenia czy coś takiego).
Zapisane

gg - 4479432
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #117 : Luty 16, 2013, 21:08:28 »

To zostało obmyślone jako pierwsze Smiley Nie wyobrażasz sobie jakie miny robili przedstawiciele biur sprzedaży, kiedy w czasie każdej z wizyt na budowie i przy oglądaniu mieszkań pokazowych zadawałem to samo pytanie- "Czy strop przy ścianach nośnych wytrzyma obciążenie 700kg na powierzchni 150x50cm?" Smiley Kilku z nich od razu dzwoniło do głównych inżynierów, bo odpowiedź na to pytanie określałem, jako decydującą przy wyborze mieszkania.
Wink
Nie ma to jak się odpowiednie zabezpieczyć, prawda? Wink
Swoją drogą, pytania zadawałeś słusznie. Minęły czasy radosnej komuny i jeszcze radośniejszego, nie oszczędzanego żelbetu.
Z jakiego materiału będzie wykonane wnętrze Twojego bloku?
Znajomy w nowym budownictwie ma wszystko w cegle - fajne w obróbce, ale w nocy słyszą jak sąsiad chrapie, nie mówiąc już o innych dźwiękach...Wink
Żelbet wytrzymały cholernie jest, ale jak mam przywiercić coś do ściany, to krew mnie zalewa.
Przypomniałem sobie jak chcąc powiesić karnisz, stopiłem kilka wierteł Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #118 : Luty 17, 2013, 17:44:58 »


Nie ma to jak się odpowiednie zabezpieczyć, prawda? Wink
Swoją drogą, pytania zadawałeś słusznie. Minęły czasy radosnej komuny i jeszcze radośniejszego, nie oszczędzanego żelbetu.
Z jakiego materiału będzie wykonane wnętrze Twojego bloku?
Znajomy w nowym budownictwie ma wszystko w cegle - fajne w obróbce, ale w nocy słyszą jak sąsiad chrapie, nie mówiąc już o innych dźwiękach...Wink
Żelbet wytrzymały cholernie jest, ale jak mam przywiercić coś do ściany, to krew mnie zalewa.
Przypomniałem sobie jak chcąc powiesić karnisz, stopiłem kilka wierteł Wink



Ściany wewnątrz budynku będą z silikatu czy jakoś tak i żelbetu.
Też kiedyś mieszkałem w budynku z okresu zemsty ZSRR-musiałem zaopatrzyć się w wiertarkę z młotem pneumatycznym, żeby dał się cokolwiek zdziałać.

A teraz dla odmiany kilka fotek powoli zarastającego zielska w 375L. Pierwotna odmiana rotali zielonej nie bardzo mi pasowała, więc musiałem trochę przemodelować akwa-teraz powoli przybiera kształt, jaki zaplanowałem. Pojawiła się tez nowa, a raczej uzupełniona obsada:















Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #119 : Luty 17, 2013, 19:03:30 »

Kozacki baniak.
Jak zarośnie, będzie super!
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: