Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « oskarlelystad [375] Dyskowce - holenderskie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: oskarlelystad [375] Dyskowce - holenderskie  (Przeczytany 2439 razy)
oskarlelystad
Zainteresowany
**
Wiadomości: 85


« : Styczeń 03, 2012, 19:51:48 »

Witam,

Swoja akwarystyczna przygode zaczalem jakis czas temu. Zaczalem od akwarium 96l przez 112 i teraz jest 375l. Wczesniej bylo to akwarium typowo towarzysko roslinne, a teraz chce sprobowac roslinne paletki (akwaria mam ok3-4mcy). Wiem, ze nie jest to latwy temat, ale chce sprobowac. Kazdego dnia dnia dowiaduje sie czegos nowego i jestem bardzo otwarty na wasze opinie/sugestie.

Zbiornik: 375L 150x50(jak mierze to niby 55)x50x0,8 - oryginalnie bez wzmocnien ktore doloze na weekend(2 poprzeczne i 2 wzdlozne)

Podłoże:
Manadoo + czarny zwir + bialy zwir, ale zmienie na cos co mi doradzicie z czego na razie jestem przy czarnym zwirze+cos pod to?.

Oświetlenie:
4x80W T5 - napewno musze zmienic te aktyniczne ktore dostalem w zestawie a czy 10k to nie wiem tzn zakres wiedzy mi nie pozwala na decyzje Smiley
                   - 2x 10k - swieci 10-20
                   - 2x Aktyniczna swieci 18-20:30

                  
Filtracja:  -JBL CP-500 - wklady to ceramika,biobale,gabki (tutaj chyba powinna byc tylko ceramika) + skimmer (wylot czesciowo idzie do mieszaka co2 sery)
              -jakies 2 wewnetrzne ktore z czasem zamienie na cos porzadnego
                

Nawożenie: DENNERLE V30,S7,E15 - nie wiem czy to najlepszy wybor w moim wypadku tzn rosliny nie marnieja ale nie ma jakis strasznych przyrostow

Co2:  Butla wysokociśnieniowa+reduktor+zaw.precyzyjny+mieszak sery - dozuje 2bable/1s

Flora: Niestety jako ze jestem amatorem to ciezko mi nazwac je wszystkie i nie jestem pewien czy to sa odpowiednie gatunki do mojego akwarium, a przedewszystkim jest ich za malo to mam:
          -mech jawajski
          -anubiasy
          -chyba Ammania gracilis green
          -chyba zwartka malajska
          -chyba rozdzyca rutewkowa (padla w poprzednim akwarium i teraz odrasta)
          -chyba zabienica amazonska

Fauna:
            -4 paletki (na razie - na dniach postaram sie uzupelnic do 6, a jak wszystko bedzie ok to do 8-10)
            -6 kosiarek (na razie, bo zamierzam je usunac - to dobry pomysl?)
            -7-8 teczanek neonowych (na razie bo chcialbym ok 20-25 - dobry pomysl?)
            -kirysek tygrysi (zastanawiam sie czy mu dokupic kumpli czy go oddac)
            -Skalar ktory ma wielkosc ok 10cm i jest do oddania
            -Jakas ryba podobna do kosiarki tylko, ze zolta i strasznie bronica swojego terytorium
            -4 ampularie (niby do 28 stopni, a nie widze zeby jakos sie strasznie przejmowaly 30)
            -5 krewetek filtrujacych
        
Na chwile obecna wyglada to mniej wiecej tak:



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 21:33:54 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2012, 20:25:17 »

Fotki nie widać.

EDIT: a dobra, film jest.
Zapisane
oskarlelystad
Zainteresowany
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2012, 20:29:51 »

Parametry wody na dzien dzisiejszy to:

KH - 4
GH - 9
PH - ok 7 (planuje zakup sterownika co2, wiec pomiar i regulacja bedzie duzo latwiejsza)

Dalem paletka jedzenie w koszyk, bo latwiej utrzymac czystosc i chetniej plywaja po akwarium. Czy to normalne zachowanie ze Pomaranczowa i Niebieska atakuja ta zolta-czerwona? Czy te paletki wygladaja na zdrowe?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 20:31:23 wysłane przez oskarlelystad » Zapisane
oskarlelystad
Zainteresowany
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2012, 18:43:11 »

Czy macie jakies pomysly na aranzacje? Postaram sie zlikwidowac te rurki z prawej strony (co2)

Zapisane
Ail
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2012, 10:02:16 »

zdecydowanie brakuje drugiego i pierwszego planu. koniecznie zrób jakiś trawnik, od razu nabierze wyrazu akwarium.3 plan już jest świetny, nic bym tam nie zmieniała.Przed korzonkiem ładnie by wyglądało staurogyne sp. Na trawnik polecam małego heńka, albo glosię.
Zapisane

112L - roślinne
25L - krewetkarium
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: